23 - BEZPŁATNY FITNESS NA ZIELONEJ BIAŁOŁĘCE

22.05.2015 11:52 Zrealizowano
sudari87
autor projektu

Stan realizacji projektu

Kontynuacja bezpłatnych zajęć fitness do 15 listopada (zajęcia w każdy wtorek i czwartek). Zajęcia odbywają się w "3 pokojach z kuchnią" ul. Głębocka 84.

Oddane głosy

807
Realizowany przez: Wydział Sportu i Rekreacji dla Dzielnicy Białołęka
Aktualizacja: 07.11.2016 13:05

Zajęcia fitness typu: Pilates, Zumba, TBC, Step, bezpłatne dla mieszkańców Białołęki, prowadzone w 3 pokojach z kuchnią w Warszawie. Projekt obejmuje również doposażenie sali w przyrządy do fitnessu.
Mieszkańcy uzyskają możliwość aktywnego, zdrowego sposobu spędzania czasu wolnego.

Kategoria projektu

 • edukacja
 • sport
 • zdrowie

Koszt całkowity projektu

25 000,00 zł

Dzielnica

BiałołękaLokalizacja projektu

3 pokoje z kuchnią, ul. Głębocka 84, Warszawa

Istotne informacje o lokalizacji

3 pokoje z kuchnią, ul. Głębocka 84, Warszawa

Klasyfikacja projektu


Potencjalni odbiorcy projektu


Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Zajęcia będą otwarte, bezpłatne, dla każdego mieszkańca, w godzinach wieczornych aby nie kolidowały z pracą/szkołą.

Pełny opis projektu

Otwarte, bezpłatne dla mieszkańców zajęcia fitness typu: Pilates, Zumba, TBC (Total Body Condition), Step. Zajęcia będą odbywać się przez 40 tygodni po 4 godziny w tygodniu od poniedziałku do piątku w godzinach późno-popołudniowych, aby umożliwić uczestnictwo osobom pracującym.
Optymalne godziny to 18.00 - 20.00.

Do realizacji projektu niezbędny będzie również zakup przyrządów do fitness m.in. piłki do pilates, stepy, hantle, maty.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Projekt promuje zdrowie, propaguje uprawianie gimnastyki wśród mieszkańców Białołęki. Mieszkańcy uzyskają możliwość aktywnego, zdrowego sposobu spędzania czasu wolnego. Zielona Białołęka dopiero się rozwija i w okolicy praktycznie nie ma miejsc, gdzie można uprawiać ćwiczenia fitness. Bezpłatny dostęp zachęci mieszkańców do ćwiczeń.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

zgodnie z załącznikiem
Całkowity koszt projektu: 25 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIENapisz do autora pomysłu

Autor pomysłu nie podał adresu e-mail. Nie możesz się z nim skontaktować.


Komentarze (4)

 • caldiran  27.02.2015 11:06
  Sorry, ale bezpłatny fintess w szkole to jakaś pomyłka. I jeszcze wynagrodzenie dla trenera:). Jak bezpłatny to powinien robić to w ramach wolontariatu. Niby nie będzie generować kosztów w przyszłości- czyli co : fintess na sezon ( a co ze sprzętem w kolejnych latach?) czy jednak w przyszłości trener pracuje za darmo?
  Dla mnie projekt niejasny.
 • sudari87  02.03.2015 13:29
  Projekt jest z założenia jednoroczny, ma zachęcić do aktywności. W bezpośredniej okolicy nie ma klubów fitness. Wynagrodzenie dla instruktora to niestety rzecz oczywista - chyba, że ktoś będzie chętny prowadzić zajęcia w tygodniu za darmo? Niestety nie znam nikogo takiego... Sprzęt co do zasady pozostanie w szkole, do dyspozycji uczniów, takie było założenie.

  PS Bardzo podobny projekt wygrał w zeszłym roku na Woli, więc chyba jest zapotrzebowanie - o tym zdecydują mieszkańcy. Pozdrawiam :)
  • Konrad Kurek  04.03.2015 21:20
   Popieram, aktywizowanie lokalnych społeczności do aktywnego sportu to świetny pomysł. Koszty trenera to rzecz oczywista. Sprzęt? po roku intensywnego wykorzystania pozostanie niewiele do dalszej eksploatacji a idea pozostawienia w szkole godna uwagi i polecenia innym. świetny pomysł
 • biedronka  18.06.2015 09:01
  Świetny pomysł,
  takie zajęcia fitnes dla lokalesów są w innych cywilizowanych krajach europejskich. Należy pamiętać, że coraz więcej ludzi jest otyłych a na klub fitnes typu Grevitan czy YaToMi nie każdego stać. Fajny pomysł na integrację okolicznych mieszkańców.

Zaloguj się, aby komentować.