Koordynator w Dzielnicy Mokotów - zmiany z 2019-08-26 14:59:26
Powrót do projektu

Utworzenie nowych miejsc postojowych na ulicy Bruna

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Mokotów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Ulica Bruna - w miejscach, gdzie znajdują się trawniki oraz niska zieleń, a także szerokie chodniki, które można częściowo zamienić na pełnoprawne miejsca postojowe.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Projekt zakłada finansowanie oraz wybudowanie nowych miejsc postojowych do parkowania prostopadłego poprzez utworzenie nowych zatok postojowych w miejscach, gdzie aktualnie znajdują się trawniki oraz niskie krzewy. Proponowane miejsca do utworzenia miejsc postojowych znajdują się na załączonych grafikach. Planuje się także utworzenie wnęk postojowych w miejscach, gdzie aktualnie samochody parkują na chodniku z zapewnieniem 1,5m szerokości dla pieszych, czyli pod blokiem przy ul. Bruna 2 oraz pod małym budynkiem przy ul. Bruna 20. Szacunkowy koszt projektu: Wybudowanie ok. 60 nowych miejsc postojowych do parkowania prostopadłego w zatokach postojowych poprzez rozkopanie ziemi pod zielenią i usunięcie fragmentów chodników w cenie 4000zł. od pojedynczego miejsca, łączny koszt 240 000 PLN Postawienie kilku dodatkowych znaków pionowych określających miejsca parkingowe: koszt 10 000 PLN Istnieje możliwość wybudowania również ok. 2-3 miejsc dla niepełnosprawnych, na których będą mogły parkować także osoby posiadające kartę kombatanta. Łączny szacunkowy koszt realizacji projektu: 250 000 PLN. Koszt ten może zostać obniżony w przypadku wspólnej realizacji z projektem remontu ulicy.Mieszkańcy będą mogli korzystać z projektu nieodpłatnie przez całą dobę, 7 dni w tygodniu. Załączona mapka została wykorzystana na zasadach ponownego wykorzystania informacji publicznej. Zrzut ekranu został pobrany ze strony http://ukosne.um.warszawa.pl/ Informacja została wytworzona przez Biuro Geodezji i Katastru w 2018 roku. Informacja została pozyskana oraz zmodyfikowana w czerwcu 2019 roku. Twórcą modyfikacji jest Tomasz Kwiatkowski. Informuję, że informacja publiczna została przetworzona oraz zmodyfikowana poprzez dodanie nowych zapisów oraz oznaczeń.Koszt realizacji projektu 415 000 zł

Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Na ulicy Bruna występują trudności ze znalezieniem miejsc do zaparkowania. Dzięki wybudowaniu miejsc postojowych mieszkańcy będą mieli miejsca do zaparkowania zgodnie z przepisami. Aktualnie parkujące pojazdy na ul. Bruna znacznie zawężają jezdnię i powodują konieczność wymijania się samochodów na centymetry, a także konieczność zjeżdżania wymijających się samochodów do zatok postojowych. Dzięki wybudowaniu nowych miejsc parkingowych, samochody parkujące na nielegalnych miejscach postojowych na jezdni powinny przenieść się do zatok postojowych. Po utworzeniu zatok postojowych zwiększy się bezpieczeństwo pieszych wysiadających i wsiadających do samochodu, którzy nie będą musieli wysiadać pod nadjeżdżające samochody na jezdni. Aktualnie parkujące pojazdy na jezdni nie zapewniają przestrzeni manewrowej o szerokości 5m dla samochodów wjeżdżających oraz wyjeżdżających z miejsc postojowych we wnękach parkingowych. W projekcie pod nazwą "Zmiana organizacji ruchu i stworzenie nowych przejść dla pieszych na ulicy Bruna" proponuje się wprowadzenie zakazu zatrzymywania jezdni na całej długości ul. Bruna.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • komunikacja/drogi
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością
 • Mieszkańcy
 • kierowcy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
138 mb zatoki postojowej x 5m szeroki = 690m2

690m2x50 000zł=350 000zł

350 000 zł zatoka postojowa

50 000 zł dokumentacja

5 000zł czasowa organizacja ruchu

5 000 zł obsługa geodezyjna

5 000 zł wprowadzenie stałej organizacji ruchuŁącznie = 415 000zł.Szacunkowy koszt realizacji projektu: 250
415 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • nowe_miejsce_postojowe1.jpg
 • nowe_miejsce_postojowe2.jpg
 • nowe_miejsca_postojowe_propozycja.jpg