33 - Klub dla rodzin "Zwalcz Nudę", miejsce przyjazne rodzinie na Pradze - Południe

16.12.2016 14:28 W trakcie realizacji
awatar Krystyna Radkowska
autor projektu

Stan realizacji projektu

Oddane głosy

251
Realizowany przez: Ośrodek Pomocy Społecznej dla Dzielnicy Praga Południe
Aktualizacja: 10.01.2018 10:57

Klub dla Rodzin Zwalcz Nudę to miejsce, w którym każdy czuje się jak w domu. Zawsze otwarty dla chętnych, pełen atrakcji, z profesjonalnym wsparciem dla rodziców, jest miejscem wyjątkowym na mapie Pragi-Południe. A w nim: strefa malucha, planszówek, wspólna przestrzeń, warsztaty dla każdego, rodzinne popołudnia, wydarzenia, warsztaty www.zwalcznude.pl

Kategoria projektu

  • edukacja
  • kultura
  • pomoc społeczna

Koszt całkowity projektu

52 000,00 zł

Dzielnica

Praga-Południe


Charakter projektu

Lokalny, Grochów Centrum


Lokalizacja projektu

Kickiego 1 lok U4, lokal należy do Miasta Stołecznego Warszawa, znajduje się na Pradze-
Południe, a wynajmuje go Fundacja Zwalcz Nudę, której Prezes składa niniejszy wniosek.

Istotne informacje o lokalizacji

Klub mieści się na środku dzielnicy Praga - Południe. Dzięki temu mają do niego niedaleko wszyscy mieszkańcy dzielnicy. Klub składa się z kilku pomieszczeń, w których m.in. dzięki budżetowi parycypacyjnemu 2017 przygotowaliśmy: strefę malucha - mały plac bezpiecznej zabawy; strefę kawiarniano-świetlicową oraz salę warsztatową. Lokal należy do Miasta Stołecznego Warszawa, znajduje się na Pradze- Południe, a wynajmuje go Fundacja Zwalcz Nudę, której Prezes składa niniejszy wniosek.

Klasyfikacja projektu


Potencjalni odbiorcy projektu


Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Klub w ramach projektu jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych w godzinach z góry ustalonych (minimum 30 godzin w tygodniu) oraz dodatkowo na wydarzenia i zajęcia zaplanowane poza tymi godzinami - również w weekendy, w tygodniu rano i po południu - w zależności od zapotrzebowania. Prowadzimy kafejkę społeczną, gdzie można napić się herbaty, latem lemoniady, czy zjeść ciastko. Z bezpłatnego programu klubu będzie mógł korzystać każdy.
Specjalne bonusy przewidujemy dla członków klubu, którzy będą współtworzyć klub i jego ofertę - tych mocno
zaangażowanych w jego pracę.

Pełny opis projektu

Proponujemy Państwu prowadzenie miejsca, które będzie Wasze. Nasz projekt to efekt kilkuletnich doświadczeń.
Zaowocowały one przygotowaniem programu, na który składają się:
1. Strefa mamy i malucha - bezpieczna sala zabaw. Sala już jest i można korzystać dzięki budżetowi Partycypacyjnemu 2017. Są klocki-poduchy, klocki edukacyjne, ścianka wspinaczkowa dla maluchów, itp.
2. Otwarta przestrzeń kawiarniano-świetlicowa. Każdy członek klubu może tu nieodpłatnie skorzystać z
herbaty, kawy, gier planszowych, czy po prostu przestrzeni na organizację wydarzeń; Tu też jest wypożyczalnia
gier planszowych - w budżecie ujęliśmy dokupienie sprzętu/gier, zabawek i drobnych napraw bieżących. Tu też są organizowane we współpracy z mieszkańcami dzielnicy i klubowiczami takich spotkań jak: rodzinne popołudnia, imprezy dla dzieci, zawody w szachy itp. Każdy może zorganizować tu swoje wydarzenie.
3. Warsztaty - organizacja serii nieodpłatnych warsztatów - program tworzymy wspólnie z mieszkańcami.
Zapraszamy na zajęcia z poprawy kompetencji rodzicielskich; mały artysta; rękodzieło; eksperymenty, szachy.
Realizujemy też inne pomysły naszych sąsiadów, klubowiczów i zaprzyjaźnionych NGO.
Klub istnieje od wiosny 2016 roku - prowadzony w niewielkim zakresie godzinowym. Od stycznia 2017 korzystamy z budżetu partycypacyjnego, dzięki któremu jest pracownik, który klub wspiera będąc na miejscu szczególnie w sali głównej, która dzięki niemu może być otwarta w wymiarze 30 godzin tygodniowo - plus na zajęcia dodatkowe, również poza godzinami otwarcia klubu. To największy koszt naszego budżetu. Mamy świadomość, że w dofinansowaniu z budżetu partycypacyjnego koszty pracownicze są na drugim planie. Jednak w przypadku miejsca, w którym jest sprzęt, otwarte pomieszczenie należące do miasta, wynajmowane przez fundację - musi być osoba, która jest zawsze na miejscu, zajmuje się obsługą gości i sprzętu. Lokal wymaga drobnych napraw bieżących - lokalu używa dużo osób i co jakiś czas trzeba naprawić zamek, czy coś odmalować. Koszty czynszu i użytkowania lokalu pokrywa fundacja.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Klub to miejsce inicjatyw lokalnych, otwarta przestrzeń dla każdego mieszkańca dzielnicy. Są tu nieodpłatne
warsztaty, wspólne wydarzenia. Integrujemy sąsiadów i klubowiczów. Organizujemy mikołajki, dzień dziecka, pokazy slajdów, czy andrzejki. Program można już od maja 2016 śledzić na stronie www.zwalcznude.pl. Ze względu na sporą inwestycję w lokal i sprzęt, który w nim się znajduje na miejscu musi być na stałe pracownik - dzięki temu klub będzie mógł prężniej pracować. To główny koszt budżetu projektowego - pracownik w pełnym wymiarze godzin, który robi zakupy, opracowuje harmonogram i pilnuje klubu i zasad w nim, animuje - koordynator projektu jest kluczowym i strategicznym punktem projektu.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Drobne naprawy bieżące (wynikające z użytkowania lokalu, jak naprawa zamku w drzwiach, odmalowanie pobrudzonej ściany), zakup gier planszowych, zabawek, książek, materiałów edukacyjnych i klocków - 4.000 PLN
zatrudnienie pracownika na stałe na rok 2017 do opieki nad klubem - 3500 miesięcznie brutto ubruttowione (czyli 2088 PLN netto) - 42.000 PLN rocznie
materiały na warsztaty - potrzebne do ich prowadzenia (bez kosztów prowadzących) i do codziennego użytku klubu (jak materiały czystości czy biurowe pomoce) - 500 miesięcznie - 6.000 PLN rocznie

Całkowity koszt projektu: 52 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

będą to koszty na podobnym poziomie


Szacunkowy roczny koszt eksploatacji: 50 000,00 zł

ModyfikacjeKomentarze (0)

Brak komentarzy


Zaloguj się, aby komentować.