Koordynator w Dzielnicy Mokotów - zmiany z 2019-08-27 13:46:27
Powrót do projektu

Azorek, wybieg dla psów

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Rejon ulic Niegocińskiej i śniardwy
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Zieleniec przy ulicy Niegocińskiej.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Realizacja ogrodzenia o długości około 300 metrów i wysokości około 170 cm z dwoma furtkami oddzielającymi cześć trawnika od parku co zapewni bezpieczeństwo zarówno przechodniom, w tym dzieciom z pobliskiej szkoły, jak i psom wyprowadzanym przez właścicieli na spacery.

Umieszczenie na wygrodzonym terenie śmietnika na psie odchody w sposób znaczny przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa oraz czystości na terenie osiedla zamieszkałego przez dużą liczbę psów.

Wg ustawy o ochronie zwierząt psy muszą być wyprowadzane na smyczach oraz w kagańcach oraz pod kontrolą właścicieli. Z uwagi na fakt, że psy, szczególnie te większe, muszą się wybiegać często dochodzi do nieprzyjemnych sytuacji kiedy to spuszczony ze smyczy pies przestrasza lub potrąca idące parkiem osoby. Również istnieją przypadki gdy na terenie parku spotkają się psy, które się nie tolerują i dochodzi do "awantur".

Wprowadzony ostatnio zakaz wprowadzania psów na boiska szkolne nawet w czasie gdy nie korzystają z nich uczniowie szkół (wieczorami oraz w weekendy) uniemożliwił właścicielom psów ich bezpieczne "wybieganie".

Z drugiej strony jeżdżenie z psami trzy razy dziennie na tereny do tego przeznaczone (w przypadku Mokotowa jest to Pole Mokotowskie) jest niemożliwe do realizacji szczególnie dla osób czynnych zawodowo.

W związku z powyższym wydzielenie niewykorzystywanego fragmentu parku na potrzeby czworonożnych mieszkańców osiedla zapewni mieszkańcom jak i psom bezpieczeństwo.

Projekt popiera grupa ponad stu mieszkańców osiedla wśród których są również osoby, które nie posiadają psów ale w realizacji projektu upatrują zapewnienie porządku i bezpieczeństwa dla psów jak i osób przebywających w ich bezpośrednim otoczeniu.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Niewysoki koszt realizacji w stosunku do wymiernych korzyści w zapewnieniu bezpieczeństwa oraz porządku przy korzystaniu z parku zarówno przez ludzi jak i przez psy zamieszkałych w jego sąsiedztwie.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Koszt projektu - 120 000 zł.

- ogrodzenie, 2 furtki, kosze na śmieci, ławki – 108 000 zł

- eksploatacja roczna – 10 000 zł

- tablica informacyjna, oznakowanie – 2 000 zł

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 74 500
120 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki