Autobus ZTM na ul.Baletowej - Infrastruktura (zawrotka, przystanki)

1090
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2016
Lokalizacja Ursynów
Zielony Ursynów
Autor pomysłu Kinga Sydrych-Stolarek
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
800 000 zł
Kategoria
 • komunikacja/drogi
 • ochrona środowiska
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Od lat mieszkańcy ul.Baletowej oczekują i potrzebują autobusu. ZTM zobowiązał się uruchomić linię autobusową, jeżeli zostanie stworzona odpowiednia infrastruktura. Celem projektu jest budowa przystanków i zatoczek na trasie, zawrotka na krańcu ul.Baletowej.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Ursynów
Obszar objęty pomysłem:
Zielony Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Baletowa, zawrotka autobusu na częśći działki nr 2/1 i 2/2 w obręb 1-09-35 przy ul.Baletowej 168 i 172 w Warszawie. Właścicielem działki jest m.st.Warszawa.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Zielony Ursynów, ulica Baletowa

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Od lat mieszkańcy ul.Baletowej oczekują i potrzebują autobusu. ZTM zobowiązał się uruchomić linię autobusową, jeżeli zostanie stworzona odpowiednia infrastruktura. Celem projektu jest budowa przystanków i zatoczek na trasie, zawrotka na krańcu ul.Baletowej.
Opis projektu
Projekt polega na stworzeniu infrastruktury dla autobusu czyli:
a) wybudowaniu zawrotki dla autobusów na krańcu ul.Baletowej,
b) wybudowaniu 6 par przystanków na ul.Baletowej.

Proponowana trasa przebiega z pętli "Metro Stokłosy P+R" przy al. KEN/Ciszewskiego ul. Puławską i Baletową.
Uzasadnienie realizacji projektu
Celem projektu jest zapewnienie możliwości kursowania autobusu ZTM na obszarach pozbawionych dostępu do komunikacji miejskiej z ul. Puławską. Od kilkudziesięciu lat mieszkańcy zamieszkujący ul. Baletową domagają się autobusu. Autobus umożliwiłby dojazd mieszkańcom do przychodni, szkoły, poczty, cmentarza. Przede wszystkim dojazd do ul. Puławskiej, gdzie mogliby przesiąść się w celu dalszej podróży. Niektórzy mieszkańcy muszą pokonać nawet 4 km w celu dojścia do komunikacji miejskiej ZTM. Szczególnym problemem jest to dla osób starszych, chorych, dzieci, rodziców z wózkami. Mieszkańcy ul. Baletowej bez samochodu nie mają możliwości funkcjonowania, a płacą podatki i mają prawo do miejskiej komunikacji tak jak wszyscy inni mieszkańcy Ursynowa.”

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Koszt budowy przystanków: 180 000 zł
Koszt budowy pętli autobusowej: 600 000 zł
Koszt projektu budowlanego: 20 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
800 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
TAK
Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach
Koszty utrzymania linii autobusowej będzie ponosił ZTM
Szacunkowy roczny koszt eksploatacji:
0,00 zł

