Dział Programowy Domu Kultury "Zacisze" - zmiany z 2017-03-30 14:53:30
Powrót do projektu
Stoły

Stół do ping ponga

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Projekt zakłada zbudowanie kamiennego stołu do ping ponga wraz z dwiema ławkami obok

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.0716700553894
szerokość geograficzna: 52.2834921730281

Dzielnica

Targówek


Charakter projektu

Lokalny , Targówek


Lokalizacja projektu

Przy Domu Kultury Zacisze.

Istotne informacje o lokalizacji


Klasyfikacja projektu

  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zdrowie

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • młodzież
  • studenci

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Stół i ławki będą znajdowały się na otwartym, nie grodzonym terenie. Każdy bez względu na porę będzie mógł skorzystać z tej inwestycji.


Pełny opis projektu

Projekt zakłada zakup i montaż całorocznego stołu do tenisa stołowego. Stół ping-pongowy tzw. zewnętrzny, wkopywany jest w ziemię (konstrukcja stalowo-betonowa) i charakteryzuje się wysoką odpornością na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Stabilność oraz specjalna ochrona brzegów aluminiowymi profialmi, zapewnia bezpieczeństwo użytkowników. Siatka takiego stołu jest specjalnie montowana, aby uniemożliwić kradzież. Większość stołów w ofercie posiada gwarancję i są dowożone w miejsce montażu oraz montowane przez producentów. Podłoże wokół stołu będzie wyłożone eko-kostką (lub inną bezpieczną nawierzchnią) na szerokości około 1 metra (po bokach), a w miejscach gry na końcach stołu około 2 metrów. Dzięki temu poruszanie się wokół stołu będzie bezpieczne, a podłoże wokół nie będzie niszczone.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Sport to zdrowie! Niedaleko jest już plac zabaw dla maluchów, przy którym mógłby stanąć stół pingpongowy. Zamontowanie całorocznego stołu pinpongowego przy DK Zacisze jest propozycją na spędzenie wolnego czasu dla starszych dzieci, młodzieży, dorosłych oraz całych rodzin. Tenis stołowy, w odróżnieniu od tenisa ziemnego nie wymaga drogiego sprzętu, specjalnej przestrzeni, podłoża, a nawet trenera etc. Byłby to pierwszy stół do tenisa stołowego dostępny dla wszystkich na Zaciszu.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Koszt postawienia jednego kamiennego stołu, wraz z kostką lub bezpieczną nawierzchnią i ławką , ławką oraz oznaczeniem zakupionych w ramach BP elementów = 12 000 500


Całkowity koszt projektu: 12 000500,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki