Modernizacja placu zabaw przy budynkach Klaudyny 30 i 32

1393
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Bielany
Ruda, Marymont, Las Bielański
Autor pomysłu MARTA GODZISZ-GNOZA
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
185 000 zł
Kategoria
 • edukacja
 • kultura
 • sport
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Projekt zakłada modernizację istniejącego placu zabaw z wymianą ponad 35-letnich zabawek. W miejsce zniszczonych zabawek zostaną postawione nowe, wielofunkcyjne urządzenia wspierające rozwój psychofizyczny dzieci w wieku 4-8 lat. Drewniane, rozpadające się ogrodzenie, nie spełniające już norm bezpieczeństwa, zostanie zastąpione estetycznym i trwałym ogrodzeniem modułowym.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Bielany
Obszar objęty pomysłem:
Ruda, Marymont, Las Bielański
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
działka 28/1 od strony wschodniej budynku przy ul. Klaudyny 32 i od strony północnej budynku Klaudyny 30
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
ISTNIEJĄCY PLAC ZABAW MA POWIERZCHNIĘ OKOŁO 820 M2. OBLICZENIA NA PODSTAWIE MAP POSIADANYCH PRZEZ SPÓŁDZIELNIĘ DOKONANE PRZEZ ARCHITEKTA SPÓŁDZIELNI.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Projekt zakłada modernizację istniejącego placu zabaw z wymianą ponad 35-letnich zabawek. W miejsce zniszczonych zabawek zostaną postawione nowe, wielofunkcyjne urządzenia wspierające rozwój psychofizyczny dzieci w wieku 4-8 lat. Drewniane, rozpadające się ogrodzenie, nie spełniające już norm bezpieczeństwa, zostanie zastąpione estetycznym i trwałym ogrodzeniem modułowym.
Opis projektu
PROJEKT ZAKŁADA MODERNIZACJĘ ISTNIEJĄCEGO PLACU ZABAW, KTÓRA OBEJMUJE: 1. WYMIANĘ PONAD 30-LETNICH ZABAWEK NA INNE ATRAKCYJNE DLA DZIECI W WIEKU 4-10 LAT. W MIEJSCU UZYSKANYM PO DEMONTAŻU URZĄDZEŃ SPRAWNOŚCIOWYCH TYPU "FALA" I "DOMEK" ZOSTANĄ POSTAWIONE DWA DUŻE ROZBUDOWANE URZĄDZENIA WIELOFUNKCYJNE ZACHĘCAJĄCE DO ZABAWY W GRUPIE. URZĄDZENIA BĘDĄ ZAWIERAŁY W SWOICH KONSTRUKCJACH MIEJSCA DO WSPINACZKI PO LINACH, WSPINACZKI Z UCHWYTAMI, MOSTKI LINOWE I Z TWORZYWA SZTUCZNEGO ŁĄCZĄCE POSZCZEGÓLNE ELEMENTY ORAZ ZJEŻDŻALNIĘ. KONSTRUKCJE NOŚNE TYCH URZĄDZEŃ BĘDĄ WYKONANE Z RUR OKRĄGŁYCH ZE STALI NIERDZEWNEJ (CHROMOWANEJ), ŁĄCZNIKÓW KULOWYCH ORAZ UCHWYTÓW Z TWORZYWA SZTUCZNEGO. WSZYSTKIE ELEMENTY BĘDĄ ZŁĄCZONE I BĘDĄ ODPORNE NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE. ZJEŻDŻALNIE W ZESTAWACH BĘDĄ WYKONANE Z TRÓJWARSTWOWEJ PŁYTY FREZOWANEJ HDPE ORAZ BLACHY NIERDZEWNEJ. WSZYSTKIE UCHWYTY WSPINACZKOWE ZOSTANĄ WYKONANE Z ŻYWICY EPOKSYDOWEJ. 2. DEMONTAŻ ZNISZCZONEGO ZESTAWU DREWNIANEGO ZE ZJEŻDŻALNIĄ DO PIASKOWNICY. 3. DEMONTAŻ ISTNIEJĄCEJ PIASKOWNICY I BUDOWĘ NOWEJ O WYMIARACH 5 M X 5 M Z TRWAŁĄ OBUDOWĄ ODPORNĄ NA WARUNKI ATMOSFERYCZNE. 4. DOSTAWIENIE HUŚTAWKI TYPU "BOCIANIE GNIAZDO". 5. WYMIANĘ DREWNIANEGO ZNISZCZONEGO OGRODZENIA PLACU ZABAW NA OGRODZENIE MODUŁOWE WYSOKOŚCI 1,20 M Z DWOMA FURTKAMI I BRAMĄ KONIECZNĄ DO WYMIANY PIASKU:
Uzasadnienie realizacji projektu
NA OSIEDLU RUDA MIESZKA PONAD 8 TYSIĘCY MIESZKAŃCÓW, W TYM WIELE RODZIN Z MAŁYMI DZIEĆMI, DLA KTÓRYCH ZDECYDOWANIE BRAKUJE BEZPIECZNEJ STREFY NA ATRAKCYJNĄ ZABAWĘ NA POWIETRZU. PLACE ZABAW NALEŻĄCE DO PRZEDSZKOLI CZY SZKOŁY PODSTAWOWEJ SA DOSTĘPNE TYLKO DLA DZIECI Z DANEJ PLACÓWKI I TYLKO W GODZINACH FUNKCJONOWANIA. DODATKOWO PLAC ZABAW, KTÓREGO DOTYCZY PROJEKT, JEST POŁOŻONY NA PRZESTRZENI, KTÓRA JEST NAJWIĘKSZYM WOLNYM TERENEM MIĘDZY BLOKAMI NA OSIEDLU RUDA I OD POCZĄTKU FUNKCJONOWANIA OSIEDLA JEST MIEJSCEM ZABAW DZIECI I MŁODZIEŻY. WARTO ZATEM UCZYNIĆ TO MIEJSCE BARDZIEJ ATRAKCYJNYM, ABY ZACHĘCAŁO DO ZABAW W GRUPIE PRZEZ CO UCZYŁO WSPÓŁPRACY I INNYCH UMIEJĘTNOŚCI SPOŁECZNYCH.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
WSZYSTKIE PODANE NIŻEJ CENY SA CENAMI BRUTTO I ZAWIERAJĄ NALEŻNY PODATEK VAT. - DWA URZĄDZENIA WIELOFUNKCYJNE ROZBUDOWANE Z MONTAŻEM - 127 500,00 - DEMONTAŻ I UTYLIZACJA OGRODZENIA DREWNIANEGO, PIASKOWNICY, ZESTAWU ZABAWOWEGO DREWNIANEGO ORAZ URZĄDZEŃ SPRAWNOŚCIOWYCH "FALA" I "DOMEK" - 7 400,00 - ZAKUP I MONTAŻ HUŚTAWKI TYPU "BOCIANIE GNIAZDO" - 8 400,00 - ZAKUP I MONTAŻ OGRODZENIA MODUŁOWEGO WYSOKOŚCI 1,20 M (110 METRÓW BIEŻĄCYCH) Z DWOMA FURTKAMI I BRAMĄ KONIECZNĄ DO WYMIANY PIASKU - 25 800,00 - DOSTAWIENIE DWÓCH ŁAWEK Z OPARCIEM WKOPYWANYM - 2 200,00 - WYKONANIE NAWIERZCHNI PIASKOWEJ POD URZĄDZENIA ZGODNIE Z AKTUALNYMI NORMAMI ( W SUMIE 115 M2) - 9 000,00 - WYKONANIE OBRZEŻY STREF BEZPIECZNYCH POD ZABAWKAMI ZGODNIE Z AKTUALNYMI NORMAMI - (W SUMIE 86 METRÓW BIEŻĄCYCH) - 4 700,00
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
185 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
NOWE URZĄDZENIA NA PLACU ZABAW BĘDĄ OBJĘTE DWULETNIA GWARANCJĄ PRODUCENTA, A DODATKOWO BĘDĄ WYKONANE Z TRWAŁYCH MATERIAŁÓW ZATEM Z ROZMÓW Z ZARZĄDCAMI PODOBNYCH PLACÓW ZABAW WYNIKA, ŻE KOSZTY EKSPLOATACJI OBEJMUJĄ PRZEDE WSZYSTKIM: KONIECZNĄ WYMIANĘ PIASKU W PIASKOWNICY, SPRZĄTANIE TERENU ORAZ WYRZUCANIE ŚMIECI ZE ŚMIETNIKÓW.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
2 000,00 zł

