60 - Zgrany Wawer - zakup gier planszowych do wypożyczalni gier

02.01.2017 13:17 W trakcie realizacji
awatar Anna Polkowska
autor projektu

Stan realizacji projektu

Propozycje gier do zakupu można wpisywać na stronie wydarzenia na facebooku: https://www.facebook.com/events/736777226527970/?active_tab=discussion Zakup gier zaplanowano na kwiecień br.

Oddane głosy

664
Realizowany przez: Wawerskie Centrum Kultury
Aktualizacja: 06.03.2018 15:53

Zgrany Wawer to cykliczne spotkania dla dzieci, dorosłych i seniorów, podczas których animatorzy tłumaczą i wypożyczają gry planszowe. Celem spotkań jest integracja mieszkańców Wawra i promocja ciekawej formy spędzania czasu. Kwota 10 000 pozwoli na zakup ok. 60 nowych gier.

Kategoria projektu

  • edukacja
  • kultura

Koszt całkowity projektu

10 000,00 zł

Dzielnica

Wawer


Charakter projektu

Ogólnodzielnicowy


Lokalizacja projektu

Wawerskie Centrum Kultury
Filia Anin
ul. V Poprzeczna 13
04-611 Warszawa
tel. 22 815 41 40
anin@wck-wawer.pl

Istotne informacje o lokalizacji

Spotkania Zgranego Wawra odbywają się w całej dzielnicy: filiach Wawerskiego Centrum Kultury, placówkach oświatowych, wychowawczych i opiekuńczych, na placach zabawach a nawet w centrach handlowych.

Klasyfikacja projektu


Potencjalni odbiorcy projektu


Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Spotkania w ramach projektu Zgrany Wawer odbywają się w różnych godzinach, dopasowanych do możliwości czasowych uczestników spotkań. Są to zarówno godziny przedpołudniowe, jak i popołudniowo-wieczorne. Na spotkania zapraszamy wszystkich, chcących poznać nowe gry planszowe, spotkać współgraczy czy po prostu spędzić miło czas nad umysłową łamigłówką. Jedynym warunkiem uczestnictwa w spotkaniach Zgranego Wawra jest chęć dobrej zabawy, którą gry planszowe zdecydowanie dostarczają. Na spotkania zapraszani są znani projektanci, graficy oraz wydawcy. Mieszkańcy informowani są o terminach spotkań przez: plakaty, ulotki oraz informacje na stronie www.facebook.com/ZgranyWawer.
Gry będzie można wypożyczać - na podstawie opracowanego regulaminu.

Pełny opis projektu

W gry planszowe może grać każdy - niezależnie od wieku czy statusu społecznego. Fundamentem rozwoju projektu Zgrany Wawer jest nieustanne poszerzanie zbioru gier i udostępnianie go mieszkańcom dzielnicy. Kwota, o którą wnioskujemy pozwoli na zakup około 80 tytułów. Średnia cena gry waha się w okolicach 100-120 złotych a regularne zakupy zarówno nowych tytułów, jak i tych już uznanych i docenianych przez graczy, leżą zupełnie poza możliwościami finansowymi organizatorki projektu. Niezbędne jest wsparcie w ramach budżetu obywatelskiego. Planujemy zakupić gry zarówno dla dzieci i rodzin, jak i fanów ciężkiego wysiłku umysłowego.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

10 000 złotych to kwota, która zostanie spożytkowana na setki, tysiące godzin zabawy i nauki dla mieszkańców dzielnicy Wawer. Gry, które kupimy, posłużą podczas organizacji zajęć zarówno w filiach Wawerskiego Centrum Kultury, jak i m.in. w Centrum Zdrowia Dziecka czy Towarzystwie Przyjaciół Dzieci. Już teraz działamy na rzecz relacji dobrosąsiedzkich, a posiadając większy zbiór gier, będziemy mogli organizować jeszcze większe spotkania niż dotychczas. Na naszych spotkaniach pojawia się teraz nawet 50 osób. Biblioteka gier będzie też służyć młodzieży, ucząc poprzez zabawę wiedzy z zakresu historii, geografii, matematyki, języków obcych, ale również logicznego myślenia, planowania i miękkich umiejętności społecznych.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Gry dla dzieci: 2000 zł
Gry dla młodzieży: 1500 zł
Gry dla rodzin: 1500 zł
Gry zaawansowane, dla dorosłych: 2000 zł
Gry i łamigłówki dla seniorów: 1500 zł
Promocja wydarzeń (plakaty, ulotki, zakładki): 500 zł
Maszynka do przypinek z akcesoriami: 1000 zł

Całkowity koszt projektu: 10 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


ModyfikacjeKomentarze (0)

Brak komentarzy


Zaloguj się, aby komentować.