7 - BEZPIECZNE STOJAKI DLA ROWERÓW

01.12.2016 01:05 Zweryfikowany negatywnie
awatar DARIUSZ KUJAWA
autor projektu

Projekt zakłada montaż na terenie Dzielnicy Pragi Południe stojaków rowerowych umożliwiających bezpieczne pozostawienie roweru w najbardziej uczęszczanych miejscach.

Kategoria projektu

 • komunikacja/drogi
 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna

Koszt całkowity projektu

180 000,00 zł

Powód weryfikacji negatywnej

1. Projekt nr 7 „Bezpieczne stojaki dla rowerów” zweryfikowany negatywnie ponieważ: w 2016 roku w ramach budżetu partycypacyjnego zostały zamontowane na terenie dzielnicy stojaki rowerowe w ilości 300 szt. Ustawione są miejscach użyteczności publicznej takich jak szkoły, przedszkola ogniska pracy, przychodnie tereny osiedlowe czyli w większości miejsc, o które postulował mieszkaniec. Projekt miał być uzupełniony poprzez podanie szczegółowe miejsc oraz ilości stojaków do montażu. Wnioskodawca nie doprecyzował miejsc, w których należałoby umieścić stojaki. Dalsze rozpatrywanie wniosku nie jest zasadne.


Dzielnica

Praga-Południe


Charakter projektu

Ogólnodzielnicowy


Lokalizacja projektu

Projekt zakłada montaż na terenie Dzielnicy Pragi Południe stojaków rowerowych umożliwiających bezpieczne pozostawienie roweru w najbardziej uczęszczanych miejscach.

Istotne informacje o lokalizacji

Głownie ciągi komunikacyjne, przy : szkoły, centra handlowe, banki,urzędy , parki, skwery, orliki, placówki służby zdrowia, inne miejsca uźytecznosci publicznej.


Potencjalni odbiorcy projektu


Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Dostępne przez wszystkich 24 h

Pełny opis projektu

Projekt zakłada montaż na terenie Dzielnicy Pragi Południe 300 stojaków rowerowych umożliwiających bezpieczne pozostawienie roweru w najbardziej uczęszczanych miejscach.

Miejsca montażu uzgadniane z projektodawcą "Bezpieczne stojaki dla rowerów" i Dzielnicą Praga Południe (Wydział Infrastruktury), na podstawie zapotrzebowania mieszkańców.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Projekt ma na celu zapewnienie bezpiecznego postoju rowerów mieszkańców jak i rowerów z wypożyczalni funkcjonującej na terenie Warszawy np. veturilo, popularyzację jazdy na rowerze oraz promocję zdrowego trybu życia.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Stojak rowerowy typu "U" 450 zł.
Montaż 150 zł.
Montaż do istniejącego chodnika lub na trawniku do bloczków betonowych.
300 X 450 zł. = 135 000 zł.
300 X 150 zł. = 45 000 zł.

Całkowity koszt projektu: 180 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

Koszty konserwacji


Szacunkowy roczny koszt eksploatacji: 1 000,00 zł

ModyfikacjeKomentarze (2)

 • Jakub F.  11.01.2017 15:00
  Oczywiście pomysł dobry - dobrych stojaków w mieście brakuje. Sugeruję jednak doprecyzowanie miejsc w których potrzebne są stojaki, wraz z ich konkretną lokalizacją.
  Co więcej, obecnie ta lokalizacja jest opisana jako "główne ciągi piesze", a przecież rowerzyści powinni jechać jezdnią, albo po wyznaczonych drogach dla rowerów, a nie po chodniku. Poza tym stojaki nie mogą utrudniać ruchu pieszych. Dobrą lokalizacja stojaków to np. na jezdni w ciągu miejsc parkingowych (o ile jest takie cywilizowane parkowanie przy krawędzi jezdni), albo na chodniku zamiast słupków ograniczających możliwość wjeżdżania samochodów na chodnik. A jeśli w innym miejscu na chodniku, to najlepiej blisko miejsca gdzie poruszają się rowerzyści (czyli DDR lub w przypadku jej braku przy blisko jezdni) i oczywiście tak by jak najmniej ograniczać przestrzeń pieszym.
 • Joanna Rybicka  27.01.2017 23:45
  Może mógłby Pan uwzględnić w projekcie, żeby mieszkańcy mogli zaproponować konkretne miejsca ustawienia stojaków. Jak projekt zostanie skierowany do realizacji, to np. przez koordynatora ds. BP mieszkańcy mogliby zgłaszać w wyznaczonym terminie zapotrzebowanie na stojaki w swojej okolicy. Decydująca byłaby kolejność zgłoszeń.

Zaloguj się, aby komentować.