Dokumenty

Karty oceny

Modyfikacje

22.01.2016 08:34
Koordynator w dzielnicy Bielany
22.01.2016 10:55
Koordynator w dzielnicy Bielany
03.02.2016 11:32
Wydział Budżetu Obywatelskiego w Centrum Komunikacji Społecznej
12.05.2016 09:10
Koordynator w dzielnicy Bielany
09.06.2016 14:12
Koordynator w dzielnicy Bielany

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (5)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Bardzo dobry pomysł. Na pewno zagłosuję! Pozdrawiam.
  michalkubik  14.03.2016 11:38
 • Pomysł świetny - ode mnie i rodziny również dostanie głos, a nawet trzy :)
  asiennicka  10.06.2016 12:25
 • Dziękuję za pozytywne komentarze:-)
  Proszę o głosy:-) oraz pomoc w promocji tego projektu wśród sąsiadów i rodzin z dziećmi! Mamy jeszcze tylko 9 dni na zebranie jak największej liczby głosów! Z góry dziękuję za pomoc!
  Marta Godzisz-Gnoza  14.06.2016 23:04 Autor projektu
 • Drodzy sąsiedzi!
  Dzięki Waszemu zaangażowaniu i oddanym głosom zdobyliśmy 4 miejsce w wyścigu o głosy! Mamy aż 355 głosów! Niestety nasz projekt przekroczyłby budżet na nasz teren o 1179 złotych i dlatego wybrano inne tańsze projekty z mniejszą liczbą głosów. Takie zasady, budżet nie jest z gumy i nie można go zwiększyć o ten lekko ponad tysiąc złotych:-( Już mam pomysły i strategię promocji na rok następny zatem nowa aranżacja placu zabaw i okolic w 2018 roku:-) Wszak "kto chce szuka sposobu a kto nie chce szuka powodu".:-) Moc serdeczności, Marta
  Marta Godzisz-Gnoza  13.07.2016 00:04 Autor projektu
 • Dziękuję za wszystkie głosy i wspólne rozmowy przy okazji promocji osiedlowej tego projektu. Są one dla mnie dużą inspiracją do podejmowania społecznie kolejnych osiedlowych działań:-)
  Marta Godzisz-Gnoza  13.07.2016 00:05 Autor projektu
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany