Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

WSW_Włochy - zmiany z 2018-03-21 12:52:21
Powrót do projektu

Piknik- Żyjmy zdrowo na sportowo

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Piknik rodzinny planowany jest w jedna z sobót czerwca na terenie boiska i siłowni, na terenie Osiedla Chrobry, gdzie instruktorzy doradzą i pomogą wykonywać istniejący sprzęt i proste przyrządy do poprawy naszej kondycji i zdrowego trybu życia.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.9046274423599
szerokość geograficzna: 52.2011827718087

Dzielnica

Włochy


Charakter projektu

Lokalny , Włochy


Lokalizacja projektu

Osiedle Chrobry - ulice Fasolowa i Tynkarska

Istotne informacje o lokalizacji

Teren Spółdzielni Budowlano- Mieszkaniowej " Dom "- siłownia napowietrzna oraz działka miejska - nr 95 i 97 z obrębu 2-08-29


Klasyfikacja projektu

  • sport
  • zdrowie

Potencjalni odbiorcy projektu

  • młodzież
  • seniorzy
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Teren jest o ogólnodostępny oraz dostępny całą dobę dla mieszkańców Spółdzielni,

okolicznych wspólnot oraz mieszkańców Warszawy.


Pełny opis projektu

Piknik rodzinny- Żyjmy zdrowo na sportowo ma za zadanie integrować mieszkańców Osiedla Chrobry ze wspólnotami mieszkaniowymi przy ul. Fasolowej oraz mieszkańców okolicznych domków jednorodzinnych. Do wykorzystania jest teren boiska oraz siłownia napowietrzna do ćwiczeń. Należy zorganizować warsztaty kulinarne, które mają na celu uświadomienie jak ważny wpływ ma dieta na nasze życie, do tego odpowiedni dobór ćwiczeń przez instruktorów sportowych do wykonania na siłowni napowietrznej.

Młodsi uczestnicy mogą uczestniczyć w grach i zabawach ruchowych na terenie boiska. Piknikowi może towarzyszyć oprawa muzyczna. Przewidziane też są drobne nagrody i dyplomy oraz promocja imprezy.

Projekt zaplanowałam od 11.00 do 16.00 około 5 h. skierowany on jest do różnych grup wiekowych.

Dla najmłodszych planuję się gry i zabawy ruchowe, typu rzut do celu, przeciąganie liny, czy tor przeszkód i basen z piłeczkami. Malowanie twarzy czy wykonywanie prostych, ale ozdobnych fryzur.

Warsztaty kulinarne to 3-4 stoiska, prezentujące informacje o zdrowym jedzeniu, ale też w krótkim czasie przyrządzające piknikowe posiłki, którymi można poczęstować zgromadzonych uczestników. Można w oparciu o zakupione wcześniej produkty ogłosić konkurs na włochowską kanapkę czy lokalną sałatkę włochowską.

Instruktorzy w tym czasie będą pracować z dorosłymi na terenie siłowni plenerowej, pokazując jak powinno się ćwiczyć na zgromadzonych przyrządach bądź wykorzystując proste sprzęty typu skakanki czy gumy. Także wykorzystanie terenu na proste gry jak bocce, czy zośka.

Oprawa muzyczna.

Przewidywana liczba uczestników około 100 – 150 osób.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Dzięki piknikowi mieszkańcy mogą się poznać a co najważniejsze poznać sposoby wykorzystania sprzętu siłowni napowietrznej do codziennego użytkowania.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

Organizacja warsztatów kulinarnych, zatrudnienie instruktorów sportowych, instruktora dietetyka, zakup produktów spożywczych, artykułów jednorazowych, wody, koszty wynajęcia namiotów, oprawa muzyczna , materiały do zajęć z dziećmi, drobne przyrządy ( piłeczki, skakanki) dyplomy i nagrody oraz promocja projektu.


Całkowity koszt projektu: 18 500,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

NIE


Załączniki