Koordynator w dzielnicy Wawer - zmiany z 2017-04-12 10:52:12
Powrót do projektu

Akademia młodego naukowca z Lasa

status: Zgłoszony


Akademia Młodego Naukowca to cykl warsztatów dla dzieci starszych i młodzieży, które pozwolą młodemu człowiekowi zmienić się w prawdziwego naukowca. Warsztaty będące również doskonałą zabawą, zgłębią najciekawsze zagadnienia nauk ścisłych, pozwolą uczestnikom na poszerzenie wiedzy. Uświadomią też, jaki wpływ na nasze bezpieczeństwo ma użycie określonych substancji.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.1103528738022
szerokość geograficzna: 52.2132479839948

Dzielnica

Wawer


Charakter projektu

Lokalny , Wawer


Lokalizacja projektu

Kadetów 15

Szkoła Podstawowa nr 128

Istotne informacje o lokalizacji


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • kultura

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • młodzież

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Warsztaty naukowe odbywać się będą w godzinach po zakończeniu zajęć dydaktycznych w SP 128, przy ul Kadetów 15. Zajęcia dopasowane będą do możliwości czasowych uczestników. Na spotkania zapraszamy dzieci i młodzież szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z dzielnicy Wawer. Wszystkie informacje dotyczące terminów i tematów spotkań będą zamieszczane w mediach społecznościowych oraz w formie plakatów i ulotek dostarczanych do szkół. Zapisy będą się odbywać przez urząd dzielnicy.


Pełny opis projektu

Młodym naukowcem może zostać każde dziecko. Proponujemy zajęcia dla tych, którzy chcą poznać odpowiedzi na wiele pytań i nie boją się wyzwań naukowych. Proponowane warsztaty poszerzą wiedzę z zakresu nauk ścisłych- fizyki, biologii, matematyki, chemii i spróbują wyjaśnić uczestnikom otaczający ich świat. Przeprowadzone doświadczenia w naturalny sposób pobudzą ciekawość uczestników i pokażą, że nauka może być również przyjemnością i wielką pasją. W czasie trwania warsztatów odbędą się również pokazy naukowe przeprowadzane przez doświadczonych instruktorów. Tematyka zajęć będzie dostosowana do grupy wiekowej. Będą to warsztaty laboratoryjne. Uczestnicy poznają niezwykłe właściwości znanych w codziennym życiu substancji. W programie będą również efektowne doświadczenia chemiczne na bazie substancji spożywczo-aptecznych, ciekawe doświadczenia biologiczne z wykorzystaniem materiałów pochodzenia roślinnego, izolacja DNA metodą kuchenną z warzyw lub owoców, badanie ładunków elektrycznych i zjawisk związanych z ich ruchem, zagadnienia związane ze światłem i widzeniem oraz wiele innych ciekawych tematów. związanych z programowaniem (zapoznanie z wybranymi popularny i prostymi językami programowania, każde spotkanie to omówienie kolejnych elementów języka) oraz zajęcia z Minecrafta.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Proponowane warsztaty będą dobrym sposobem na urozmaicenie i lepsze zrozumienie lekcji szkolnych. Pozwolą również młodym uczestnikom lepiej zrozumieć otaczający ich świat. W dzielnicy Wawer mało jest ofert dla starszych dzieci i młodzieży szkolnej. Proponujemy zajęcia które zainteresują młodego człowieka i pokażą alternatywną formę spędzania wolnego czasu. Klub Młodego Naukowca będzie dobrym sposobem na rozwijanie pasji i zainteresowań młodego człowieka, zgłębienie najciekawszych zagadnień nauk ścisłych przy dobrej zabawie.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Jednorazowe warsztaty, w których uczestniczy 20-25 dzieci kosztują 600,-zł. Planujemy, że zajęcia będą odbywały się 3 razy w miesiącu , przez 9 miesięcy6-8 miesięcy ( w zależności od ilości chętnych i dostępności sal lekcyjnych).

3 X 600,-zł X 9 miesięcy = 16 200,-zł


Całkowity koszt projektu: 16 200,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki