Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Autor projektu - zmiany z 2017-01-22 23:20:22
Powrót do projektu

KOŁO w podróży, czyli książki i kamera dla biblioteki podróżniczej nr 51 ul.M.Bielskiego

status: Zgłoszony


Projekt zakłada zakup książek dla biblioteki na Bielskiego oraz kamery do nagrywania spotkań z podróżnikami. Biblioteka dzięki swej aktywności jest bardzo chętnie odwiedzana przez licznych czytelników Koła. Dostęp do nowości wydawniczych to element poszerzania wiedzy, rozwijania pasji każdego chętnego mieszkańca, a rejestracja spotkań umożliwi nieograniczony dostęp do ich późniejszego odtwarzania.

Dzielnica

Wola


Charakter projektu

Lokalny , Wola


Lokalizacja projektu

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 51 (podróżnicza) (ul. M.Bielskiego 3)

Istotne informacje o lokalizacji

Wypożyczalnia dla Dorosłych i Młodzieży nr 51 (podróżnicza) (ul. M.Bielskiego 3)


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura

Potencjalni odbiorcy projektu

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Biblioteka jest ogólnie dostępna dla wszystkich mieszkańców Koła, ale również całej dzielnicy WOLA. Czytelnia jest skomputeryzowana i mieszkańcy z Woli mogą wypożyczyć książki w każdej bibliotece w dzielnicy. Biblioteka znajduje się przy osiedlu, co sprzyja bliskiemu kontaktowi z czytelnikami Koła.


Pełny opis projektu

Projekt dotyczy zakupu książek dla aktywnie działającej biblioteki na KOLE. Zakup nowości wydawniczych umożliwi powiększenie i urozmaicenie nowościami posiadanego księgozbioru. Zakup kamery ma na celu rejestrowanie licznych spotkań z podróżnikami, którzy opowiadają o podróżach w ciekawe zakątki świata, ale też innymi osobami dzielącymi się swoimi pasjami. Umieszczenie relacji ze spotkań na stronie biblioteki, pozwoli czytelnikom na powrót do najciekawszych spotkań, lub zobaczenie ich przez tych mieszkańców, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniach.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Zwycięski z 2016r. projekt zakupu książek do biblioteki, świadczy o chęci mieszkańców Koła wspierania bibliotek w zakup nowości wydawniczych. Biblioteki powinny cały czas mieć możliwość oferowania mieszkańcom najlepszych i najciekawszych oraz różnorodnych książek. Mieszkańcy chętnie korzystają z biblioteki, gdyż mogą wypożyczyć książki, bez potrzeby ich kupowania, co jest szczególnie ważne dla seniorów. Bibliotekę wyróżnia organizowanie wielu spotkań z podróżnikami, co zachęca jeszcze bardziej do jej odwiedzania. Każdy będzie mógł przeglądać wszystkie spotkania z niezwykłymi osobami, które dzielą się swoimi pasjami i doświadczeniami. Nie wrócimy już do spotkania np. z Patagonian Expedition czy podróżnikiem Piotrem Milewskim, ale również Arturem Andrusem.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Średni koszt książki to 40/45 zł. Zakup co miesiąc 30 książek to średnio 1.350,00 zł. Licząc 12 miesięcy koszt zakupu książek wyniesie 16.200,00 zł . Kamera video HD ze statywem do rejestrowania spotkań do 3.000,00 zł.


Całkowity koszt projektu: 19 200,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki