Do 17 lutego możesz przesłać projekt lub dyskutować na forum z innymi mieszkańcami o potrzebach swojej dzielnicy
Wydział Konserwacji i Środowiska_Bia - zmiany z 2017-05-25 13:32:25
Powrót do projektu

Park Stefanika - utworzenie przestrzeni zielonej na polanie przy pętli tramwajowejwzdłuż ul. Światowida, przy osiedlu Stefanika

status: Oczekuje na zatwierdzenie


Projekt zakłada utworzenie alei drzew na terenie między ulicą Stefanika, osiedlem Stefanika i pętlą tramwajową Tarchomin Kościelny wzdłuż ulicy Światowida, przy osiedlu Stefanika - dotychczasowa ścieżka przez błoto zostałaby utwardzona, zasadzone zostałyby drzewa, krzewy i zamontowane ławki i kosze na śmieci - słowem byłoby to miejsce nie tylko przez które miło przejść po drodze, ale i zazieleniłoby naszą okolicę.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.9414924381417
szerokość geograficzna: 52.3259006456071

Dzielnica

Białołęka


Charakter projektu

Lokalny , Białołęka


Lokalizacja projektu

Działki miejskie przy osiedlu Stefanika, z wyłączeniem terenu zajętego pod drugą jezdnię ul. Światowida oraz objętego w planie zagospodarowania zabudową mieszkaniową.

Działki (lub ich część) w obrębie 40122 numer: 3/3, 3/2, 2/9, 2/10, 4/10, 4/12, 59/11, 9/22, 10/18, 57/8, 12/10, 59/9, 59/10, 9/21, 10/17, 57/7, 12/9. Szkic proponowanego terenu znajduje się w załączniku.

Istotne informacje o lokalizacji


Klasyfikacja projektu

  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska

Potencjalni odbiorcy projektu

  • młodzież
  • seniorzy
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Na teren zielony, który nie będzie przecież ogrodzony, mógłby wejść każdy.


Pełny opis projektu

Projekt zakłada utworzenie alejki z żwirowej obsadzonej drzewami i krzewami na polanie między ulicą Stefanika i Światowida, niedaleko pętli tramwajowej, wyposażonej w kilka ławek i koszy na śmieci. Cała zieleń zostałaby zasadzona wprost w ziemi, a ścieżka zostałaby utwardzona. Zieleń uspokaja, dostarcza nam niezbędny tlen, jest zbawienna do walki ze smogiem, a szpaler drzew skutecznie odetnie ścieżkę od harmidru ulicy Światowida. Projekt zakładał początkowo utworzenie w tym miejscu parku linearnego, jednak grunty te okazały się być zagrożone roszczeniami reprywatyzacyjnymi w związku z którymi miasto nie może utworzyć tu żadnych elementów stałych, a więc parku, do czasu rozstrzygnięcia kwestii roszczeń - dlatego projekt zmodyfikowano tak, aby mogły zostać wykonane elementy zielone (drzewa, krzewy, utwardzenie ścieżki), natomiast reszta (ławki, stoliki, hamaki, leżaki itd.) będzie mogła zostać uzupełniona po uwolnieniu od roszczeń i wtedy powstanie pełnoprawny park - a na razie moglibyśmy cieszyć się zielenią i ścieżką która wreszcie nie byłaby wielkim błotniskiem.
Uzasadnienie dla realizacji projektu

W naszej dzielnicy cierpimy na niedobór terenów zielonych. W okolicy znajdują się liczne osiedla - Stefanika, Pajdaka, Ciołkosza czy nowe osiedle Park Światowida, których tysiące mieszkańców właściwie nie mają w pobliżu żadnego parku czy terenu zielonego. Jak na razie w tym miejscu znajduje się ogór pełen pozostałości po budowie tramwaju - zagospodarujmy go na zieloną przestrzeń na którą sami chętnie się wybierzemy.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Projekt = 3 4 000 zł

Drzewa (liściaste i iglaste) = 24 000 zł

Krzewy - 20 x 100 zł = 2 000 zł

Utwardzenie alejki - 50 000 20000


Całkowity koszt projektu: 34 50 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

Pielęgnacja terenu zielonego.


Całkowity koszt eksploatacji: 1 000,00 zł

Załączniki

  • Proponowane położenie parku.png
  • Stan obecny - klepisko.jpg
  • Jak to by mogło wyglądać.jpg