Koordynator w dzielnicy Białołęka - zmiany z 2019-06-13 17:15:13
Powrót do projektu

Oddychaj i ćwicz - Street Workout na Zielonej Białołęce przy tężni solankowej

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Białołęka
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Skrzyżowanie ul. Olesin i Kobiałka, przy pętli autobusowej, na terenie budowanej tężni solankowej z projektu partycypacyjnego

Działka nr ew. 37/3
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Proponowana lokalizacja jest na działce przy ul. Kobiałka skrzyżowanie z Olesin, w pobliżu pętli autobusowej. Na tym samym obszarze budowane będzie tężnia solankowa. Obok park leśny, ścieżki rowerowe i piesze, słowem - natura!

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Treningowy plac zabaw. Na miejscu położonym przy tężni, która wygrała zeszłoroczne głosowanie, na spacerowych i rowerowych trasach na Olesinie powstanie park gimnastyczny, zwany czasem z cudzoziemska "Street Workout". Ja wolę jednak swojskie określenie, np. stacja gimnastyczna czy rekreacyjna. Na otwartym terenie umieszczone są urządzenia do ćwiczeń i zabawy, uwielbiane także przez dzieci: drabinki, poręcze, drążki, kółka.Urządzenia typu street workout stają się coraz bardziej popularne. Są nie tylko przeznaczone do profesjonalnych ćwiczeń, ale także są wspaniałym miejscem zabaw i poprawiania tężyzny dla dzieci i młodzieży. Kiedyś te same ćwiczenia wykonywało się na trzepaku, ale kto teraz widział trzepak...???Zestaw do ćwiczeń składa się z drążków, poręczy, drabinek pionowych i poziomych, które tworzą układ przestrzenny do wspinania, podciągania, zwisania i czego tylko kto chce. Inspiracją był plac gimnastyczny - treningowy plac zabaw w Toruniu, którego zdjęcia są tu zamieszczone.Proponowany jest zestaw modułowy, możliwy do rozbudowania i dokładania kolejnych elementów: drążki na rożnych wysokościach, drabinka pozioma do przechodzenia na rękach, poręcze równoległe, drabinki pionowe.Zdjęcia prezentują plac w Toruniu oraz rożne elementy i zestawy gimnastyczne, jako przykładowe.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Sport to zdrowie! Takie hasła znamy z przeszłości... Ale nowoczesny sport czy rekreacja mogą mieć zupełnie inne oblicze. Przyrządy gimnastyczne to nie tylko tradycyjna "ścieżka zdrowia", to miejsce może być nowoczesne, wszechstronne, wciągające. Tak, jak modne i tajemnicze dla niektórych określenie "Street Workout". Dawniej do tego używało się trzepaka, lecz dzisiaj..??? Takich urządzeń w okolic nie ma, a mogą stać się wspaniałym miejscem nie tylko profesjonalnych ćwiczeń, lecz przede wszystkim radosnej zabawy naszych dzieci.A co najważniejsze, na tym samym terenie powstaje tężnia solankowa, czyli w pakiecie jest zdrowa inhalacja i fizyczne ćwiczenia. Takie kompleksowe miejsce wspaniale wypełni wiele potrzeb, zdrowotnych i sportowych.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zdrowie
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
70 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • plac zabaw w Toruniu 2.JPG 4.JPG
 • zeus-street-workout.jpg
 • steet workout.jpg
 • street-workout-park.jpg
 • street workout w Toruniu.jpg