713 - POMYSŁOWE GOSPODYNIE - spotkania dla kobiet

15.01.2016 12:09 Niewybrany w głosowaniu
awatar Milena24
autor projektu

Zadaniem projektu jest integracja lokalnej społeczności kobiet. Uczestniczki poznają nowatorskie techniki plastyczne z zakresu eko-art i rękodzieła m. in. nauka tworzenia biżuterii, papierowa wiklina, filcowanie, haft sutasz, scrapbooking, decoupage, quilling. Daje to możliwość twórczego spędzania czasu wśród osób o podobnych zainteresowaniach. Tworzy miejsce kreatywnych spotkań, poszukiwań i warsztatów artystycznych.

Oddane głosy

396

Kategoria projektu

  • edukacja
  • kultura

Koszt całkowity projektu

13 200,00 zł

Dzielnica

Wawer


Charakter projektu

Ogólnodzielnicowy


Lokalizacja projektu

WCK Filia Aleksandrów, ul. Samorządowa 10 oraz w Wawerskiej Strefie Kultury, ul. Żegańska 1a

Istotne informacje o lokalizacji

Zajęcia odbywałyby się w Filia Aleksandrów Wawerskiego Centrum Kultury przy Ul. Samorządowej 10 oraz w Wawerskiej Strefie Kultury ul. Żegańska 1a.

Klasyfikacja projektu


Potencjalni odbiorcy projektu


Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

WCK Filia Aleksandrów otwarta jest dla mieszkańców od poniedziałku do niedzieli. W tygodniu w godzinach 10.00 -21.00, w weekendy wg potrzeb. Wawerska Strefa Kultury, ul Żegańska 1a jest otwarta dla mieszkańców Wawra 7 dni w tygodniu.

W zajęciach mogą uczestniczyć wszyscy mieszkańcy Wawra. Zapisy prowadzone będą w WCK Filia Aleksandrów, informacje na temat zapisów i projektu umieszczone będą w budynkach Wawerskiego Centrum Kultury, na stronie www.wck-wawer.pl oraz na FB.

Pełny opis projektu

Tworzymy i rozwijamy lokalną społeczność kreatywnych, zintegrowanych kobiet, otwartych na rozwój własnych zainteresowań, takich jak: tradycyjne rękodzieło, robótki ręczne, zdrowa, tradycyjna kuchnia.

Projekt „Pomysłowe Gospodynie” integruje lokalną społeczność kobiet i otwiera potencjał dalszego rozwoju indywidualnego, w tym zawodowego. Daje możliwość twórczego spędzania czasu wśród osób o podobnych zainteresowaniach. Tworzy miejsce kreatywnych spotkań, poszukiwań i warsztatów artystycznych.

Naszym celem jest między innymi:
• integracja lokalnej społeczności,
• nauka tolerancji i współpracy w grupie,
• rozwój przez sztukę,
• zdobywanie wiedzy,
• pobudzenie wyobraźni,
• rozwój talentów i kreatywności,
• poznanie czegoś zupełnie nowego,
• wymiana doświadczeń.

Zajęcia odbywają się cyklicznie.
Uczestniczki poznają nowatorskie techniki plastyczne z zakresu eko-art i rękodzieła m. in. nauka tworzenia biżuterii za pomocą różnych technik, papierowa wiklina, filcowanie, haft sutasz, scrapbooking, decoupage, quilling.
Spotykają się by wspólnie gotować, poznawać tradycje kulinarne regionu.

Uzasadnienie dla realizacji projektu

Dzielnica Wawer rozwija się prężnie, przybywa nowych mieszkańców, głównie młodych, z dziećmi. Często sąsiedzi nie znają się. Spotkania kobiet budują więzi w społeczności lokalnej. Uczestniczenie w ciekawych warsztatach (np. rękodzieła, kulinarnych etc) daje możliwość samorealizacji i rozwoju osobistego. Poznawanie się, wspólne rozmowy, wymiana doświadczeń budują więzi. W dobie nowych technologii spotkanie twarzą-w-twarz przy wspólnej pracy jest niezwykle cenne.

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Wynagrodzenie dla osób prowadzących spotkania/ warsztaty: 24 warsztaty x 200 zł = 4800 zł
Materiały potrzebne do warsztatów: 24 warsztaty x 350 zł = 8400 zł

Całkowity koszt projektu: 13 200,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Karty weryfikacjiKomentarze (0)

Brak komentarzy


Zaloguj się, aby komentować.