Koordynator w Zarządzie Dróg Miejskich - zmiany z 2017-04-28 12:00:28
Powrót do projektu
Budowa sygnalizacji świetlnej, skrzyżowanie

Bezpieczne przejścia na skrzyżowaniu ulic: Obrachta, Antka Rozpylacza, Krępowieckiego wraz z okablowaniem i organizacją ruchu

status: Zgłoszony Sygnalizacja świetlna i dźwiękowa


Budowa azyli/wysp na przejściach dla pieszych przy ul. Sowińskiego, Krępowieckiego i Antka Rozpylacza zapewni bezpieczne przejście przez ulicę Olbrachta dzieciom i mieszkańcom obszaru Ulrychów/Odolany. Pasażerowie komunikacji miejskiej będą mogli bezpiecznie przejść przez ul. Olbrachta (bez wychylania się zza autobusu, aby sprawdzić czy nie nadjeżdża jakiś pojazd). Ułatwi wyjazd z ul. Krępowieckiego w ul. Olbrachta i Antka Rozpylacza.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.9343409538269
szerokość geograficzna: 52.2342085642939

Dzielnica

Wola


Charakter projektu

Lokalny , Wola


Lokalizacja projektu

Skrzyżowanie ulic Olbrachta, Antka Rozpylacza oraz Krępowieckiego, przejście przy ul. Sowińskiego

Istotne informacje o lokalizacjiSygnalizacja świetlna i dźwiękowa na przejściu dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic:

Skrzyżowanie ulic Olbrachta, Antka Rozpylacza oraz Krępowieckiego, przejście przy ul. Sowińskiego


Klasyfikacja projektu

  • komunikacja/drogi

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • seniorzy
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańcówSygnalizacja świetlna i dźwiękowa, będzie

Azyle na przejściach dla pieszych będą służyć uczniom uczęszczającym do Zespołu Szkół nr 351, przedszkolaków Przedszkoli nr 253, 273 i 403 oraz ich rodzin, jak również osobom starszym. Z tej inwestycji korzystać będą mieszkańcy wszystkich osiedli z ulic: Olbrachta, Człuchowskiej, Antka Rozpylacza, Sowińskiego, Szulborskiej, Pustola, Krępowieckiego korzystający z komunikacji miejskiej oraz korzystających z lokali użytkowych, poczty, aptek i centrum handlowego. Sygnalizacja świetlna ułatwi wyjazd z ul. Krępowieckiego w stronę ul Górczewskiej (skręt w lewo), zmniejszy to ilość stłuczek, kolizji a nawet wypadków drogowych.

Poprawi bezpieczeństwo pieszych przechodzących przez ul. Olbrachta, szczególnie w godzinach wieczornych i godzinach szczytu komunikacyjnego.


Pełny opis projektu

Projekt zakłada zamontowanie sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej na azyli na przejściach dla pieszych przez ul. Olbrachta na skrzyżowaniu z ul. Antka Rozpylacza i Krępowieckiego . Sygnalizacja świetlna i dźwiękowa zamontowana zostałaby na oraz przy ul. Sowińskiego. Ponadto, przejścia zostaną wyposażone w elementy świetlne LED "kocie oczka" ostrzegające o przejściu dla pieszych przez ul. Olbrachta przed skrzyżowaniem z ulicą Krępowieckiego w stronę Bemowa, na ul. Krępowieckiego oraz na przejściu dla pieszych przed skrzyżowaniem z ul. Antka Rozpylacza w stronę ul. Górczewskiej. .

Ponadto, w ramach zadań ZDM, przejścia na skrzyżowaniu z ul. Antka Rozpylacza i Krępowieckiego zostaną dodatkowo doświetlone (wymiana opraw oświetleniowych na nowe, z jasnym białym światłem)


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Na ul.Olbrachta znacznie zwiększył się ruch komunikacyjny oraz pieszy w związku z powstającymi oraz już powstałymi inwestycjami mieszkalnymi na ul. Olbrachta, Człuchowskiej, Sowińskiego, Szulborskiej, Antka Rozpylacza. Mieszkańcy pobliskich osiedli mają trudności z przejściem przez ulicę z powodu słabej widoczności pojazdów nadjeżdżających z kierunku ul. Górczewskiej, rozpędzonych pojazdów nadjeżdżających od strony Bemowa. Ulica jest szeroka i doświetlenie ulicy nie jest wystarczające aby poprawić bezpieczeństwo przechodniów. Pasażerowie wysiadający z komunikacji miejskiej muszą "wychylać się" zza autobusu aby sprawdzić czy mogą bezpiecznie przejść przez pasy. Na całej długości ul.Olbrachta brak przejścia z sygnalizacją świetlną szczególnie ważnego dla uczniów pobliskich placówek edukacyjnych.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowychUkład sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej prosty wraz z okablowaniem i organizacją ruchu - 308 000

Budowa 3 azyli na przejściach dla pieszych: 3x15 000 zł = 45 000 zł

Montaż "kocich oczek" 3x 2000 zł = 6000 zł
Całkowity koszt projektu: 308 51 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

Koszty wymiany części wymiennych, konserwacja urządzeń, usuwanie awarii - 2 000 zł, energia elektryczna oraz zasilanie sygnalizacji świetlnej - 6 000 złelementów LED


Całkowity koszt eksploatacji: 8 2 000,00 zł

Załączniki