Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Koordynator w dzielnicy Białołęka - zmiany z 2018-02-13 10:53:13
Powrót do projektu

Oświetlenie wału Wiślanego ekologicznymi latarniami LED

status: Zgłoszony


Nie ma chyba osoby, która by nie korzystała z wału Wiślanego. Projekt zakłada oświetlenie głównych wejść/zejść na wał Wiślany x 11, na odcinku od granicy miasta z Jabłonną do mostu Skłodowskiej-Curie , ekologicznymi, solarnymi latarniami LED, nie zużywającymi energii i nie potrzebującymi kosztownych przyłączy.

Dzielnica

Białołęka


Charakter projektu

Lokalny , Białołęka


Lokalizacja projektu

Wał Wiślany na wysokości ul.: 1. Kępa Tarchomińska 27A(betonowy podjazd), 2. rozgałęzienie drogi Kępa Tarchomińska i drogi wzdłuż wału (w pobliżu baru Jupiter) (schody) 3. Ul. Kępa Tarchomińska/ul. Aluzyjna (betonowy podjazd) 4. Ul. Kępa Tarchomińska/ul. Sprawna (schody) (bar Chata Trapera) 5. Ul. Grzymalitów (w pobliżu Baru Wodnik Szuwarek) (betonowy podjazd) 6. Ul. Odkryta 15/ul. Książkowa (na wys. stadniny koni) (betonowy zjazd) 7. Ul. Łącząca (betonowy podjazd przy piaskarni) 8. Ul. Mehoffera (podjazd, schody przy seminarium) 9. Ul. Maciejewskiego (podjazd, schody przy osiedlu) 10. Park Picassa (schody) 11. zejście na plażę (podjazd)

Istotne informacje o lokalizacji

Projekt zakłada oświetlenie głównych wejść/zejść na wał Wiślany, na odcinku od granicy miasta z Jabłonną do mostu Skłodowskiej-Curie, montowanych u podnóża wału.


Klasyfikacja projektu

  • komunikacja/drogi
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna

Potencjalni odbiorcy projektu

  • młodzież
  • dorośli
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Projekt ogólnodostępny, 24/7, poprawiający bezpieczeństwo


Pełny opis projektu

Projekt zakłada oświetlenie głównych wejść/ zejść na wał Wiślany w najbardziej uczęszczanych miejscach. Solarne lampy uliczne LED używane są w wielu krajach w tym w Polsce. Jest to rodzaj innowacyjnych i energooszczędnych produktów oświetleniowych, które wykorzystują diody LED o wysokiej mocy, które są zasilane wyłącznie z zestawu paneli fotowoltaicznych. Wytwarzane światło nie zawiera promieni ultrafioletowych, podczerwonych, ciepła czy promieniowania - działa bez zasilania sieciowego.

W ciągu dnia, kiedy jest słońce, panel fotowoltaiczny konwertuje energię słoneczną na energię elektryczną i przechowuje ją w akumulatorze. W nocy lub w czasie pochmurnych i deszczowych dni kontroler przy pomocy czujników może obliczać jasność światła dziennego i automatycznie włącza światło. Akumulator dostarcza energii na oświetlenie LED nawet przez kilka godzin dziennie przez kilka dni przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych (brak słońca). Ok. 1,5 m fundament.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Projekt przy wykorzystaniu innowacyjnych na skalę światową najnowocześniejszych technologii, nie wymagających skomplikowanej dokumentacji technicznej, wielkich nakładów finansowych na przyłącza czy dużych opłat za korzystanie. Projekt sam w sobie jest ogólnodostępny, poprawiający bezpieczeństwo, mieszkańców licznie korzystających z wału Nadwiślańskiego przez cały rok (spacery, bieganie, rowerzyści). W okolicy wału nie biegnie żadna ulica, która posiadałaby chodnik lub oświetlenie, wyjątkiem jest Kępa Tarchomińska, ale tam także nie ma chodnika, ani oświetlenia a na ulicy panuje spory ruch samochodowy, a mieszkańcy licznie z niej korzystają a po zmroku są tam kompletnie niewidoczni, oświetlenie z wału pozwoliłoby choć w niewielkiej mierze doświetlić drogę.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

11 x latarnia 2-wu lampowa, solarna LED, dostosowanymi do wysokości położenia terenu, aby oświetlić jak największą powierzchnię dookoła, skierowanymi jedna na wał, druga na dojście/dojazd, cena 1 szt. latarni wraz z montażem - 20000 zł

Oznakowanie projektu: 5 500,00


Całkowity koszt projektu: 225 500,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

co 4 lata koszt jednego akumulatora 800,00 zł = 8800zł /4 lata=2-3 latarnie rocznie= 2400zł


Całkowity koszt eksploatacji: 2 200,00 zł

Załączniki