16 - WODNY PLAC ZABAW DLA WAWRA

26.03.2015 11:09 Zrealizowano
Konrad Kurek
autor projektu

Stan realizacji projektu

Zakupiono wodny plac zabaw wraz z pełnym wyposażeniem i 20 sztuk kamizelek asekuracyjnych dla dzieci, młodzieży oraz osób nie umiejących pływać

Oddane głosy

1272
Realizowany przez: Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawy w Dzielnicy Wawer
Aktualizacja: 20.09.2016 08:23

WODNY PLAC ZABAW to dmuchana sprężonym powietrzem platforma zabawowa praktycznie dla wszystkich osób powyżej 6 roku życia. Dzięki swojej budowie oprócz świetnej zabawy poprawia kondycję zdrowotną oraz koordynacje ruchową.

Kategoria projektu

 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zdrowie

Koszt całkowity projektu

59 472,00 zł

Dzielnica

Wawer


Charakter projektu

Ogólnodzielnicowy


Lokalizacja projektu

Pływalnia „Anin” Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawa w Dzielnicy Wawer ul. V Poprzeczna 22 04-611 Warszawa

Istotne informacje o lokalizacji

Pływalnia "Anin" Ośrodek Sportu i Rekreacji m.st. Warszawa w Dzielnicy Wawer

Klasyfikacja projektu


Potencjalni odbiorcy projektu


Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

W godzinach otwarcia pływalni Anin OSiR Wawer w trakcie ferii zimowych, letnich woj. mazowieckiego oraz w „długie weekendy” i szkolne przerwy świąteczne. WODNY PLAC ZABAW zajmuje 3 tory basenu sportowego. Udostepnienie odbywałoby się w ramach zakupu biletu na pływalnię Anin (bez dodatkowych opłat). Z wodnym placem zabaw mogliby korzystać wszyscy klienci pływalni. Pływalnia spełnia wymagane warunki bezpieczeństwa dla montazu i korzystania z wodnego placu zabaw o parametrach technicznych wskazanych w zał.

Pełny opis projektu

W celu podniesienia sprawności fizycznej poprzez zabawę – udostepnienie wodnego placu zabaw dla wszystkich uczestników pływalni Anin. Plac zabawa wykorzystywany podczas ferii zimowych, letnich oraz świątecznych.
Atrakcyjna forma spędzania wolnego czasu poprzez sport oprócz walorów wypoczynkowych ma za zadanie zapobiegania chorobom cywilizacyjnym takim jak nadwaga, stres, cukrzyca, wycofanie społeczne. Zwiększenie atrakcyjności wypoczynku sportowego poprzez zastosowanie zabawy powoduje jednocześnie oprócz zadowolenia – wszystkie elementy mające wpływ na podniesienie samopoczucia oraz wiary w skuteczność własnych działań. Proponuję wykorzystać tę najprostszą formę podniesienia walorów zdrowia , samopoczucia i jednocześnie sportu w trakcie korzystania z placu zabaw, który jest atrakcyjny nie tylko dla dzieci i młodzieży ale także dla osób dorosłych.
Szczegółowy opis produktu znajduje się w zał.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Motywacja mieszkańców dzielnicy do aktywnego wypoczynku poprzez sport i zabawę. W trakcie przeprowadzenia wstępnych zapytań dotychczasowych klientów pływalni Anin pomysł cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Oprócz walorów przedstawionych (zdrowotnych, sportowych) WODNY PLAC ZABAW podniósłby atrakcyjność pływalni Anin powodując zwiększenie wpływów budżetowych m.st. Warszawy a co za tym idzie nastąpiłby jednocześnie zwrot poniesionych kosztów .

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

- Zakup WODNEGO PLACU ZABAW wraz z pełnym wyposażeniem mocującym i eksploatacyjnym 55.350,00zł
- Zakup 20 szt. kamizelek asekuracyjnych dla dzieci, młodzieży oraz osób nie umiejących pływać - 4.122,00zł
Obsługa urządzenia – w ramach etatu pracowników technicznych i ratowników Pływalni Anin OSiR Wawer

Całkowity koszt projektu: 59 472,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

z racji trwałości WODNEGO PLACU ZABAW - posiada gwarancje na 24 miesiące. Jednakże bieżące naprawy ewentualnych uszkodzeń oraz konserwacji materiału wyceniono na około 1000 zł rocznie. Energia niezbędna do napompowania i utrzymania odpowiedniego cisnienia - około 150 zł rocznie.


Szacunkowy roczny koszt eksploatacji: 1 150,00 zł


Napisz do autora pomysłu

Autor pomysłu nie podał adresu e-mail. Nie możesz się z nim skontaktować.


Komentarze (6)

 • Marta_KG  03.03.2015 10:49
  Projekt ogólnodzielnicowy, ale w cenie biletu... ponadto - to dość spora zabawka dmuchana, na niewielkim basenie - nie lepiej pomyśleć o lokalizacji w ogólnodostępnej przestrzeni - czyli nad wodą, gdzie każdy bez biletu będzie mógł skorzystać bez ryzyka, że przy nieostrożnym skoku rozbije się o nabrzeże basenu?...
 • Konrad Kurek  04.03.2015 21:12
  Zgadza się, dlatego wskazujemy konkretne terminy - ferie zimowe, wakacje (w tym czasie odbywa się akcja Zima i Lato w Mieście gdzie uczniowie szkół warszawskich i mieszkających w Warszawie decyzją rady miasta mają wstęp ZA DARMO. Ponadto plac zabaw zajmuje tylko 3 tory basenu sportowego. Ponadto takiej zabawki nie ma żaden basen na Mazowszu.
 • Agadorga  30.05.2015 23:30
  "Plac zabaw zajmuje tylko 3 tory basenu sportowego".. tylko??? Panie Konradzie - basen jest i tak wciąż zatłoczony. To chyba jednak nie za fajny pomysł dla tych, którzy chcą w basenie po prostu pływać..
 • Konrad Kurek  01.06.2015 15:35
  Tak. Macie Państwo rację. Nasza pływalnia i tak ma niezłą frekwencję. Jednak w terminach ferii i wakacji frekwencja znacznie spada. i to jest właśnie argument (czyli plac zabaw) by w tym czasie można było ściągnąc klientów z poza Wawra. Poza tym nawet nie wyobrażacie sobie jak uniwersalną zabawka jest plac zabaw. I dla dzieci i dla młodzieży i dla dorosłych. Osobiscie testowałem ten sprzęt na jednej z polskich pływalni. Bawiły sie całe rodziny.
 • Wandy123  03.06.2015 10:18
  moim zdaniem świetny pomysł, mam nadzieję że się uda. dzieciaki jak zobaczyły to koniecznie kazały mi na to głosować
 • Edyta Łęgowska  03.06.2015 20:33
  ja korzystam z basenu jedynie, kiedy nie ma ferii, świąt ani dni wolnych, bo wtedy jest takie "mrowisko", że i tak się wejść nie da. Jeśli taki tor powstanie, to i tak zatłoczony basen w ogóle przestanie być dostępny, cały będzie okupowany przez "kolejkowiczów" do toru.
  A poza tym, to chyba bardzo nie w porządku za nasze wspólne pieniądze napełniać kasę basenu pieniędzmi ludzi, którzy przyjdą ze względu na tor.

Zaloguj się, aby komentować.