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (21)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
 • Założyłam taką możliwość w projekcie, co zaznaczyłam w części "Pełny opis projektu". Zostawiłam jednak decyzję Dzielnicy. Faktycznie progi wyspowe byłyby kompromisem.
  Kinga Sydrych-Stolarek  11.03.2015 14:02
 • Witam,
  Mysle ze to jeden z wazniejszych projektów.
  Jak Pani ocenia szanse tego projektu?
  Czy jest jakiś plan wsparcia promocyjnego dla tego projektu?
  nowy_kadzioleczek  15.04.2015 14:47
 • Witam, teraz najważniejsze aby projekt przeszedł pozytywnie weryfikację szczegółową. Jeżeli to nastąpi zajmę sie promocją wśród mieszkańców. Chociaż projekt broni się sam, to jednak mieszkańcy muszą chcieć zagłosować. Myślę że nie będzie z tym problemu :-) Liczę tez na wsparcie sąsiadów. Mam nadzieję że Dzielnica stanie na wysokości zadania i sprawi byśmy mogli tak jak inni Ursynowianie korzystać z komunikacji miejskiej :-)
  Kinga Sydrych-Stolarek  12.05.2015 19:57
 • No to dobra wiadomosc, projekt dopuszczony do głosowania. Teraz oby glosowanie było pozytywne.
  nowy_kadzioleczek  03.06.2015 10:56
 • ups to widze ze projekt "urósł" do 800 kPLN?
  nowy_kadzioleczek  09.06.2015 08:55
 • O kosztach decyduje Dzielnica, nie projektodawca.
  Kinga Sydrych-Stolarek  09.06.2015 10:40
 • moze i dobrze. Jak braknie to sie dołożą :)
  No to teraz zeby tylko sie głosów nazbierało bardzo bardzo dużo
  nowy_kadzioleczek  09.06.2015 10:57
 • z ulicy Baletowej nie ma możliwości skrętu w lewą stronę w puławską (brak skrzyżowania) czy zostało to wzięte pod uwagę?
  sosna2005  15.06.2015 11:33
  • Teoretycznie do końca roku ma powstać lewoskręt. ZTM wyraził zgodę na autobus na Baletowej biorąc go już pod uwagę. Pozdrawiam
   Kinga Sydrych-Stolarek  19.06.2015 11:36
 • wyrzucenie po cichu Krasnowoslkiej uwazam za kolejne dzielenie na leszych i gorszych. Prosze wszystkich z ulicy Krasnowolskiej o uniewaznienie swoich głosów. Można to zrobic przez załgosowanie kilka razy lub przekroczenie ilości projektów w głosowaniu.
  Projekt poczatkowo byl zatwierdzony wraz z nasza ulica a nastepnie bez podania przyczyny wycofany.
  nowy_kadzioleczek  19.06.2015 09:20
  • Przykre to co Pan/Pani pisze. Dla mnie osobiście - bo mieszkam na Krasnowoli. Zrobiłam wszystko co mogłam aby ten autobus u nas był. Jednak ZTM był bezwzględny i albo nie dopuszczą projektu pod głosowanie albo zmienię na samą Baletową. Uważam iż mieszkańcy Baletowej zasłużyli na autobus jeżeli już jest taka możliwość. Proszę pamiętać że projekty zgłaszają "zwykli" mieszkańcy. I choć bardzo chciałabym aby autobus jeździł na Krasnowolę to nie mam wpływu na Dzielnicę i ZTM. Dziś my zagłosujemy za autobusem na Baletowej i pomożemy jej mieszkańcom, a za rok oni pomogą nam. Wycofywanie całkowicie projektu byłoby nieuczciwe wobec mieszkańców Baletowej i bardzo egoistyczne. Nie uważa PAN/PANI?
   Kinga Sydrych-Stolarek  19.06.2015 11:41
  • tak jak pisze ponizej autobus na baletowej i tak bedzie natomiast zmiana w projekcie pozbawia autobusu na pewno krasnowolskiej .
   nowy_kadzioleczek  19.06.2015 14:24
 • pismo w sprawie uniewaznienia projektu zostało własnie złożone w urzędzie.
  Projekt wprowadza mieszkańców w błąd pokazując projektowaną trasę przez ulicę Krasnowolską, gdzie z opisu ulica Krasnowolska została usunięta.
  Takie działania są niezgodne z prawem.
  Albo projekt jest opisany poprawnie albo ma błędy formalne i wymaga usunięcia. Głosy na ten projekt powinny być w całości unieważnione!
  nowy_kadzioleczek  19.06.2015 10:12
  • Gratuluję podejścia do sprawy. A co Pan zrobił dla autobusu na Krasnowolskiej?
   Kinga Sydrych-Stolarek  19.06.2015 14:56
 • Szanowni Państwo,
  z przykrością muszę wyjaśnić powody zmiany trasy. Zostałam postawiona przed wyborem wyrażenia zgody na zmianę trasy lub wycofania całkowicie projektu. Wg ZTM nie ma na chwilę obecną możliwości poprowadzenia autobusu na Krasnowolę. Baletowa spełnia wymogi tj. mierzy min. 6 m szerokości. Krasnowolska natomiast spełnia wymogi do Poloneza, a dalej jest za wąsko. Jednak oświadczam, że moje działania w tym kierunku będą jedynie zaostrzone. Biorę pod uwagę zawrotkę przy stawie, jednak teraz prosiłabym o głosowanie za autobusem na ul.Baletowej. Pozdrawiam.
  ps. zmiany w projekcie nanosi Dzielnica, a nie projektodawca. Jeżeli chodzi o informacje na stronie o projekcie to proszę kierować zażalenia do Urzędu Dzielnicy. Ja musiałam jedynie wyrazić zgodę na zmiany, nie widząc ich. Co do wycofania projektu to uważam iż lepiej żeby choć część mieszkańców miała autobus niż nikt. PODKREŚLAM IŻ NA ZMIANY NIE MIAŁAM I NIE MAM WPŁYWU !!! Leży to w kompetencjach ZTM i Urzędu Dzielnicy.
  Kinga Sydrych-Stolarek  19.06.2015 11:24
 • uważam ze wycofanie Krasnowolskiej było największym błędem. Miasto i tak planuje przebudowe baletowej, a teraz chce to zrobić za pieniądze z budżetu partycypacyjnego. Pod presją wycofania Krasnowolskiej należało wycofać projekt.
  Autobus na baletowej pojedzie i tak, a na krasnowolskiej teraz na pewno nie.

