Koordynator w Dzielnicy Białołęka - zmiany z 2019-08-07 13:49:07
Powrót do projektu

Kolorowy Zakątek

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Białołęka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ul. Lemiesz, część działki nr 18 z obrębu 4-05-16

Rejon ulic ul.Zyndrama z Maszkowic, ul. Czołowa.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Plac zabaw miałby powstać przy ul. Lemiesz w dzielnicy Białołęka m. st. Warszawy, działka nr 18, obręb 4-05-16. Jest to rejon ulicy Zyndrama z Maszkowic, ul Czołowej.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Plac zabaw "Kolorowy Zakątek” w zamiarze wnioskodawcy będzie to nowoczesny, kameralny, bezpieczny i funkcjonalny plac zabaw dla dzieci w środkowej części Białołęki Dworskiej. Dzieci w różnym wieku będą miały szansę na znalezienie dla siebie czegoś interesującego. Planowane jest wykonanie: piaskownicy, zjeżdżalni, twierdzy, stożka - pająka, bujaka na sprężynach, huśtawki, orbitreka i wioślarza do ćwiczeń. Cała działka ma powierzchnię około 2581 m2. Na utworzenie placu zabaw powinna wystarczyć powierzchnia ok. 400m2. Wszystkie zabawki na terenie będą posiadały stosowne atesty i certyfikaty.

Cały teren będzie ogrodzony i oświetlony. Całość terenu zostanie uzupełniona o elementy małej architektury, jak ławeczki, chodnik, kosze na śmieci, stojak na rowery itp.

Miejsce to będzie miało jednocześnie charakter skweru, głównie dzięki starannemu zaprojektowaniu, wygrodzeniu i rosnącym drzewom przy ulicy Lemiesz, co umożliwi także wypoczynek rodzicom, czy osobom starszym. Projekt zakłada analizę (pod kątem jakości i bezpieczeństwa) istniejącego drzewostanu i pozostawienie jak największej ilości istniejącej zieleni.

Plac zabaw ma także aktywizować lokalną społeczność i sprzyjać kontaktom międzyludzkim. Obiekt może być również miejscem organizacji niewielkich lokalnych imprez dla dzieci np. z okazji dnia dziecka.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
W ostatnim dziesięcioleciu rejon Białołęki Dworskiej (okolica ul. Zyndrama z Maszkowic) zmienił się. Wcześniej były to głównie tereny rolno-ogrodnicze z drobną zabudową. Obecnie osiedla domów jednorodzinnych stanowią co raz większy udział zabudowy. W ostatnich latach powstało tu kilka inwestycji zabudowy jednorodzinnej, a łączna liczba oddanych do użytku nowych domów wynosi ok. 50. Stąd liczba mieszkańców ul. Zyndrama i okolic wzrosła o ok. 180 osób, z czego znaczną część stanowią rodziny z małymi dziećmi. Obecnie dostępne place zabaw są odległe. Rodzice z dziećmi są zmuszeni do wyjazdów do innych obiektów, często na terenie innych dzielnic. Ten projekt ma szansę to zmienić.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • przestrzeń publiczna
 • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
276386,94 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
276 386,94 zł

Dokumenty

Załączniki
 • Kosztorys.xlsx
 • lokalizacja działki.PNG
 • zdjęcie działki 1.jpg
 • zdjęcie działki 2.jpg
 • zdjęcie działki 3.jpg