Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Koordynator w Dzielnicy Ursus - zmiany z 2019-08-27 14:41:27
Powrót do projektu

Profesjonalne nagłośnienie imprez kulturalnych, społecznych i edukacyjnych

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursus
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Dom Kultury "Miś" Ośrodka Kultury "Arsus" w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Celem projektu jest zakup profesjonalnego nagłośnienia do obsługi różnego rodzaju uroczystości oraz imprez o charakterze kulturalnym, społecznym oraz edukacyjnym. Dom Kultury „Miś” jest jednostką filialną Ośrodka Kultury „Arsus” w Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy. Skupia mieszkańców dzielnicy w ramach wydarzeń kulturalnych - debat, spotkań, warsztatów, zespołów tanecznych, wokalnych, wieczorów poetyckich, spektakli, koncertów, festynów. W wyniku realizacji działania zakupione nagłośnienie, w którego skład wejdą m.in. mikser audio, kolumna aktywna, kolumna aktywna monitorowa, odtwarzacz CD, system bezprzewodowy, mikrofon instrumentalny, mikrofon pojemnościowy, statyw mikrofonowy, okablowanie systemu, cases do miksera, cases do mikrofonów oraz CD, umożliwi podniesienie jakości organizacji imprez i stanowić będzie zaplecze dla działań społeczności lokalnej. Brak możliwości profesjonalnego nagłośnienia często stanowi barierę w organizacji wydarzeń kulturalnych, konferencji, szkoleń czy koncertów zespołów muzycznych. Realizacja projektu przyczyni się do podniesienia jakości wydarzeń oraz zwiększy ofertę kulturalną domu kultury. Ze względu na możliwość realizacji przedsięwziąć artystycznych nadaje się on do wykorzystania w zamkniętych pomieszczeniach jak i małych plenerach, co czyni go niezwykle uniwersalnym w swoich zastosowaniach.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Projekt ten jest ważnym czynnikiem zmierzającym do zatrzymania i odwrócenia trendów zanikania wspólnoty mieszkańców. Jego celem jest podniesienie poziomu atrakcyjności społecznej tej części dzielnicy oraz jakości życia jej mieszkańców, a także poszerzenie możliwości spędzenia wolnego czasu i podejmowania aktywności, które budują kapitał społeczny. Brak odpowiedniego wyposażenia ogranicza dalsze podnoszenie poziomu realizacji podejmowanych przedsięwzięć społecznych, twórczych i artystycznych. Uniemożliwia również pełne wykorzystanie potencjału społecznego miejsca i środowiska poprzez ograniczenie możliwości produkcyjnych i organizacyjnych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Łączny koszt realizacji projektu: 26000.00 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
26 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki