Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Koordynator w dzielnicy Wawer - zmiany z 2017-05-30 15:24:30
Powrót do projektu

Pianki na plac zabaw i pojemniki do ich przechowywania .

status: Zgłoszony


Projekt zakłada zakup plastikowych pojemników i pianek typu puzzle aby dzieci korzystające z placu zabaw nie siadały bezpośrednio na ziemi. Maluchy bardzo lubią bawić się pod drzewami i krzewami, gdzie nie ma szans na utrzymanie trawy ani budowę nawierzchni. Puzzle są też kreatywną zabawką.

Dzielnica

Wawer


Charakter projektu

Lokalny , Wawer


Lokalizacja projektu

Szkoła Podstawowa Nr 124 ul. Bartoszycka 45/47 04-923 Warszawa

Istotne informacje o lokalizacji

Na terenie ogólnodostępnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 124.


Klasyfikacja projektu

  • rekreacja i zdrowie

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • młodzież
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Plac zabaw jest dostępny dla ogółu mieszkańców w dni powszednie od zakończenia zajęć dydaktycznych do zmroku, nie dłużej jednak niż do godziny 22.00

W soboty, niedziele, ferie oraz wakacje od godziny 9.00 do zmroku, nie dłużej jednak niż do godziny 22.00Dzieci szkolne korzystają z terenu podczas trwania zajęć lekcyjnych i świetlicowych. Dzieci z poza szkoły korzystają z placu zabaw popołudniami i w weekendy, dni wolne, wakacje, ferie.


Pełny opis projektu

Od kilku lat realizowany jest plan stworzenia ciekawego i wszechstronnego placu zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 124. Dzięki budżetowi partycypacyjnemu zostały tam zainstalowane ładne, bezpieczne i ciekawe urządzenia zabawowe, stoliki do gry w tenisa stołowego, stoliczki do szachów, ławki. Niewielka część placu została wyłożona miękką nawierzchnią. Reszta terenu to ogródek z drzewami, krzewami, niewielkim 'boiskiem', gdzie intensywne użytkowanie nie pozwala na utrzymanie trawy.

Dzieci uwielbiają bawić się koło krzewów i drzew rosnących na placu zabaw. Często siadają bezpośrednio na zimnej, mokrej ziemi. Nie jest to ani zdrowe ani wygodne. Dzięki puzzlom piankowym nadal będą mogły bawić się w ulubiony sposób ale będą siadać na piance, która dobrze izoluje. Puzzle powinny mieć elementy wielkości 60x60cm. Można kupić opakowania 4 lub 6 elementowe.

Warto podkreślić, że z placu zabaw bardzo chętnie korzystają dzieci mieszkające w bliższej i dalszej okolicy, nie tylko uczniowie szkoły. Dla wielu maluchów to jest ulubiony plac zabaw (ciekawy, kameralny). Dziewczynki uwielbiają zabawy w dom pod drzewami i krzewami. Siadają wtedy na ziemi. Pianki, z których wykonane są puzzle, dobrze izolują, są lekkie i łatwe do umycia. Dodatkowo stanowią atrakcyjną zabawkę – mogą wyodrębnić pokoik lub dać okazje do zbudowania większej całości – domku.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Teren placu zabaw jest intensywnie wykorzystywany przez dzieci ze szkoły oraz przez okolicznych mieszkańców. Warto zainwestować w zdrowie dzieci i wyposażyć plac zabaw w puzzle piankowe by dzieci nie siadały bezpośrednio na ziemi.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

1. Zakup 2 skrzyń plastikowych ( jak do piachu/soli , wielkość 300l, 1190x800x640) do przechowywania pianek; transport, instalacja 1500zł

2. Zakup puzzli piankowych o elementach wielkości 60x60cm – 12 opakowań x4szt. 420zł


Całkowity koszt projektu: 1 920,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki

  • Przykładowa skrzynia.jpg
  • Puzzle piankowe.jpg