Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Koordynator w dzielnicy Ursynów - zmiany z 2019-06-19 10:05:19
Powrót do projektu

Komfortowe nawierzchnie siłowni plenerowych i urządzeń street workout na Ursynowie

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ursynów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Siłownia przy stacji Metra Kabaty, siłownia plenerowa przy ul. Szolc-Rogozińskiego, siłownia przy ul. Małcużyńskiego (Sadek Natoliński), teren zielony przy ul. Raabego, dodatkowo drążki do ćwiczeń w Parku Jana Pawła II, Urządzenia siłowni plenerowych dla dzieci - w Parku Jana Pawła II, w Parku Kozłowskiego oraz na terenie przy stacji metra kabaty. Urządzenia do street workout w Parku im. Kozłowskiego
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Celem realizacji projektu jest przygotowanie i montaż komfortowych i bezpiecznych nawierzchni siłowni plenerowych. Dotyczy to zarówno typowych urządzeń siłowni plenerowych, jak i urządzeń dla dzieci, drążków i poręczy do ćwiczeń oraz urządzeń do ćwiczeń kalistenicznych czyli tzw/. street workoutu. Obecne nawierzchnie są ziemno-trawiaste. Nie zapewniają one optymalnego bezpieczeństwa w przypadku upadku z drążka czy urządzeń do street workoutu, ponieważ są zbyt twarde. Ponadto nawierzchnie ziemno-trawiaste szybko zamieniają się w wydeptane klepiska. Istotne jest to, że tam gdzie się znajdują, w przypadku opadów szybko robią się kałuże oraz błoto, co skutecznie zniechęca ćwiczących lub powoduje, że ćwiczą w niezbyt komfortowych warunkach.

W przypadku urządzeń siłowni plenerowych proponujemy położenie nawierzchni mineralnej, która jest wygodna estetyczna, równa i bardzo dobrze odprowadza wodę. Taka nawierzchnia funkcjonuje już na 4 siłowniach plenerowych i sprawdza się bardzo dobrze. W ramach projektu, w przypadku drążków i poręczy do ćwiczeń oraz urządzeń do street workoutu zastosowana byłaby nawierzchnia poliuretanowa - podobna do tej na placach zabaw czy boiskach. Jest ona trwała, równa, wygodna i zapewnia odpowiednią amortyzację w przypadku ewentualnego upadku.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Celem ułożenia nowych nawierzchni jest zwiększenie komfortu i bezpieczeństwa ćwiczących, a także poprawa estetyki terenu. Powinno to przyczynić się do wzrostu aktywności fizycznej mieszkańców.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • przestrzeń publiczna
  • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
220 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki