Autor projektu - zmiany z 2017-03-20 21:40:20
Powrót do projektu

Stoły do pingponga na Polu Mokotowskim

status: Zgłoszony


Projekt zakłada postawienie dwóch stołów do pingponga w otoczeniu zieleni dla mieszkańców dzielnicy Śródmieście oraz wszystkich chętnych przebywających na Polu Mokotowskim.


Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.0130316019058230130316019058
szerokość geograficzna: 52.214391813767252143918137673

Dzielnica

Śródmieście


Charakter projektu

Ogólnodzielnicowy


Lokalizacja projektu

Pole Mokotowskie od strony ul. Waryńskiego 23 lub w okolicy siłowni plenerowej po śródmiejskiej stronie Pola Mokotowskiego oraz Batorego - w bocznej asfaltowej, oświetlonej uliczce

Istotne informacje o lokalizacji

Dostępny do niedawna stół do pingponga po śródmiejskiej stronie Pola Mokotowskiego został zlikwidowany. Warto przywrócić je go w tym samym miejscu (wewnętrzna uliczka od strony ul. Waryńskiego 23 oraz Batorego) lub usytuować przy niedawno postawionej siłowni plenerowej blisko stadionu Syrenka.


Klasyfikacja projektu

  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zdrowie

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Projekt zakłada postawienie dwóch stołów do pingponga na terenie Pola Mokotowskiego, a zatem parku. Będą więc one ogólnodostępne przez całą dobę, z uwzględnieniem zasad współżycia społecznego (np. przestrzeganie ciszy nocnej).


Pełny opis projektu

Projekt ma na celu poszerzenie śródmiejskiej bazy ogólnodostępnych miejsc do uprawiania sportu. Dostępny do niedawna stół do pingponga po śródmiejskiej stronie Pola Mokotowskiego został zlikwidowany. Projekt zakłada postawienie dwóch stołów w poprzednim miejscu (wewnętrzna uliczka od strony ul. Waryńskiego 23 oraz Batorego) lub przy siłowni plenerowej (blisko stadionu Syrenka). W okolicy stołów wskazane jest postawienie ławki

Po weryfikacji urzędu dzielnicy jedyną lokalizacją stołów jest uliczka prowadząca od ul.Waryńskiego w głąb parku w miejscu styku z uliczka prowadząca w kierunku ul. Batorego. Uliczka jest oświetlona i jest tam jedna ławka.
Uzasadnienie dla realizacji projektu

Wśród starej śródmiejskiej zabudowy niewiele jest ogólnodostępnych miejsc do uprawiania sportu, a stara infrastruktura jest zazwyczaj likwidowana. Pole Mokotowskie jest miejscem aktywnie uprawianych sportów i rekreacji (frisbee, badminton, siłownia plenerowa, tai chi, itp), zatem ustawienie stołów do pingponga poszerzyłoby sportową ofertę parku.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

2 stoły do pingponga - 6 tys. zł brutto instalacja stołów - 1,5 tys. zł brutto ławka z instalacją - 1 - 12 tys. zł brutto razem: 8,500 zł brutto


Całkowity koszt projektu: 8 50012 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki

  • miejsce na stół.jpg