• Zgłaszanie projektów
 • Ocena projektów
 • Głosowanie na projekty
 • Ogłoszenie wyników

Zgłoś projekt do budżetu obywatelskiego

3 grudnia 2019 — 21 stycznia 2020

Zgłoszenie projektu krok po kroku

 • 1

  Zaloguj się na swoje konto. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta na stronie, zarejestruj się. Wpisz nazwę użytkownika, hasło i swój adres mailowy. Teraz możesz zgłosić projekt!

 • 2

  Opisz projekt. Uzupełnij odpowiednie pola na formularzu. Dzięki temu, w łatwy sposób opiszesz swój pomysł. Dołącz listę osób popierających Twoją propozycję.

 • 3

  Wpisz swoje dane osobowe. Dzięki temu, pracownicy urzędu będą mogli porozmawiać z Tobą o projekcie. Sprawdź, czy wszystkie informacje zostały wprowadzone poprawnie.

 • 4

  Zgłoś projekt. Twój pomysł pojawi się na stronie od razu po zgłoszeniu. Mieszkańcy mogą zamieszczać komentarze i zadawać pytania. Porozmawiaj z nimi o swojej propozycji.

Jeśli potrzebujesz pomocy w zgłoszeniu projektu, skontaktuj się nami. W zakładce kontakt znajdziesz adresy mailowe i numery telefonów do osób, które chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.

Pytania i odpowiedzi

Formularz zawiera pola, dzięki którym możesz dokładnie i w łatwy sposób opisać swój pomysł. Pamiętaj, żeby wypełnić wszystkie wymagane pola. Poniżej znajdziesz pomocne informacje, które pomogą Ci prawidłowo wypełnić formularz.

 1. Wymyśl nazwę, która będzie oddawała specyfikę pomysłu, ale też będzie atrakcyjna i zrozumiała. W trakcie głosowania to właśnie nazwa znajdzie się na karcie do głosowania.
 2. Wybierz poziom zgłaszanego projektu, ogólnomiejski lub dzielnicowy. W przypadku poziomu dzielnicowego wybierz dzielnicę, której dotyczy projekt.
 3. Określ jego lokalizację. Pamiętaj, że pomysły powinny być zgłaszane na terenach należących do m.st. Warszawy.
 4. Opisz szczegółowo, na czym polega projekt i z jakich działań, elementów będzie się składał.
 5. Wpisz swoje dane kontaktowe. Koniecznie podaj swój adres e-mail lub numer telefonu. Dzięki temu pracownicy urzędu będą mogli się z Tobą szybko skontaktować.

Składanie projektów w ramach budżetu obywatelskiego na rok 2021 będzie trwało od 3 grudnia 2019 r. do 21 stycznia 2020 r.

Jeżeli wiesz już, jaki pomysł chciałbyś zgłosić, wejdź na stronę i wypełnij formularz przez internet, dostępny na stronie głównej.

Możesz również wypełnić formularz w formie papierowej. Otrzymasz go w urzędzie dzielnicy. Tam też należy przekazać wypełniony formularz. Jeżeli chciałbyś wysłać formularz listownie, istnieje taka możliwość. W przypadku projektów na poziomie dzielnicowym wyślij formularz na adres urzędu dzielnicy z dopiskiem „Budżet obywatelski”. Natomiast jeżeli projekt dotyczy poziomu ogólnomiejskiego, wyślij go do siedziby Centrum Komunikacji Społecznej, ul. Kruczkowskiego 2, 00-412 Warszawa.

Jeżeli zgłaszasz pomysł w formie papierowej, pamiętaj, aby dostarczyć formularz wraz ze wszystkimi potrzebnymi załącznikami najpóźniej 21 stycznia 2020 r. Decyduje data wpływu formularza do urzędu.

Szczegółowe informacje o przyjętych dokumentach programujących rozwój m.st. Warszawy znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej m.st. Warszawy. Pamiętaj, że w razie jakichkolwiek pytań możesz skontaktować się z koordynatorem ds. budżetu obywatelskiego (dane kontaktowe TUTAJ).

Szukasz więcej odpowiedzi?

Wszystkie potrzebne informacje na temat budżetu obywatelskiego znajdziesz również na stronie twojbudzet.um.warszawa.pl oraz na stronach urzędów dzielnic i facebooku.

Pytania i odpowiedzi