2116 - Po ludzku na tramwaj - budowa chodnika od ul. Strumykowej do pętli tramwajowej

23.01.2017 22:25 W trakcie realizacji
awatar Jakub Kaczorowski
autor projektu

Stan realizacji projektu

Został wybrany wykonawca dokumentacji projektowej, która zgodnie z umową powinna zostać wykonana do końca czerwca br. Następnie po wyłonieniu wykonawcy robót budowlanych zostanie wybudowany chodnik.

Oddane głosy

954
Realizowany przez: Wydział Inwestycji Drogowych dla Dzielnicy Białołęka
Aktualizacja: 16.03.2018 14:03

Projekt zakłada budowę 250 metrów chodnika od ulicy Strumykowej śladem przedeptów i obok górki saneczkowej do pętli tramwajowej Tarchomin Kościelny. Obecnie mieszkańcy osiedli przy ul. Strumykowej i ul. Książkowej muszą dostawać się do pętli przez biegnące przez górki i dołki ścieżki, które zamieniają się po deszczu w błoto, a zimą w lód.

Kategoria projektu

  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna

Koszt całkowity projektu

93 750,00 zł

Dzielnica

Białołęka


Charakter projektu

Lokalny, obszar 1


Lokalizacja projektu

Teren między ulicami Strumykową i Światowida: działki miejskie numer 26/5, 25/9, 24/7, 24/12, 24/13, 25/18, 25/19, 26/15, 29/4 w obrębie 4-01-22.

Istotne informacje o lokalizacji

Chodnik ma przebiegać po działkach należących do miasta biegnąc od ulicy Strumykowej (bez ok. 10-metrowego odcinka do ulicy z powodu braku miejskiej działki w tym miejscu) śladem przedeptu wzdłuż płotu osiedla Stefanika, a następnie na południe obok górki saneczkowej aby ostatecznie połączyć się z istniejącym chodnikiem prowadzącym do pętli tramwajowej Tarchomin Kościelny.


Potencjalni odbiorcy projektu


Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Projekt jest ogólnodostępny, ponieważ z chodnika będzie mógł korzystać każdy, w dowolnym czasie aby dotrzeć na pętlę tramwajową, górkę saneczkową oraz skrótem do skrzyżowania ulicy Światowida z Łączącą i z Mehoffera.

Pełny opis projektu

Projekt zakłada budowę 250 metrów chodnika składającego się z płyt betonowych biegnącego po działkach miejskich od ulicy Strumykowej (bez ok. 10-metrowego odcinka od ulicy z powodu braku w tym miejscu miejskiej działki ) śladem przedeptów i obok górki saneczkowej do powstałego w styczniu 2016 roku chodnika który łączy się z pętlą tramwajową Tarchomin Kościelny. Dokładny proponowany przebieg pokazany jest na mapce w załączniku. Z uwagi na brak ciągłości chodnika od strony pętli tramwajowej zostanie umieszczona tabliczka z informacją dla mieszkańców o braku chodnika na końcowym odcinku (powyższe oznakowanie nie wpływa na zmianę kosztów opracowania). Dzięki powstaniu chodnika będzie można wygodnie dojść na przystanek w kierunku centrum, a także wrócić z przystanku dla wysiadających na pętli, przechodząc do nowego chodnika przez już istniejący chodnik przez tory.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Dzięki powstaniu chodnika mieszkańcy osiedli przy ulicy Strumykowej czy Książkowej będą mogli pójść czy wrócić z przystanku tramwajowego na pętli gdzie kraniec mają linia 17 oraz połowa kursów linii 2 nie martwiąc się o zniszczenie swojego obuwia czy ubrania błotem, możliwość wdepnięcia w jedną licznych kałuż czy pośliźnięcia się i zrobienia sobie krzywdy na zamarzniętych kałużach. Droga na pętlę w stanie obecnym jest przeszkodą nie do pokonania dla osób starszych, z utrudnionym chodzeniem, na wózkach inwalidzkich czy dla osób z wózkami dzięciecymi - osoby te muszą znacząco nadrabiać drogi.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

1,5 m szerokości x 250 m długości = 375 m² chodnika z płyt betonowych 25 000 zł za 100 m² = 93 750 zł

Całkowity koszt projektu: 93 750,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

Koszty utrzymania, naprawy, odśnieżania w wys. 500 zł rocznie


Szacunkowy roczny koszt eksploatacji: 500,00 zł

ModyfikacjeKomentarze (2)

  • Jakub Kaczorowski  15.07.2017 11:25 Autor projektu
    Pięknie Państwu dziękuję za wszystkie głosy na ten projekt! Dzięki temu już (oby) za rok będziemy mogli przejść do tramwaju suchą stopą :)
  • Jakub Kaczorowski  23.09.2018 00:04 Autor projektu
    Ruszyła realizacja projektu! Przetarg został rozpisany, a stąd już bliska droga do budowy :) Wszelkie informacje o rozwoju inwestycji oraz zdjęcia z budowy będę zamieszczał na profilu na Facebooku, na który serdecznie zapraszam: https://www.facebook.com/Po-ludzku-na-tramwaj-301924150337985/

Zaloguj się, aby komentować.