1259 - MAGICZNA ZUMBA - bezpłatne zajęcia fitness na świeżym powietrzu

11.03.2016 13:47 Zrealizowano
awatar Joanna Rabiczko
autor projektu

Stan realizacji projektu

W ramach projektu w Parku Magiczna odbywały się darmowe zajęcia fitness - TBC, ABT, stretching, pilates i zumba.

Oddane głosy

640
Realizowany przez: Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Białołęka
Aktualizacja: 20.11.2017 15:44

Bezpłatne zajęcia fitness (ZUMBA, TBC, ABT, STRETCHING, PILATES itp.) organizowane w sezonie wiosenno-letnim na świeżym powietrzu w Parku Magiczna otwarte dla wszystkich chętnych.

Kategoria projektu

  • sport
  • zdrowie

Koszt całkowity projektu

5 300,00 zł

Dzielnica

BiałołękaLokalizacja projektu

Park i Plac Zabaw przy ul. Magicznej, Zielona Białołęka

Istotne informacje o lokalizacji

Zajęcia powinny odbywać się na parkowym trawniku lub niezabudowanej części placu zabaw, gdzie w swobodnym ustawieniu, będzie mogła zmieścić się grupa minimum 30 osób.

Klasyfikacja projektu


Potencjalni odbiorcy projektu


Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Zajęcia fitness będą dostępne dla wszystkich chętnych, bez konieczności wcześniejszego zapisywania się. Aby z zajęć mogły korzystać osoby w każdym wieku, będą to ćwiczenia proste, niewymagające szczególnej sprawności fizycznej ani zakupu specjalistycznego wyposażenia / sprzętu.

Pełny opis projektu

Proponowany projekt będzie polegał na organizacji cyklu zajęć fitness na terenie Placu zabaw i Parku Magiczna. Z zajęć będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy Białołęki oraz osoby odwiedzające dzielnicę. Ćwiczenia w plenerze mogą być bardzo atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu, a dodatkowo pozwolą uczestnikom zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie. Sugerowany czas to 9.00 w soboty, kiedy to często zapracowane w czasie tygodnia mamy, których dużo na Białołece, mogłyby naładować baterie na cały weekend.
Zajęcia fitness będą się odbywały co tydzień, od początku maja do końca września 2017 (22 tygodnie). Możliwe będzie dołączenie do zajęć w dowolnym momencie, bez konieczności wcześniejszego zapisywania się. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanych instruktora/instruktorkę.
Zajęcia powinny odbywać się na parkowym trawniku, gdzie w swobodnym ustawieniu, będzie mogła zmieścić się grupa minimum 30 osób.
Podobne zajęcia były z powodzeniem organizowane w innych dzielnicach Warszawy np. na Polu Mokotowskim czy w Parku Skaryszewskim, w Parku przy Górczewskiej

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Projekt zachęci mieszkańców Białołęki do aktywnego spędzania wolnego czasu i zadbania o swoje zdrowie. Białołęczanie chętnie spędzają czas w parkach, które oferują im różnego rodzaju atrakcje (koncerty, pikniki itp.), natomiast do tej pory nie organizowano jeszcze w naszej dzielnicy tego typu zajęć. Bezpłatne, dostępne dla wszystkich (bez konieczności rejestracji) zajęcia fitness na świeżym powietrzu z instruktorem zachęcą uczestników do spróbowania nowej formy aktywności.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Wynagrodzenie instruktora/ów fitness - 100 zł za jedne zajęcia 60 min (22 tygodnie - od początku maja do końca września) - ćwiczenia co tydzień.
22 x 100 zł = 2 200 zł
Szacunkowy koszt użycia udostępnienia sprzętu grającego/ z nagłośnieniem na potrzeby spotkania: 1 750zł
Szacunkowy koszt ubezpieczenia spotkań OC - max. 350 zł
Koszt promocji: wydruk 200 plakatów = 500 zł
Projekt plakatu: 500 zł

Całkowity koszt projektu: 5 300,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


ModyfikacjeKomentarze (2)

  • sceptycy  30.05.2016 13:03
    projekt nie jest drogi ale czy na pewno mamy finansować zumbe z kasy miasta? jak kotś lubi zumbe to ma wiele możliwości by ćwiczyć ale już za swoje prywatne pieniądze lub za free ze znajomymi, moim zdaniem strata kasy
  • annakk22  31.05.2016 14:58
    Projekt nie jest kosztowny, a promuje zajęcia taneczno-sportowe na świeżym powietrzu. Jak wiemy w nowej piramidzie zdrowego trybu życia ruch jest podstawą utrzymania zdrowia. A jeśli komuś spodobają się zajęcia, będzie mógł indywidualnie zapisać się na zumbę już po zakończeniu projektu. Więc według mnie fajny pomysł.

Zaloguj się, aby komentować.