Wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na odcinku ul. Dąbrowskiego

539
Oceniony negatywnie
Pomysł na rok 2017
Lokalizacja Mokotów
rejon B
Autor pomysłu Daniel Sękiewicz
Koszt pomysłu
Koszt pomysłu
50 000 zł
Kategoria
  • komunikacja/drogi
Poziom zgłaszanego projektu
lokalny
Celem projektu jest wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na odcinku ulicy Dąbrowskiego między ul. Kraushara i Al. Niepodległości z nakazem skrętu w prawo przy wyjeździe w Al. Niepodległości.

Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
lokalny
Dzielnica:
Mokotów
Obszar objęty pomysłem:
rejon B
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
odcinek ulicy Dąbrowskiego między ul. Kraushara i Al. Niepodległości
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Będący przedmiotem wniosku odcinek ul. Dąbrowskiego graniczy z bardzo szerokim chodnikiem, którego część może może być wykorzystania do poszerzenia pasa jezdnego.
Lokalizacja na mapie:

Dane projektu

Skrócony opis projektu
Celem projektu jest wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na odcinku ulicy Dąbrowskiego między ul. Kraushara i Al. Niepodległości z nakazem skrętu w prawo przy wyjeździe w Al. Niepodległości.
Opis projektu
Celem projektu jest wprowadzenie ruchu dwukierunkowego na odcinku ulicy Dąbrowskiego między ul. Kraushara i Al. Niepodległości z nakazem jazdy w prawo przy wyjeździe w Al. Niepodległości.
Uzasadnienie realizacji projektu
Obecnie całość ruchu przelotowego z ulicy Wiktorskiej i Kraushara jest kierowana w stronę ulicy Łowickiej generując dodatkowe obciążenie wąskich jednokierunkowych ulic w tej części Mokotowa. Dodatkowo z powodu braku zakazu parkowania połowa pasa jezdnego przedmiotowego odcinka ul. Dąbrowskiego jest stale zajęta przez zaparkowane samochody (załącznik 'Dabrowskiego') ograniczając widoczność wyjeżdżającym z ul. Kraushara kierowcom..

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu
Potencjalni odbiorcy projektu

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu
Kosztorys będzie zależny od przyjętego rozwiązania, przy czym intencją projektodawcy nie jest całkowita wymiana sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu ul. Dąbrowskiego i Al. Niepodległości.
W związku z tym wnioskujemy jedynie o wprowadzenie możliwości skrętu w prawo (zielona strzałka) w Al. Niepodległości, co pozostaje bez wpływu na pozostałe elementy organizacji ruchu. Wyjazd w Al. Niepodległości i włączanie się do ruchu odbywałby się w sposób zupełnie bezkolizyjny dzięki skrajnemu pasowi zaczynąjącemu się od ul. Dąbrowskiego i kończącego się dopiero skrętem w ul. Odyńca (załącznik 'Dabrowskiego_wyjazd').
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
50 000,00 zł
Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?
NIE

Dokumenty

Co sądzisz o tym pomyśle?

Dodaj komentarz
Komentarze (3)
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany
  • Pomysł wprowadzenia ruchu dwukierunkowego na tym krótkim odcinku Dąbrowskiego jest warty rozważania. Obawiam się jednak, że koszty jego wprowadzenia byłyby dużo wyższe niż zakłada autor, gdyż jego konsekwencją jest przebudowa sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z Niepodległości. Koszt takiej zmiany może wynieść 140 tys. zł a może 750 tys. Ale to już zweryfikuje ZDM.
    robert.buciak  26.01.2016 20:56
  • popieram ten pomysł!
    isienicka  05.02.2016 19:58
  • Jestem za!
    lauraneirotti  04.03.2016 21:32
Aby dodać komentarz musisz być zalogowany