Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Koordynator w dzielnicy Białołęka - zmiany z 2018-05-30 11:36:30
Powrót do projektu

Oświetlenie wału Wiślanego wiślanego ekologicznymi latarniami LEDled

status: Zgłoszony


Nie ma chyba osoby, która by nie korzystała z wału Wiślanegowiślanego. Projekt zakłada oświetlenie głównych wejść/zejść na wał Wiślany x 11, na odcinku od granicy miasta z Jabłonną do mostu Skłodowskiej-Curie, ekologicznymi, solarnymi latarniami LED, nie zużywającymi energii i nie potrzebującymi kosztownych przyłączy.

Dzielnica

Białołęka


Charakter projektu

Lokalny , Białołęka


Lokalizacja projektu

Wał Wiślany wiślany na wysokości: ul. : (betonowy podjazd), 5. Grzymalitów (w pobliżu Baru Wodnik Szuwarek ) (- betonowy podjazd) 6.Ul. Łącząca , ul. Łączącej (betonowy podjazd przy piaskarni) 8. Ul, ul. Mehoffera (podjazd, schody przy seminarium), ul. Maciejewskiego (podjazd, schody przy osiedlu) Park , Parku Picassa (schody) zejście , zejścia na plażę (podjazd).

Istotne informacje o lokalizacji

Projekt zakłada oświetlenie głównych wejść/zejść na wał Wiślany, na odcinku od granicy miasta z Jabłonną do mostu Skłodowskiej-Curie, montowanych u podnóża wału.


Klasyfikacja projektu

  • komunikacja/drogi
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna

Potencjalni odbiorcy projektu

  • młodzież
  • dorośli
  • rodziny z dziećmi

Zasady korzystania z efektu realizacji projektu przez ogół mieszkańców

Projekt ogólnodostępny, 24/7, poprawiający bezpieczeństwo


Pełny opis projektu

Projekt zakłada oświetlenie głównych wejść/ zejść na wał Wiślany w najbardziej uczęszczanych miejscach. Solarne lampy uliczne LED używane są w wielu krajach w tym w Polsce. Jest to rodzaj innowacyjnych i energooszczędnych produktów oświetleniowych, które wykorzystują diody LED o wysokiej mocy, które są zasilane wyłącznie z zestawu paneli fotowoltaicznych. Wytwarzane światło nie zawiera promieni ultrafioletowych, podczerwonych, ciepła czy promieniowania - działa bez zasilania sieciowego.

W ciągu dnia, kiedy jest słońce, panel fotowoltaiczny konwertuje energię słoneczną na energię elektryczną i przechowuje ją w akumulatorze. W nocy lub w czasie pochmurnych i deszczowych dni kontroler przy pomocy czujników może obliczać jasność światła dziennego i automatycznie włącza światło. Akumulator dostarcza energii na oświetlenie LED nawet przez kilka godzin dziennie przez kilka dni przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych (brak słońca). Ok. 1,5 m fundament.


Uzasadnienie dla realizacji projektu

Projekt przy wykorzystaniu innowacyjnych na skalę światową najnowocześniejszych technologii, nie wymagających skomplikowanej dokumentacji technicznej, wielkich nakładów finansowych na przyłącza czy dużych opłat za korzystanie. Projekt sam w sobie jest ogólnodostępny, poprawiający bezpieczeństwo, mieszkańców licznie korzystających z wału Nadwiślańskiego przez cały rok (spacery, bieganie, rowerzyści). W okolicy wału nie biegnie żadna ulica, która posiadałaby chodnik lub oświetlenie, wyjątkiem jest Kępa Tarchomińska, ale tam także nie ma chodnika, ani oświetlenia a na ulicy panuje spory ruch samochodowy, a mieszkańcy licznie z niej korzystają a po zmroku są tam kompletnie niewidoczni, oświetlenie z wału pozwoliłoby choć w niewielkiej mierze doświetlić drogę.


Wstępny kosztorys projektu wraz z wyszczególnieniem jego składowych

11 x latarnia 2-wu lampowa, solarna LED, dostosowanymi do wysokości położenia terenu, aby oświetlić jak największą powierzchnię dookoła, skierowanymi jedna na wał, druga na dojście/dojazd, cena 1 szt. latarni wraz z montażem - 20000 zł

Oznakowanie projektu: 5 500,00


Całkowity koszt projektu: 225 500,00 zł

Czy projekt generuje koszty utrzymania w kolejnych latach?

TAK


Rodzaj oraz szacunkowa wartość kosztów eksploatacji efektu realizacji projektu w kolejnych latach

co 4 lata koszt jednego akumulatora 800,00 zł = 8800zł /4 lata=2-3 latarnie rocznie= 2400zł


Całkowity koszt eksploatacji: 2 200,00 zł

Załączniki