Autor projektu - zmiany z 2017-03-20 11:14:20
Powrót do projektu

Bezpieczna Przewodowa - Nadwiśle

status: Zgłoszony


Instalacja progów spowalniających w ulicy Przewodowej na odcinku od Wału Miedzeszyńskiego do ulicy Celulozy. Inwestycja ma spowolnić i uspokoić ruch drogowy w coraz gęściej zaludnionym obszarze Nadwiśla i poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego na długich prostych odcinkach ulicy oraz w rejonie skrzyżowań z niedostateczną widocznością.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.166512966156
szerokość geograficzna: 52.1720367171369

Dzielnica

Wawer


Charakter projektu

Lokalny , Wawer


Lokalizacja projektu

Ulica Przewodowa od Wału Miedzeszyńskiego do ul. Celulozy.

Istotne informacje o lokalizacji


Klasyfikacja projektu

  • komunikacja/drogi
  • bezpieczeństwo

Potencjalni odbiorcy projektu

  • wszyscy użytkownicy dróg

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Inwestycja wykonana na ogólnodostępnej ulicy wpływająca na poprawę bezpieczeństwa wszystkich użytkowników drogi - zarówno pieszych jak i kierowców.


Pełny opis projektu

Projekt polega na instalacji trzech kompletów (na obu kierunkach ruchu) progów spowalniających typu wyspowego w jezdni ulicy Przewodowej na odcinku od Wału Miedzeszyńskiego do ulicy Celulozy. W projekcie przewidziane są następujące lokalizacje:

- w okolicy przejścia dla pieszych przy kościele (ul. Przewodowa 15/21) i skrzyżowania z ulicą Dzięcioła - bezpieczeństwo przejścia dla pieszych oraz skrzyżowania ulic

- pomiędzy skrzyżowaniem z ulicą Mrągowską a wyjazdem z osiedla Przewodowa 38 - bezpieczeństwo przejść dla pieszych oraz wyjazdu z osiedli

- w okolicy numerów 41 oraz 42/44 - bezpieczeństwo przejścia dla pieszych oraz wyjazdu z osiedli

Dokładne lokalizacje powinny uwzględniać wszelkie ograniczenia przepisów dotyczących zachowania odległości m.in. od skrzyżowań lub przejść dla pieszych.Wybrany typ progu spowalniającego umożliwi bezproblemowy ruch autobusów ZTM jednocześnie spowalniając i uspokajając ruch samochodów osobowych dość często przekraczających prędkość na w/w odcinku. Instalacja tego typu elementów będzie stanowić doskonałe uzupełnienie dla planowanej budowy ronda na skrzyżowaniu ulic Przewodowej i Strzygłowskiej stanowiąc kompleksowe rozwiązanie w dziedzinie bezpieczeństwa ruchu drogowego.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Instalacja progów spowalniających ma na celu spowolnienie i uspokojenie ruchu kołowego na coraz bardziej uczęszczanej ulicy Przewodowej. Przy ulicy z roku na rok gęstnieje zabudowa. Jest wiele przejść dla pieszych oraz wyjazdów z osiedli i posesji. Długie i proste odcinki drogi są przyczyną częstego przekraczania prędkości przez jadących kierowców co wpływa negatywnie na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu - w tym pieszych. W perspektywie kilku lat można spodziewać się zagęszczenia zabudowy oraz zwiększenia ruchu kołowego w tym rejonie. Zatem spowolnienie ruchu jest niezbędne aby zwiększyć bezpieczeństwo na drodze.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

3 komplety progów wyspowych z montażem - 3 x 2 x 2500zł = 15000zł

Oznakowanie pionowe wraz z montażem- 3 x 2 x 1000zł = 6000zł

Koszty projektu - 3 x 2 x 1500zł = 9000złKOSZTY RAZEM: 30000zł


Całkowity koszt projektu: 30 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki

  • Bezpieczna_Przewodowa_Nadwisle_lokalizacja.pdf
  • prezentacja_progi_nadwisle.pdf