Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

wydział Oświaty i Wychowania dla Dzielnicy Mokotów - zmiany z 2017-04-24 09:16:24
Powrót do projektu
Drop point + ławki + bookcrossing

Ławki, zieleń i kosze przy ul. Wiktorskiej 73

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Ustawienie ławek z oparciem i możliwością wstawienia rowerów , biblioteczka wodoszczelna na książki oraz małe kosze z daszkiem na śmieci w pięknie zaaranżowanej zieleni miejskiej. oraz małych zadaszonych koszy śmieci w odpowiedniej odległości od ławek. Dosadzenie kwitnących krzewów ewentualnie brakującego żywopłotu w pasie zieleni pomiędzy chodnikami przy ul. Wiktorskiej 73.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.0095608234406
szerokość geograficzna: 52.1985656042401

Dzielnica

Mokotów


Charakter projektu

Lokalny , Mokotów


Lokalizacja projektu

Wiktorska 73

Istotne informacje o lokalizacjiWyznaczenie pasa drop point zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

Ustawienie ławek tak by nie blokowały awaryjnego przejazdu wzdłuż szkoły podstawowej i muzycznej.


Klasyfikacja projektu
 • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna
  • zdrowie
  • zieleń miejska

  Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

  Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

  Bez ograniczeń :)


  Pełny opis projektuWytyczenie na odcinku ul. Wiktorskiej miejsca postojowego do 3 minut dla kierowców samochodów, tzw. "drop point", tak aby zgodnie z przepisami mogli się na chwilę zatrzymać, pożegnać z dzieckiem i wypuścić je bezpiecznie do szkoły, bezpośrednio na chodnik. Przy okazji mógłby na nim parkować autokar szkolny, nie dłużej niż 15 minut. Ustawienie 4

  Ustawienie od 4 do 6 wygodnych ławek z oparciem i możliwością wstawienia przy nich rowerów oraz 2-3 małe zadaszone kosze na śmieci na skwerze z aranżacją zieleni ( kwitnące krzewy ewentualnie żywopłot) pomiędzy chodnikiem wzdłuż szkoły podstawowej i muzycznej a chodnikiem przy ul. Wiktorskiej 73. Zaprojektowanie np. z pomocą społeczności szkolnej "biblioteczki pod chmurką", żeby rozprzestrzeniała się idea dzielenia się przeczytanymi książkami :)
  Uzasadnienie dla realizacji projektuW godzinach szczytu przy szkole dzieci wyskakują z aut na środku jezdni w okolicy przejścia dla pieszych i wyjazdu z sąsiedniego budynku. Takie zachowanie kierowców naraża dzieci na niebezpieczeństwo, a z drugiej strony nie ma alternatywy. Stąd pomysł na tzw. drop point. Okazjonalnie będzie mógł z niego korzystać także kierowca autokaru szkolnego, który ma teraz problem z zatrzymaniem się przy szkole, ponieważ blokuje ruch na zwężonej już drodze przez stojące tam non stop samochody.

  Wygodne ławki w zadbanej zieleni zapewnią komfortowe warunki do odpoczynku okolicznym mieszkańcom, spacerowiczom, rowerzystom, a także rodzicom i dzieciom szkolnym, przy okazji bookcrossinguczęszczającym do szkół w bezpośredniej bliskości tego niezagospodarowanego pasa zieleni. Korzystać z ławek będą mieli wszyscy okoliczni mieszkańcy, m.in. seniorzy, dla których przejście dłuższego dystansu bez odpoczynku jest niemożliwe, jak i inni przechodni, rodzice czekający na dzieci uczące się w pobliskich szkołach, same dzieci, drużyny zuchów i harcerzy, licealistów itd.


  Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowychZnaki na ulicy poziome - 2,5x15 m - 300 zł Znak pionowy - 500 zł Demontaż przęsła barierki ewentualnie przerobienie go na uchylne - 500 zł Mebel odporny na warunki atmosferyczne na książki - szkolny konkurs na projekt i wykonanie - 2200 zł

  Ławka z oparciem i możliwością wstawienia roweru wraz z montażem - 1200 1100 zł/sztuka x 4-6 sztuk= 4800 6600

  Kosz na drobne śmieci zamykany, porządny z montażem - 500 zł/sztuka x 2 = 1000 zł

  Wybór, zakup, transport i wsadzenie zieleni - kwitnące krzewy lub żywopłot - 1000 zł


  Całkowity koszt projektu: 10 3008 600,00 zł

  Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

  TAK


  Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

  Trzeba odmalować znaki poziome co rok, opróżniać kosze na śmieci regularnie każdego dnia. Konserwacja mebla -biblioteczki i ławek co kilka lat w zależności od rodzaju sprzętu. Ewentualne czyszczenie i naprawy, a także wymiana na nowe w razie potrzeby po kilkudziesięciu latach intensywnej eksploatacji.


  Całkowity koszt eksploatacji: 1 000,00 zł

  Załączniki

  • image.jpeg