19 - Wyremontujmy zniszczone toalety (I piętro) w Szkole Podstawowej nr 351 przy ul. Jana Olbrachta 48/56

31.01.2015 22:48 Wycofany przez autora
Kasia111
autor projektu

W toaletach należy dokonać generalnego remontu. Nie chodzi o zapewnienie luksusów ale o doprowadzenie ich do przyzwoitego stanu. Obecnie toalety są bardzo zniszczone, często dochodzi w nich do awarii, dzieci nie chcą z nich korzystać. Toalety nie były odnawiane od 40 lat.

Kategoria projektu

 • edukacja
 • przestrzeń publiczna
 • zdrowie

Koszt całkowity projektu

61 000,00 zł

Dzielnica

Wola


Charakter projektu

Lokalny, Ulrychów + Odolany


Lokalizacja projektu

Szkoła Podstawowa nr 351 przy ul. Jana Olbrachta 48/56 - I piętro.

Istotne informacje o lokalizacji

Szkoła Podstawowa nr 351 przy ul. Jana Olbrachta 48/56 - I piętro.

Klasyfikacja projektu


Potencjalni odbiorcy projektu


Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Uczniowie szkoły - w czasie zajęć lekcyjnych, dodatkowych i świetlicowych - od poniedziałku do piątku od 7.30 do 17.30. Uczestnicy (dorośli, dzieci, młodzież) zajęć dodatkowych organizowanych w szkole (m.in. aerobik dla dorosłych, karate, szermierka dla młodzieży i dorosłych, robotyka, nauka gry na instrumentach, zbiórki zuchowe) oraz ogólnodostępnych imprez (m. in. ogólnowarszawskie turnieje i egzaminy karate, festyny osiedlowe) - codziennie, w tym w weekendy, nawet do późnych godzin wieczornych.

Pełny opis projektu

Remont powinien obejmować m.in.: wymianę instalacji sanitarnej (rur), armatury łazienkowej (9 sedesów i spłuczek, 7 umywalek i kranów), ścianek działowych poszczególnych kabin, drzwi, luster położenie nowej terakoty i glazury, montaż oświetlenia, podajników papieru toaletowego, ręczników i mydła oraz malowanie sufitów.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Należy zapewnić możliwość korzystania z toalet w godziwych warunkach, jest to inwestycja niezbędna.
Toalety są zniszczone (na skutek długiej eksploatacji i dewastacji), nieestetycznie, często dochodzi w nich do awarii, z rur wydobywa się nieprzyjemny zapach. Toalety od początku istnienia szkoły nie były poddane generalnemu remontowi. Dzieci nie lubią i nie chcą z nich korzystać. W związku z budową w rejonie szkoły wielu nowych osiedli mieszkaniowych planuje się intensywny rozwój tej placówki. Obecnie toalety już nie spełniają swojej funkcji, a w przyszłości sytuacja znacznie się pogorszy.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

płytki łazienkowe 150 m2 - 10 000 zł brutto
glazura podłogowa 50 m2 - 4 000 zł brutto
armatura i materiały hydrauliczne - 15 000 zł brutto
farby i materiały wykończeniowe - 8 000 zł brutto
prace remontowe - 22 000 zł brutto
lustra, kosze na śmieci, podajniki ręczników i papieru toaletowego - 2 000 zł brutto

Całkowity koszt projektu: 61 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIENapisz do autora pomysłu

Autor pomysłu nie podał adresu e-mail. Nie możesz się z nim skontaktować.


Komentarze (6)

 • marcinwola  27.02.2015 10:14
  Czym ten projekt różni się od: Wyremontujmy stare, zniszczone toalety (parter) w Szkole Podstawowej nr 351 przy ul. Jana Olbrachta 48/56! ??? Wstyd i paranoja. Całkowite wypaczenie idei budżetu partycypacyjnego. Jak ja jako mieszkaniec Woli mam na tym skorzystać? W jaki sposób ealizacja projektu będzie dostępna dla mieszkańców Woli? Popieram tylko projekty służące ogółowi społeczności i będące dostępne dla wszystkich.
  • pzinek__  27.02.2015 10:20
   Różnią się położeniem. Jedne są na na parterze drugie na I piętrze. Co ciekawe zdjęcia są takie same, więc któryś projekt jest źle opisany
 • kkrzychu  27.02.2015 12:54
  I ja również jestem na nie. W założeniu, cel realizowany za pomocą środków budżetu partycypacyjnego ma służyć ogółowi lokalnej społeczności. Ten projekt temu nie służy.
  Środki na remont toalet powinno zapewnić miasto, jako właściciel placówki.

  Podsumowując: Ścieżki rowerowe, aktywizacja emerytów, kosze na śmieci, ogródki zabaw - TAK.
  Remonty szkół - NIE.
 • marcinwola  27.02.2015 16:02
  Chciałbym uzyskać oficjalną odpowiedź w jaki sposób projekt ten spełnia warunek jaki powinny spełniać projekty: "teren ten powinien być ogólnodostępny"?
 • Kasia111  03.03.2015 21:53
  Zapewniam, że ze toalet skorzystają setki a w najbliższych latach tysiące dzieci. Będą one służyć przez wiele lat. Skorzysta z nich na pewno więcej osób niż z kilku miejsc parkingowych pod blokiem, chodnika pod klatką, czy zajęć na basenie. Budżet partycypacyjny to dla szkoły jedyna szansa na taki remont. Urząd Dzielnicy już wielokrotnie informował nas (rodziców), że sprawa jest priorytetowa ale nie ma środków. Toalety mają po 40 lat. Stwórzmy dzieciom bardziej przyjazne warunki do nauki i spójrzmy na takie projekty bardziej przychylnie. Jeśli czegoś nie widać, bo nie razi w oczy, bo nie przechodzimy koło tego codziennie, to nie znaczy, że danego problemu nie ma. A jeśli z budżetu partycypacyjnego uda się wyremontować plac zabaw, to czy wszyscy z niego skorzystają? Oczywiście, że nie - tylko dzieci z najbliższego sąsiedztwa. Pozdrawiam serdecznie także tych nastawionych krytycznie do tego projektu.
 • kkrzychu  18.03.2015 16:32
  Projektodawca nie rozumie idei budżetu partycypacyjnego. Przychylam się do komentarza melka_06 - remonty szkół i przedszkoli to zadanie gminy. 40 letnie łazienki świadczą o niemocy i niskiej skuteczności organizacyjnej oraz siły przebicia dyrekcji placówki.
  Równie dobrze możemy zacząć głosować na projekt remontu mojej łazienki - jestem w stanie udowodnić, że rocznie korzysta z niej parę tysięcy użytkowników (liczone per użytkownik, nie osoba).
  Takie projekty z założenia powinny być wykluczone, a dyrekcja placówki w której takie sytuacje występują - zwolniona z pracy z uwagi na brak predyspozycji do pełnienia powierzonego stanowiska.

Zaloguj się, aby komentować.