Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Wydział Ochrony Środowiska dla Dzielnicy Włochy - zmiany z 2018-04-18 13:13:18
Powrót do projektu

Ogólnodostępna, profesjonalna ścianka wspinaczkowa na terenie Fortu WłochyParku ze Stawami Cietrzewia

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Projekt zakłada wybudowanie profesjonalnej ścianki wspinaczkowej w kształcie nieregularnej bryły wielobocznej, której każdy z boków posiadałby inne kąty nachylenia oraz strukturę naturalnej skały. Ze ścianki o wysokości ok. 4 metrów mogliby korzystać zarówno dorośli jak i dzieci.

Lokalizacja na mapie

długość geograficzna: 20.9146589040756922241566326193
szerokość geograficzna: 52.1951623983404202404028475684

Dzielnica

Włochy


Charakter projektu

Lokalny , Włochy


Lokalizacja projektu

Fort V "Włochy" Park ze Stawami Cietrzewia

Istotne informacje o lokalizacji

dojazd od ul. DojazdowejTomnickiej


Klasyfikacja projektu

  • przestrzeń publiczna
  • sport
  • zdrowie

Potencjalni odbiorcy projektu

  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Ścianka wspinaczkowa będzie dostępna dla wszystkich mieszkańców Warszawy przez 7 dni w tygodniu przez całą dobę. Ścianka będzie dostosowana do wspinaczki dla dzieci oraz dorosłych; dla amatorów oraz profesjonalistów.


Pełny opis projektu

Projekt zakłada wybudowanie profesjonalnej, wielobocznej ścianki wspinaczkowej, przeznaczonej do użytku zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Projekt obejmuje przygotowanie terenu pod inwestycję o specjalnej nawierzchni np. tartanowej o powierzchni ok 250 - 300 m2. Obiekt powinien mieć wysokość ok. 4 metrów i być zaprojektowany tak, by wspinaczka była możliwa bez sprzętu i dodatkowej asekuracji (tj.uprzęży, lin itp.). Proponowana ścianka wspinaczkowa będzie miała kształt nieregularnej bryły wielobocznej, której każdy z boków posiadałby inne kąty nachylenia oraz mieć wygląd i strukturę naturalnej skały. Całość powierzchni użytkowej ścianki powinna wynosić ok. 200-240 m2. Ścianka wyposażona będzie w system chwytów umożliwiających wspinanie się. Montaż ww. chwytów zostanie zaprojektowany przez licencjonowanego konstruktora dróg Polskiego Związku Alpinizmu. Zapewni to optymalne wykorzystanie powierzchni i zapewni stworzenie atrakcyjnej linii wspinaczkowej o zróżnicowanym stopniu trudności, dostosowanym do umiejętności różnych grup wspinaczkowych uwzględniając kryterium wiekowe. Trudność wspinaczki oznaczona byłaby kolorami, np.: żółte dla dzieci, niebieskie dla młodzieży, zielone dla półprofesjonalistów, itd. Obiekt powinien być odporny na warunki atmosferyczne oraz na ewentualne akty wandalizmu (preferowany materiał to żywice syntetyczne i epoksydowe, bloki betonowe, sklejka wodoodporna).


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Wspinaczka staje się coraz popularniejszą dziedziną aktywności fizycznej. W Warszawie brakuje ogólnodostępnych, bezpłatnych miejsc do uprawiania tego sportu. Wspinaczka na sztucznych ściankach jest miejskim odpowiednikiem wspinaczki górskiej i skałkowej. Jest również odmianą wspinaczki sportowej. Może być sportem indywidualnym, w którym wspinamy się sami dla siebie, ale może być również sportem grupowym, w którym rywalizuje się z innymi uczestnikami. Ścianka wspinaczkowa będzie ciekawą propozycją na spędzanie wolnego czasu przez całe rodziny w formie czynnego uprawiania sportu i rekreacji. Umiejscowienie ścianki na terenie Fortu Włochy, pomoże w promocji miejsca i będzie szansą na stworzenie nowych atrakcji w tym miejscuParku ze Stawami Cietrzewia w sąsiedztwie placu rekreacyjno-sportowego u wylotu ul. Tomnickiej znacząco wzbogaci ofertę rekreacyjną tego obiektu.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowychNawierzchnia

projekt, certyfikacja przez PZA, nadzór 67 770 PLN

nawierzchnia tartanowa 30 000 PLN

ścianka wspinaczkowa 290 000 PLN


Całkowity koszt projektu: 320 000387 770,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

koszty związane z konserwacją obiektu - ok 5000 PLN


Całkowity koszt eksploatacji: 5 000,00 zł

Załączniki

  • scianka.jpg