Odnowienie boiska na Krochmalnej 3

1445
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Wola
Czyste + Mirów
Autor pomysłu Adam Kadenaci
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
312 320 zł
Kategoria
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
W ramach Budżetu Partycypacyjnego na 2017 r. chcielibyśmy odnowić boisko na placu przy Krochmalnej 3. Dzięki temu stanie się ono dużo bardziej bezpieczne dla użytkowników i nie będzie już więcej zagrożeniem dla okien w budynku przy ul. Waliców 3.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Wola
Obszar objęty pomysłem:
Czyste + Mirów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Plac pomiędzy blokami Waliców 3 a Krochmalną 3.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
W ramach Budżetu Partycypacyjnego na 2017 r. chcielibyśmy odnowić boisko na placu przy Krochmalnej 3. Dzięki temu stanie się ono dużo bardziej bezpieczne dla użytkowników i nie będzie już więcej zagrożeniem dla okien w budynku przy ul. Waliców 3.
Opis projektu
Od ponad 3 lat mieszkańcy, wraz z Fundacja Na Miejscu i miedzysektorowym partnerstwem, podejmują próby zmierzające do całościowej rewitalizacji placu przy Krochmalnej 3 i dostosowania go do potrzeb osób z Woli, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkańców Mirowa. Na podstawie rozbudowanych badań i konsultacji społecznych powstał całościowy projekt modernizacji placu, który stopniowo jest realizowany. Dzielnica zmodernizowała i doposażyła plac zabaw w 2015 roku. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców na placu powstała siłownia plenerowa, a na wiosnę 2016 roku powstanie oświetlenie.i Zielony Labirynt., element placu zabaw składający się z roślin. Odnowienie boiska przy krochmalnej 3 jest kolejnym etapem modernizacji placu.
Projekt koncepcyjny boiska został stworzony przez Pracownie Architektoniczna Centrala i jest integralną częścią projektu. Projekt boiska wynika w pełni z potrzeb mieszkańców/sposobów jego użytkowania i jest oparty na raporcie z konsultacji. Boisko będzie się składać jednego kosza i jednej bramki. Kosz zostanie ustawiony od strony południowej a bramka od strony wschodniej. Bramka i kosz od strony zachodniej powinna zostać zlikwidowana, ponieważ stwarzają one zagrożenie dla mieszkańców bloku przy ul. Waliców. Kilkakrotnie zdarzyło się, że piłka wybiła szybę w tym budynku. Postulujemy, żeby odnowione boisko miało taki kształt jak w załączniku 2. Powierzchnia boiska będzie wynosić 562,97 m2 a obwód ok. 113 mb. W ramach odnowienia boiska chcemy wymienić asfaltowa nawierzchnie na poliuretan. Podczas konsultacji mieszkańcy postulowali, żeby zastosować taki materiał ze względów bezpieczeństwa ich dzieci. Na nowej nawierzchni będzie można namalować nowe linie boisk. W ramach projektu chcemy też wymienić bramko-kosz na nowa bramkę i kosz oraz postawić za nimi piłkochwyty.
Postulujemy, żeby projekt modernizacji boiska uwzględniał wyniki konsultacji społecznych i projektu koncepcyjnego.
Uzasadnienie realizacji projektu
Wśród mieszkańców Mirowa wytworzyła się niesamowita energia, która sprawiła, że udało się dokonać częściowej modernizacji placu. Skala ich zaangażowania jest ogromna. W samych konsultacjach uczestniczyło ponad 600 osób. Zależy nam na rozwoju i wsparciu tej sąsiedzkiej inicjatywy, dlatego zdecydowaliśmy się złożyć niniejszy wniosek.
Boisko, które obecnie funkcjonuje na Krochmalnej 3 nie spełnia współczesnych standardów i stwarza zagrożenie dla użytkowników i okolicznych mieszkańców. Dzieci zdzierają sobie skórę na asfalcie, a mieszkańcy budynku przy Waliców 20 ciągle są zagrożeni wybiciem okna. Dlatego, naszym zdaniem, trzeba niezwłocznie zmodernizować boisko.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Zerwanie asfaltu i wykonanie podbudowy - 51000,00 zł netto,
Odwodnienie terenu - 45000,00 zł,
Wylanie miękkiej nawierzchni z poliuretanu - 75000,00 zł netto
Wykonanie obrzeży boiska - 4000,00 zł netto
Zamontowanie piłkochwytów - 25000,00 zł netto
Zamontowanie bramki, kosza i namalowanie linii - 16000,00 zł,
Koszty wykonania projektu - 40000,00 zł netto.
Całkowity koszt netto - 256000,00 netto.
Całkowity koszt brutto - 312320,00 zł.
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
312 320,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Średni roczny koszt związany z konserwacją boiska wykonanego z poliuretanu o powierzchni 600 m2 wynosi 3000,00 zł. Za te kwotę dwa razy w roku można dokładnie wyczyścić boisko i ewentualnie odmalować linie.
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
3 000,00 zł

Modyfikacje

01.04.2016 09:45
Koordynator w dzielnicy Wola

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany