Autor projektu - zmiany z 2017-03-20 20:10:20
Powrót do projektu

Tai chi Chi na świeżym powietrzu

status: Zgłoszony


Ćwiczenie tai chi Tai Chi (nazwa stylu: Tai Ki Kung styl San Feng) w parkach wolskich (Park Moczydło, Park Sowińskiego) w każdy weekend w miesiącach letnich (czerwiec-wrzesień). Naprzemiennie, w sobotę w Parku Sowińskiego, w niedzielę w Parku Moczydło. Zajęcia zaczynałyby się o 11 i trwały półtorej godziny. Ćwiczenia dla każdego: dzieci, młodych i starszych osób. Celem jest aktywowanie ludzi do ćwiczeń sportowych. Te ćwiczenia może wykonywać każdy, niezależnie od wieku, we własnym tempie, ponieważ nie wymagają one sportowej kondycji.

Dzielnica

Wola


Charakter projektu

Ogólnodzielnicowy


Lokalizacja projektu

Park Moczydło i Park Sowińskiego

Istotne informacje o lokalizacji

Parki - miejsca ogólnodostępne.


Klasyfikacja projektu

  • sport

Potencjalni odbiorcy projektu

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Do grupy osób ćwiczących można dołączyć w dowolnej chwili. Ćwiczenia mogą się odbywać 2 razy w tygodniu, w sobotę i w niedzielę.


Pełny opis projektu

Ćwiczenie tai chi w parkach wolskich (Park Moczydło, Park Sowińskiego) w każdy weekend w miesiącach letnich (czerwiec-wrzesień) Ćwiczenia dla każdego: dzieci, młodych i starszych osób. Celem jest aktywowanie ludzi do ćwiczeń sportowych. Te ćwiczenia może wykonywać każdy, niezależnie od wieku, we własnym tempie, ponieważ nie wymagają one sportowej kondycji. Tai chi wzmacnia mięśnie, poprawia funkcjonowanie układu krążenia. Może przyjść każdy, nie jest potrzebny specjalny strój ani przyrządy do wykonywania ćwiczeń. Zajęcia odbywają się na trawie. Wspólne ćwiczenia w dzielnicowym parku integrują lokalne społeczności. Ćwiczenia poprowadzi instruktor tai chi.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Takie zajęcia poprawiają kondycję fizyczną, integrują mieszkańców dzielnicy. Są to także zajęcia, na których spotykają się ludzie w różnym wieku, wnuczek może ćwiczyć razem z babcią. Na Woli potrzebne są zajęcia, które będą integrować mieszkańców: dawać im możliwość wspólnego spędzania czasu, poznania sąsiadów i przy okazji poprawy kondycji fizycznej.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Promocja projektu: 5 000 zł.1 550zł.

1. Projekt graficzny ulotki 250 zł brutto

2. Druk 500 ulotek format A6 150 zł brutto

3. Rozdawanie ulotek na ulicy 35 zł brutto za godzinę (8hx35 zł=280 zł)

4. Projekt graficzny banneru 350 zł

5. Druk dwóch banerów 400 zł

6. Dwa kijki do jednego banneru 50 zł

7. Zaczepy do banneru do zawieszenia na płocie 30 zł

8. Reklama w gazecie "Wola i Bemowo" 40 złKoszt zatrudnienia osoby prowadzącej zajęcia: 12 000 zł.10 800 zł brutto (200 zł brutto za godzinę, łącznie 54 godziny)


Całkowity koszt projektu: 17 00012 350,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki