Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Autor projektu - zmiany z 2017-01-19 14:19:19
Powrót do projektu

Dziecko w świecie książki

status: Zgłoszony


Projekt zakłada organizację warsztatów edukacyjnych, spotkań autorskich etc. na terenie Biblioteki dla dzieci i Młodzieży nr 67, usytuowanej przy ul. Abrahama 10, oraz zakup materiałów potrzebnych do działalności edukacyjnej biblioteki: materiałów plastycznych, edukacyjnych, gier planszowych.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.086533882698860865338826989
szerokość geograficzna: 52.227386204737652273862047376

Dzielnica

Praga-Południe


Charakter projektu

Lokalny , Praga-Południe


Lokalizacja projektu

ul. Abrahama 10

Istotne informacje o lokalizacji

Biblioteka znajduje się w publicznym budynku o charakterze oświatowym, w którym mieści się Gimnazjum nr 27 im. Orląt Lwowskich oraz Przedszkole nr 198. W najbliższym otoczeniu biblioteki znajduje się także Park nad Balatonem (jeziorko, plac zabaw), Basen „Wodnik” oraz Klub Kultury Gocław. Są to miejsca z których korzystają w szczególności najmłodsi mieszkańcy Gocławia. W odległości ok. 100 m. usytuowany jest przystanek ZTM „Os. Orlik”, zapewniający mieszkańcom Gocławia doskonały dojazd do omawianej lokalizacji.


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Wypożyczalnia od 30 lat służy mieszkańcom Pragi Południe oraz wszystkim mieszkańcom Warszawy. Jest otwarta od poniedziałku do piątku po 5 godzin dziennie, w godzinach porannych i wieczornych. Księgozbiór liczy 25000 woluminów i dostosowany jest do każdej grupy wiekowej. Na terenie wypożyczalni działa czytelnia, otwarta dla wszystkich osób odwiedzających bibliotekę. Oferuje ona 9 tytułów prasowych oraz 4 stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu. Najmłodsi mogą spędzić czas w kąciku zabaw, bawiąc się, rysując i czytając. W czytelni prowadzone są również zajęcia edukacyjno-kulturalne dla grup zorganizowanych (przedszkola, szkoły), np. zajęcia biblioteczne, spotkania z pisarzami etc. Realizacja projektu w żaden sposób nie ograniczy dostępności do biblioteki i czytelni.


Pełny opis projektu

Głównym celem projektu jest pozyskanie funduszy na działalność edukacyjną biblioteki, skierowaną przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Realizacja projektu pozwoli na organizację warsztatów edukacyjnych, spotkań autorskich czy lekcji bibliotecznych, co bezpośrednio przyczyni się do promocji biblioteki i czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dzięki zakupionym materiałom plastycznym i edukacyjnym, zajęcia prowadzone w bibliotece będą ciekawe, kreatywne a przede wszystkim bezpłatne dla wszystkich uczestników warsztatów. Szeroki zakres prowadzonych zajęć bezpośrednio wpłynie na pozyskanie nowych czytelników oraz podniesienie jakości działań edukacyjnych biblioteki.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Główną rolą bibliotek dziecięcych jest rozbudzenie potrzeb czytelniczych wśród najmłodszych użytkowników, nie tylko poprzez oferowanie wolnego i swobodnego dostępu do książek, ale również poprzez promowanie czytelnictwa Jedną z najbardziej efektywnych form promocji jest organizowanie zajęć i warsztatów edukacyjnych. Dzięki takim działaniom biblioteka staje się miejscem przyjaznym, otwartym i ciekawym, co jest szczególnie ważne w obliczu systematycznie spadającego czytelnictwa, również wśród najmłodszych. Warsztaty i lekcje biblioteczne przybliżają dzieciom bibliotekę i literaturę oraz są istotnym elementem edukacji czytelniczej najmłodszych.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Warsztaty edukacyjne, spotkania autorskie etc. - 5000 zł

Zakup materiałów plastycznych, edukacyjnych, gier planszowych etc. - 3000 zł


Całkowity koszt projektu: 8 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki