Koordynator w dzielnicy Białołęka - zmiany z 2017-05-30 15:12:30
Powrót do projektu

Bezpieczne treningi biegowe z trenerem: "Białołęcka Akademia Biegania Amatorskiego".

status: Zgłoszony


Otwarte zajęcia biegowe dla mieszkańców odbywałyby się raz w tygodniu wieczorem przez 90 minut, od połowy lutego , do początku grudnia, wyłączając wakacje, ferie zimowe i święta.

Prowadziłby je wykwalifikowany trener na obiekcie sportowym oraz w miarę możliwości w terenie.

Zajęcia zawierałyby oprócz wprowadzenia teoretycznego: rozgrzewkę, elementy szybkościowe, rozciąganie i trening siłowy.

Dzielnica

Białołęka


Charakter projektu

Lokalny , Białołęka


Lokalizacja projektu

Przykładowo boisko szkolne Szkoły Podstawowej szkoły przy ul. Ostródzkiej lub Głębockiej

Istotne informacje o lokalizacji


Klasyfikacja projektu

  • edukacja
  • sport
  • zdrowie

Potencjalni odbiorcy projektu

  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Treningi byłyby otwarte, każdy mieszkaniec mógłby w nich uczestniczyć, grupa optymalnie stanowiąca 15-20 osób, trener prowadziłby dokumentację w postaci listy uczestników, ewentualnie wspólnego zdjęcia z zajęć.


Pełny opis projektu

Otwarte zajęcia biegowe dla mieszkańców odbywałyby się raz w tygodniu wieczorem, najlepiej wtorki lub środy o godz. 20.00 przez 90 minut. Treningi trwałyby od połowy lutego, do początku grudnia, wyłączając wakacje, ferie i święta.

Prowadziłby je wykwalifikowany trener na obiekcie sportowym (boiska szkolne z bieżnią, obiekty Białołęckiego Ośrodka Sportu) oraz w miarę możliwości i potrzeb uczestników w terenie .

Osoby o różnym stopniu zaawansowania miałyby szansę bezpiecznie rozwijać swoją pasję lub spróbować swoich możliwości biegowych w grupie pod okiem trenera.

Grupowe treningi są bezpieczne pod kątem poruszania się o zmroku szczególnie dla kobiet, które w ciągu dnia nie maja na to czasu z powodu pracy zawodowej lub opieki nad dziećmi.

Ponadto profesjonalne treningi zapobiegają kontuzjom i pomagają rozwijać możliwości sportowe.

Mieszkańcy mając szansę na ćwiczenia fizyczne w konkretnym miejscu i o konkretnej porze chętnie i regularnie korzystaliby z ruchu na świeżym powietrzu.

Ćwiczenia w grupie bardziej mobilizują do wyjścia z domu, regularnego uprawiania sportu,co jest udowodnioną profilaktyką wielu chorób. Rodzice którzy sami uprawiają sport są wspaniałym przykładem dla swoich dzieci. Bieganie pomaga walczyć ze stresem, podnosi poczucie własnej wartości, zapobiega otyłości i przynosi wiele korzyści zdrowotnych dla organizmu. Ponadto wspólne regularne ćwiczenia integrują środowisko sąsiedzkie, dzielnicowe.

Zajęcia trwałyby 90 minut i zawierałyby oprócz wprowadzenia teoretycznego: rozgrzewkę, elementy szybkościowe, rozciąganie i trening siłowy.

Dzięki takim ćwiczeniom bieganie jest bardziej bezpieczne, wydajne, pozwala osiągać indywidualne rezultaty.

Ćwiczenia w zorganizowanej grupie osób z trenerem o każdej porze roku bez względu na pogodę sprawiają, że jest to sport całoroczny, przynoszący więcej korzyści niż bieganie sezonowe.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Bieganie z roku na rok staje się coraz bardziej popularne wśród osób dorosłych.

Coraz większym powodzeniem cieszą się zorganizowane imprezy biegowe.

Biegacze umawiają się na treningi w mediach i grupach społecznościowych.

Regularne, bezpieczne treningi biegowe z opłaconym trenerem stanowią naturalną potrzebę mieszkańców, którym w tygodniu potrzeba jest ruchu na świeżym powietrzu w grupie osób wzajemnie się motywujących.

Trener stanowi tu kluczową rolę; realizuje konkretny plan treningowy, udziela indywidualnych porad i wskazówek, prowadzi ćwiczenia ogólnorozwojowe wszystkich mięśni co stanowi podstawę bezpiecznego biegania, pilnuje tempa oraz czuwa nad bezpieczeństwem.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Przy założeniu, że miejsca w których odbywać się będą treningi są własnością dzielnicy jedynym kosztem jest wynagrodzenie dla wykwalifikowanego trenera w wysokości około 170 zł brutto za 90 minut zajęć oraz koszt promocji zajęć.

Szacując dla 32 zajęć rocznie (raz w tygodniu np. środy, od połowy lutego do początku grudnia, pomijając wakacje i ferie), roczny koszt wynagrodzenia dla trenera to 5440 zł.

Promocja: 500 szt. ulotek + projekt graficzny to koszt ok 500 zł, 14 szt. bannerów o wymiarach 50x70 cm (wykonanie + projekt graficzny) to koszt ok 1400zł.

Suma: 5440 + 500 + 1400 = 7340 zł.


Całkowity koszt projektu: 7 340,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki