Autor projektu - zmiany z 2017-03-13 08:52:13
Powrót do projektu

Plac zabaw dla starszych dzieci koło górki

status: Zgłoszony


Projekt zakłada montaż atrakcyjnych urządzeń zabawowych dla starszych dzieci na terenie istniejącego parku koło górki. Realizacja przestawionego planu przyczyni się do pozytywnego spożytkowania dziecięcej energii, integracji sąsiedzkiej oraz upiększenia otoczenia, a tym samym wzrostu zadowolenia mieszkańców.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.9677237272263
szerokość geograficzna: 52.2629773572014

Dzielnica

Żoliborz


Charakter projektu

Lokalny , Żoliborz


Lokalizacja projektu

otwarty plac/park w okolicach górki między ul. Przasnyską a ul. Broniewskiego

Istotne informacje o lokalizacji

Teren należy do m. st. Warszawy.

otwarty plac/park w okolicach górki między ul. Przasnyską a ul. Broniewskiego


Klasyfikacja projektu

  • przestrzeń publiczna
  • zdrowie
  • zieleń miejska

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • młodzież
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Plac będzie otwarty i dostępny bez ograniczeń dla dzieci i dorosłych codziennie, niezależnie od pory roku (teren publiczny).


Pełny opis projektu

Projekt zakłada montaż atrakcyjnych urządzeń zabawowych dla starszych dzieci na terenie istniejącego parku koło górki. Plac w przeszłości był miejscem aktywności fizycznej dzieci oraz spotkań okolicznych mieszkańców. Aktualnie potencjał tego terenu nie jest wykorzystany z powodu zużycia istniejących urządzeń zabawowych. Przez lata bardzo straciły na swojej atrakcyjności, niszczejąc i popadając w ruinę. W chwili obecnej na tym obszarze znajduje się ogrodzony, lecz nieatrakcyjny i zniszczony plac zabaw dla najmłodszych dzieci. W okolicy stoją dwie stare huśtawki, które pamiętają jeszcze wczesne lata 90. W tym miejscu istniał kiedyś drewniany kompleks ze zjeżdżalnią, ale ok 10 lat temu spróchniał i nie został odtworzony.Celem projektu jest przywrócenie świetności istniejącego obszaru i wykorzystania jego potencjału do aktywnego wypoczynku oraz spędzania wolnego czasu w gronie rodzinnym. Realizacja przestawionego planu przyczyni się do pozytywnego spożytkowania dziecięcej energii, integracji sąsiedzkiej oraz upiększenia otoczenia, a tym samym wzrostu zadowolenia mieszkańców.Budowa profesjonalnego placu zabaw, zaprojektowanego zgodnie z obowiązującymi normami, wyposażonego w nowoczesne urządzenia zabawowe (ze stosownymi atestami i certyfikatami) oraz częściowo w bezpieczną nawierzchnię piliuretanową podniesie poziom bezpieczeństwa korzystania z placu oraz będzie sprzyjała rozwojowi psychofizycznemu dzieci. Ponadto zagospodarowanie tej części terenu spowoduje, że plac będzie idealnym miejscem spotkań sąsiedzkich oraz integracji wielopokoleniowej.Zakres prac obejmuje:

1. wykonanie profesjonalnego projektu placu zabaw

2. przygotowanie nawierzchni trawiastej, pisakowej oraz poliuretanowej pod plac

3. wyposażenie placu zabaw w nowoczesne, estetyczne i atrakcyjne urządzenia

4. odnowę oraz montaż małej architektury (ławki, kosze na śmieci, stojak na rowery, tablica z regulaminem korzystania z placu zabaw)


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Żoliborz jest jednym z najintensywniej zmieniających się osiedli w Warszawie. Z roku na rok przybywa młodych ludzi, w tym rodzin z dziećmi. Zmienia się charakter obecnych Sadów Żoliborskich, ale wciąż brakuje dostatecznej ilości placów zabaw z prawdziwego zdarzenia.Potencjał obszaru między ul. Przasnyską a ul. Broniewskiego nie jest wykorzystywany. Obecny plac jest zaniedbany, słabo wyposażony i wobec tego nieatrakcyjny dla mieszkańców. Kiedyś był parkiem, który tętnił życiem, miejscem spotkań okolicznych mieszkańców.Realizacja projektu spowoduje, iż plac z powrotem stanie się ulubionym miejscem zabaw, a także spotkań mieszkańców okolicznych bloków.Nasze dzieci zasługują na pozytywne zmiany.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Zestaw baza astronautów - 115 000 zł

Hamak – linowy, 3 osobowy, z montażem - 7 000 zł

Stojak rowerowy pięcio stanowiskowy, z montażem - 700 zł

Ławki ogrodowe z oparciem 3 x 900 - 2 700 zł

Kosz na śmieci 2 x 300 - 600 zł

Tablica z regulaminem i numerami tel. alarmowych - 400 zł

Nawierzchnia plus montaż 150 m2 - 55 500

Projekt budowlany placu zabaw - 7 000


Całkowity koszt projektu: 181 188 900,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

Koszty obejmują:

- okresowa naprawa i konserwacja wyposażenia placu zabaw oraz małej architektury (urządzenia, ławki, śmietniki) 250 zł/mies.


Całkowity koszt eksploatacji: 3 000,00 zł

Załączniki

  • 21927-1.jpg