  Cytat z planów miasta:
  Co więcej, na Puławskiej szykowana jest kolejna inwestycja. Władze Ursynowa przebudują skrzyżowania z ul. Baletową, z której będzie można skręcić w lewo w ul. Puławską w kierunku centrum. Poszerzony zostanie pobliski 300-metrowy odcinek Baletowej. Dzięki temu ZTM puści tędy miejskie autobusy.

  Burmistrz Ursynowa Robert Kempa (PO) twierdzi, że z przebudową skrzyżowania Puławskiej i Baletowej nie trzeba czekać aż do wytyczenia buspasów. - Przetarg ogłosimy na przełomie maja i czerwca. Przebudowa zacznie się latem i potrwa do jesieni - zapowiada.

  Kempa planuje, że kursujący Baletową autobus będzie dojeżdżał do jednej ze stacji metra. ZTM wstępnie chce tam skierować podmiejską linię 715, która dojeżdża do Metra Wilanowska. Kempa nie wyklucza, że na Baletowej - na granicy Warszawy i miejscowości Dawidy - powstanie nowa pętla autobusowa.
  źródło:
  http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34862,17683370,Pulawska__wytycza_buspas__bedzie_zielona_fala_i_droga.html
  nowy_kadzioleczek  19.06.2015 14:12
 • Proszę wszystkich o promowanie tego projektu!:) Mieszkańcy Baletowej to chyba najbardziej "pokrzywdzeni" ludzie w całej Warszawie! Nie dość że latają samoloty na 30m to jeszcze brak jest kanalizacji, porządnego sklepu, AUTOBUSU a nawet chodniki mamy ze słupami na środku i nie da się przejechać choćby dziecięcym wózkiem...W tym rejonie "stolicy" (choć w wielu wielu wsiach nawet okolicznych jak Dawidy Bankowe są lepsze warunki do życia) bez samochodu nie ma życia także autobus wiele by ułatwił.

  Mimo wszystko proszę o głosy na ten projekt i promowanie go wśród rodziny i znajomych ;) Pozdrawiam
  sosna2005  19.06.2015 18:24
 • - Prosze o wyjaśnienie dlaczego nie mozna uwzględnić w projekcie przebudowy Krasnowolskiej, aby spełniała szerokość wymagana przez ZTM... ??
  - Popieram ten projekt, mimo, ze juz z niego nie skorzystam po skreśleniu Krasnowolskiej.
  - chyba mniejszym złem byłoby poprowadzenie autobusu min do linii ul. poloneza...Niz całkowite skreślenie jej z projektu.
  - przywolany cytat z planów burmistrza Kempy pozostawia wiele ???? Dlaczego komunikacja na Baletowej ma byc z budżetu partycyp.?

  Naprawde nie rozumiem, jak w takim rejonie, w ktorym budują sie nowe wielorodzinne osiedla nie Inwestuje się w komunikację miejską i inne podstawowe tematy jak kanalizacja - potem wszyscy dziwią sie dlaczego mamy takie korki i zanieczyszczenie powietrza, wód gruntowych.


  Magdalena W. Krasnowola  20.06.2015 09:34
 • Do Pani sosna2005. Głosowanie na ten projekt jest całkowicie bez sensu. CHyba nie przeczytała Pani mojego postu powyżej. Burmistrz Kempa już obiecał autobus, a teraz za pomocą sprytnych zabiegów chce przeznaczyć część pieniędzy z budżetu partycypacyjnego. Jak dla mnie to skandal!
  Co innego ulica Krasnowolska, tutaj nikt nikomu nic nie obiecał i to własnie przebudowa Krasnowoslkiej miała zostać w projekcie. To była tak naprawdę wartość dodana i korzyść dla mieszkańców, anie Baletowa która i tak będzie robiona.
  nowy_kadzioleczek  22.06.2015 09:03
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany