Koordynator w dzielnicy Rembertów - zmiany z 2018-01-29 12:30:29
Powrót do projektu

BEZPIECZNE PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH "KOCIE OCZKA" W CIĄGU UL. CHEŁMŻYŃSKIEJ.

Bezpieczne przejścia dla pieszych "kocie oczka" w ciągu ul. Chełmżyńskiej.

status: Zgłoszony


Projekt zakłada umieszczenie i montaż aktywnych solarnych punktowych elementów odblaskowych "kocie oczka" przed przejściem dla pieszych w ciągu ul. Chełmżyńskiej poprawiając tym samym bezpieczeństwo na drodze. Punkty nie wymagają zewnętrznego zasilania. Przejścia po zmroku i warunkach ograniczonej widoczności są niewidoczne a na nich piesi. Kocie oczka nie przeszkadzają w odśnieżaniu.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 21.1253356933594
szerokość geograficzna: 52.2601727756659

Dzielnica

Rembertów


Charakter projektu

Ogólnodzielnicowy


Lokalizacja projektu

PRZEJŚCIA DLA PIESZYCH W CIĄGU UL. CHEŁMŻYŃSKIEJ: - CHEŁMŻYŃSKA-WAŁ KOŚCIUSZKOWSKI; CHEŁMŻYŃSKA-NIEPOŁOMNICKA; CHEŁMŻYŃSKA SZYMAŃSKIEGO; CHEŁMŻYŃSKA-KARLA; CHEŁMŻYŃSKA-AGRARNA; CHEŁMŻYŃSKA-TRACZY; CHEŁMŻYŃSKA-SZKUTNIKÓW; CHEŁMŻYŃSKA-GONTARSKA; CHEŁMŻYŃSKA-CHŁOPICKIEGO Przejścia dla pieszych w ciągu ul. Chełmżyńskiej:

- Chełmżyńska-Wał Kościuszkowski; Chełmżyńska-Niepołomnicka; Chełmżyńska Szymańskiego;

Chełmżyńska-Karla;

Chełmżyńska-Agrarna;

Chełmżyńska-Traczy;

Chełmżyńska-Szkutników;

Chełmżyńska-Gontarska;

Chełmżyńska-Chłopickiego.

Istotne informacje o lokalizacjiCHARAKTER PROJEKTU

Charakter projektu - LOKALNYlokalny


Klasyfikacja projektu

  • komunikacja/drogi
  • przestrzeń publiczna

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • seniorzy
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańcówDOSTĘPNE DLA WSZYSTKICH BEZ OGRANICZENIA CZASOWEGO. UMIESZCZENIE KOCICH OCZEK ZAPEWNI KOMFORT W PRZECHODZENIU NA DRUGĄ STRONĘ ULICY. PIESI STANĄ SIĘ LEPIEJ DOSTRZEGALNI ZZA SZYBY AUTA. ZMUSI KIEROWCÓW DO WIĘKSZEJ ROZWAGI I ZMNIEJSZENIA PRĘDKOŚCI.

Dostępne dla wszystkich bez ograniczenia czasowego.

Umieszczenie kocich oczek zapewni komfort w przechodzeniu na drugą stronę ulicy.

Piesi staną się lepiej dostrzegalni zza szyby auta.

Zmusi kierowców do większej rozwagi i zmniejszenia prędkości.


Pełny opis projektu

Projekt zakłada umieszczenie tzw. "kocich oczek"na 9 przejściach dla pieszych . Dzięki swojej budowie są one bardzo odporne na czynniki zewnętrzne , permanentnie przytwierdzone do drogi. Zapewniają widoczność na znaczną odległość, zwiększają bezpieczeństwo uczestników przechodzących przez pasy (dzieci, młodzież, osoby starsze, niepełnosprawne) widoczne również będą zwierzęta . Ułatwią one kierowcom dostrzeżenie miejsca przejścia dla pieszych, zmuszą do wzmożonej ostrożności. Montaż w nawierzchni ulicy aktywnych solarnych elementów odblaskowych "kocich oczek" to urządzenie solarne , które poprawią bezpieczeństwo poprzez zwiększoną widoczność. Nie wymagają zewnętrznego zasilania , ponieważ baterie ładują się przy pomocy panelu słonecznego , niezależnie od pogody każde urządzenie posiada panel słoneczny , a czas świecenia to około 200 godzin po naładowaniu baterii. Cykl życia baterii to w zależności od producenta około 8-10 lat. Ważną kwestią jest fakt iż kocie oczka zamontowane w ulicy nie przeszkadzają w odśnieżaniu.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Powodem realizacji tego projektu jest zwiększenie bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych w okolicy " szkoły, przedszkola, apteki, sklepów, przystanków autobusowych. Ze względu na bardzo duży ruch samochodowy, który znajduje się na ul. Chełmżyńskiej. Z punktu widzenia kierowcy przejścia dla pieszych są mało widoczne , szczególnie po zmroku i warunkach ograniczonej widoczności. Kierowca z daleka będzie widział pulsujące światełka na ulicy i to będzie dla niego znak , że zbliża się do przejścia dla pieszych . Montaż takich oczek na ul. Chełmżyńskiej poprawi bezpieczeństwo dla dzieci , młodzieży, starszych i niepełnosprawnych osób poruszających się na przejściach dla pieszych.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowychWSTĘPNY KOSZTORYS PROJEKTU WRAZ Z WYSZCZEGÓLNIENIEM JEGO SKŁADOWYCH: - KOSZT "KOCIEGO OCZKA" - OK. 370 ZŁ BRUTTO Z MONTAŻEM - NA 1 PRZEJŚCIE PRZYPADAJĄ OK. 8 SZT. KOCICH OCZEK = 2960.00 ZŁ BRUTTO ŁĄCZNA ILOŚĆ PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH W RAMACH PROJEKTU 9 . - KOSZT ORGANIZACJI RUCHU 1 PRZEJŚCIA - 1.000 ZŁ BRUTTO

Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych:

- koszt "kociego oczka" - ok. 370 zł brutto z montażem

- na 1 przejście przypadają ok. 8 szt. Kocich oczek = 2960.00 zł brutto

Łączna ilość przejść dla pieszych w ramach projektu 9 .

- koszt organizacji ruchu 1 przejścia - 1.000 zł brutto. = 9.0001 OCZKO Z MONTAŻEM - 370 ZŁ X 8 OCZEK NA PASY = 2960,00

9 przejść organizacja ruchu po 1000 zł = 9000

9 przejść * 2960,00 = 26 640,00 ZŁ BRUTTO

RAZEM : 26640+9000=35 640 zł

ŁĄCZNA KWOTA PROJEKTU - 35 640,00 ZŁ
Całkowity koszt projektu: 35 640,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki

  • UL. CHEŁMŻYŃKA.pdf