Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Remont placu zabaw przy ul.Salamandry 3

334
Niewybrany w głosowaniu
Pomysł na rok 2018
Lokalizacja Praga-Południe
Gocław
Autor pomysłu vreguldorota
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
300 000 zł
Kategoria
  • edukacja
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Plac ogólnodostępny dla dzieci w od 3 do 12 lat. Obecnie znajdują się na nim zabawki dla najmłodszych. Remont wymagany tak aby dostosować plac zabaw do obowiązujących norm bezpieczeństwa.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Praga-Południe
Obszar objęty pomysłem:
Gocław
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Pomiędzy ul. Salamandry 3 a ul. Guderskiego 5
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Z placu zabaw korzystają też dzieci uczęszczające do Przedszkola nr 380 Promyk Gocławia filia Salamandry co sprawia, że obszar ten jest w pełni wykorzystywany nie tylko w godzinach popołudniowych (rodzice pracujący z dziećmi) ale również w godzinach porannych.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Plac ogólnodostępny dla dzieci w od 3 do 12 lat. Obecnie znajdują się na nim zabawki dla najmłodszych. Remont wymagany tak aby dostosować plac zabaw do obowiązujących norm bezpieczeństwa.
Opis projektu
Remont ogrodzenia, remont nawierzchni, remont piaskownicy, remont i wymiana istniejących zabawek, doświetlenie poprzez ustawienie dwóch - trzech latarni solarnych, zwiększenie bezpieczeństwa dzieci młodszych w szczególności przez wymianę nawierzchni na gumową. Zwiększenie atrakcyjności placu zabaw dla dzieci starszych poprzez rozszerzenie obszaru i dostawienie zabawki. Zwiększenie atrakcyjności placu zabaw - umożliwienie korzystania również w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Obecna nawierzchnie (ziemia) w trakcie deszczu zamienia się w błoto co uniemożliwia korzystanie z zabawek.
Uzasadnienie realizacji projektu
Stan nawierzchni ogranicza możliwość korzystania z placu zabaw. Brak monitoringu powoduje, że po zmroku na plac zabaw wchodzą osoby niepożądane dewastując i bałaganiąc na placu zabaw. Brak placu zabaw dla dzieci z pobliskiej państwowej placówki przedszkolnej. Możliwa współpraca z pobliskim przedszkolem w celu utrzymania placu zabaw w należytym stanie i np. w celu zamontowania monitoringu. Plac jest dla dzieci do 12 roku życia z tym, że nie ma żadnej zabawki, atrakcji dla dzieci w tym wieku.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Wymiana nawierzchni na wylewaną 159 900 wymiana i rozszerzenie ogrodzenia 55000, postawienie trzech latarni solarnych 18070, malowanie i remont istniejących zabawek 2000, dostawienie jednej zabawki dla dzieci starszych 17500, ewentualny monitoring w ilości dwóch kamer 32 530, projekt architektoniczno-wykonawczy 15000
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
300 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Modyfikacje

06.04.2017 09:33
Koordynator w dzielnicy Praga-Południe

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (0)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany

Brak komentarzy

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany