Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Koordynator w dzielnicy Praga-Południe - zmiany z 2017-03-27 15:01:27
Powrót do projektu

Ławki dla seniorów z oparciami

status: Zgłoszony


Postawienie 5 ławek z oparciami na terenie Ogniska Pracy Pozaszkolnej Nr 2 usytuowanego przy ul. Nobla 18/26 - w celu umożliwienia odpoczynku seniorom (czytanie, dyskusje itp.) - jak najdalej od istniejących boisk sportowych. Ławki usytuowane przy boiskach w czasie rozgrywek sportowych stwarzają zagrożenie uderzenia piłką (czego osobiście doświadczyłam).

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.059629619121550596296191216
szerokość geograficzna: 52.2343935952881542343935952882

Dzielnica

Praga-Południe


Charakter projektu

Lokalny , Praga-Południe


Lokalizacja projektu

Dawny ogród jordanowski - Saska - Nobla

Istotne informacje o lokalizacji

Ławki zlokalizowane na terenie Ogniska Pracy Pozaszkolnej im. H. Jordana ul. Nobla 18/26 na Saskiej Kępie


Klasyfikacja projektu

  • przestrzeń publiczna
  • wypoczynek

Potencjalni odbiorcy projektu

  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

wg regulaminu Ogniska pracy pozaszkolnej


Pełny opis projektu

Postawienie 5 ławek z oparciami na terenie ogniska pracy pozaszkolnej usytuowanego przy ul. Nobla 18/26 na Saskiej Kępie w celu umożliwienia odpoczynku seniorom, tj. czytanie książek, dyskusji nt. kultury, sztuki, wymiany doświadczeń życiowych - z dala od boisk sportowych, na którym prowadzone są rozgrywki koszykówki, siatkówki, piłki nożnej. Ławki usytuowane w pobliżu boisk sportowych nie spełniają tej funkcji - często są zajęte przez ubrania i sprzęt sportowy dzieci i młodzieży. Ponadto istnieje zagrożenie uderzenia piłką (niechcący) osób starszych i doznania urazu - czego osobiście doświadczyłam. Z kolei ławki usytuowane w innej części ogrodu wokół piaskownic przeznaczone są dla dzieci i ich opiekunów. Uważam, że teren na usytuowania w/w ławek powinien być w jakiś sposób wydzielony - a same ławki powinny być solidne, trwałe w eksploatacji, wykonane z drewna, zaprojektowanie i zainstalowane z zachowaniem zasad ergonomii. Na Saskiej Kępie jest dużo osób starszych, którzy są samotni i chcieliby kontaktu z innymi ludźmi w spokojnym, zacisznym miejscu z dala od zgiełku ulicy. A jednocześnie w pobliżu domu. Projekt wydzielenia przestrzeni dla seniorów i osób z niepełnosprawnością w obrębie w/w ogniska byłby bardzo pożyteczny.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Projekt postawienia 5 ławek z oparciami na terenie Ogniska Pracy Pozaszkolnej nr 2 przy ul. Nobla na Saskiej Kępie - ma służyć osobom starszym i niepełnosprawnym - które nie są w stanie udać się do Parku Skaryszewskiego - a chciałyby odpocząć na powietrzu w spokojnym bezpiecznym miejscu nieopodal własnego domu. Park Skaryszewski oddalony około 750 m - to miejsce dla osób starszych i samotnych niezbyt bezpieczne.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Szacunkowy koszt projektu 5 ławek z oparciami łącznie z ich dostawą i zainstalowaniem oraz przeniesieniem części ogrodzenia


Całkowity koszt projektu: 5 10 000,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

Abstrahując od możliwych aktów wandalizmu - konserwacja ławek ograniczy się do ich malowania - raz na 2-3 lata. Koszt malowania jednej ławki 50-60 zł.


Całkowity koszt eksploatacji: 150,00 zł

Załączniki