Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Koordynator w dzielnicy Białołęka - zmiany z 2019-08-08 11:46:08
Powrót do projektu

Segregujemy śmieci nad Kanałem i odbieramy nagrody!

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Białołęka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Starowiślna/Kowalczyka/Krzyżówki/Płochocińska
Krzyżówki
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
TRZY wejścia nad Kanał Żerański
przed ogrodzeniem osiedla Krzyżówki 28 (naprzeciw żłobka w pasie zieleni należącym do Dzielnicy),

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Ustawienie nad Kanałem Żerańskim TRZECH automatów z programem lojalnościowym NAGRODA ZA RECYKLING, przystosowanych do przyjmowania odpadów opakowaniowych typu butelki Pet oraz puszki aluminiowe, które są zgniatane przez prasę i segregowane do kontenerów. Jeden powinien stanąć przy wejściu od skrzyżowania Kowalczyka z Krzyżówki, na terenie tzw dzikiego parkingu - na mapce oznaczony nr.1. Drugi od strony wejściu przy nowo powstałym osiedlu Riviera Park, przy placu zabaw (2). Trzeci albo przy Starowiślnej (3a) wysokość nowego osiedla, albo przy nabrzeżu Płochocińska (3b), gdzie zazwyczaj stoi barka z restauracją oraz zatrzymuje się stateczek do Serocka. Każdy automat posiada jednego automatu posiadającego program lojalnościowy i za zwracane butelki, puszki można zbierać kupony do wymiany na nagrody.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Od lat wybrzeże Kanału Żerańskiego między Modlińską a Płochocińską, z wejściami od Kowalczyka i od Płochocińskiej, oraz przy Osiedlu Nadwiślańskim od str. Krzyżówki, jest terenem spacerów z dziećmi o psami, rekreacji i wędkarskiego chilloutu. Niestety. Oprócz piękna przyrody natrafić można na pozostałości bytności zbyt leniwych, by to, co przydźwigali w siatkach, wynieść z lasu. Mieszkańcy od lat borykają się z coraz większym zaśmieceniem zadrzewionego terenu i wody. Z budżetu partycypacyjnego udało się nam ustawić śmietniki i ławki, przyszła budowa gazociągu i krajobraz uległ zmianie. Ma powstać Park. Nie zmieni to niestety przyzwyczajeń osób przychodzących z puszkami, butelkami i innymi umilaczami pobytu na łonie przyrody. Po konsumpcji zostawią je w krzakach, na brzegu… a my co roku na wiosnę wynosimy wory butelek, puszek... Chcemy to zmienić. Chcemy połączyć ekologię z czystością - ustawiając automaty przyjmujące opakowania i nagradzające dbałość o przyrodę.

Konstrukcja i budowa automatu pozwala na ustawienie na zewnątrz pomieszczenia z zabezpieczeniem w postaci zadaszenia.

W pakiecie z automatami jest program motywacyjno-lojalnościowy, motywujący do segregowania odpadów opakowaniowych i uczestnictwa w ochronie środowiska. Automaty są serwisowane

Automat jest serwisowany, z kontrolą pracy automatu w Chmurze.

Program do kontroli pracy automatów ma możliwości pracy marketingowej polegającej na wgrywaniu i zmiany materiałów informacyjnych lub reklamowych na ekran LCD oraz ustawianie grafiki i tekstu na paragonie.

Program ma bazę danych o ilości zebranych opakowań za cały okres i od momentu ostatniej wymiany kontenerów, dowolność ustawiania ilości opakowań jaką ma przyjąć automat w cyklu pracy do wymiany kontenera.

Kosztem utrzymania automatu jest pobierany prąd w trakcie pracy kompresora i systemu zgniatającego, oraz karta SIM do przesyłania danych.

Opróżnianie automatów automatu z zebranych opakowań pozostanie po stronie dzielnicy Białołęka.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • zieleń miejska
  • segregacja śmieci
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
150000
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 172 643
150 000,50 00

Dokumenty

Załączniki
  • ustawieniaSmartow.png