Koordynator w Biurze Sportu i Rekreacji - zmiany z 2019-08-02 09:39:02
Powrót do projektu

Joga w parku

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Proponowane lokalizacje:Park Praski, Park Szczęśliwicki, Park Skaryszewski,Ogród Krasińskich, ogród na terenie Zamku Królewskiego, potencjalnie inne sprzyjające tereny zielone na terenie WarszawySkwer 1 Dywizji Pancernej Wojska Polskiego przy Parku Fontann, Park Kultury w Powsinie.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Joga w parkach warszawskich może objąć również inne przyjazne dla tego typu aktywności tereny zielone w Warszawie. W razie deszczowego sezonu budżet musi przewidywać możliwość doraźnego wynajęcia sali na zajęcia, np. w szkołach lub szkołach jogi.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Joga w parku to propozycja zorganizowania regularnych, cotygodniowych spotkań w kilku parkach warszawskich. Zajęcia będą odbywać się w różnych lokalizacjach, więc mieszkańcy będą mogli wybrać najdogodniejszą i najciekawszą. Skorzystajmy z przyjaznych warszawskich terenów zielonych, łącznie z nowootwartym ogrodem na Zamku Królewskim. W tygodniu będzie się odbywać 8 godzinnych spotkań w soboty, w niedziele i wybrane dni robocze, w grupach do 25 osób. Zajęcia będą trwały od początku maja do końca września 2020. Na zajęcia zostanie przeprowadzona rejestracja internetowa na specjalnej platformie na zasadzie pierwszeństwa zgłoszeńRekrutacja zostanie przeprowadzona za pośrednictwem platformy internetowej, rozpocznie się miesiąc przed rozpoczęciem projektu, czyli 1 kwietnia 2020 r. i zostanie zakończona 30 kwietnia 2020 r. O kwalifikacji na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń i przedłożenie zaświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do praktyki jogi. Zapisywać mogą się dorośli i seniorzy, oraz młodzież za zgodą opiekuna prawnego. Przynajmniej jedna z grup będzie też dedykowana rodzicom z dziećmi. Wymagane jest złożenie oświadczenia o braku przeciwskazań zdrowotnych do uprawiania jogi oraz wskazane jest złożenie kwestionariusza zdrowotnego. W ten sposób prowadząca/cy zajęcia może dostosować praktykę do potrzeb i możliwości uczestników. Informacja o rejestracji zostanie udostępniona za pomocą mediów społecznościowych i plakatów, jeśli któraś stacja radiowa zgodzi się nieodpłatnie przekazać taką informacje, to również za pośrednictwem radia.Budżet musi przewidywać koszt rejestracji internetowej, organizacji i promocji zajęć, zakupienia kilkunastu zapasowych mat, pasków i klocków do jogi dla uczestników nieposiadających mat i potrzebujących dodatkowych podpór w ćwiczeniach. Tworząc budżet trzeba również wziąć pod uwagę możliwość wynajęcia sali na wypadek bardzo niesprzyjającej pogody.Podobny projekt realizowany w Parku Praskim w 2018 z Budżetu Partycypacyjnego cieszył się ogromnym zainteresowaniem przewyższającym wielokrotnie liczbę przewidzianych zajęć. Niniejszy projekt ma odpowiadać na zwiększające się zainteresowanie jogą mieszkańców Warszawy i jej właściwościami prozdrowotnymi i relaksującymi.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Joga w parku to wyjątkowa inicjatywa. Realizowana z potrzeby mieszkańców dzięki wsparciu Budżetu Obywatelskiego da szansę wszystkim mieszkańcom Warszawy skorzystania z dobrodziejstw jogi nieodpłatnie, a także jest motywacją do korzystania z warszawskich terenów zielonych. Zajęcia jogi przeznaczone są dla początkujących jak i zaawansowanych. Joga w parku skierowana jest do wszystkich, którzy chcą odpuścić codzienne stresy i napięcia, poszukać życia bez bólu pleców, i poprzez sprawdzony ruch jakim jest joga, poprawić swoją kondycje fizyczną i psychiczną. Mieszkańcy Warszawy nauczą się i pogłębią podstawowe techniki pracy z ciałem i oddechem, a przy tym będą się dobrze bawić. Na zajęciach dla młodzieży, dorosłych i seniorów skupią się na dobroczynnych dla zdrowia technikach jogi, gdzie poprzez delikatny ruch zgodny z oddechem zapoznają się lepiej ze swoim ciałem i własnymi potrzebami. Z kolei na zajęciach dla dorosłych z dziećmi nie tylko będą mogli zadbać o zdrowie swoje i swoich dzieci, ale również ćwiczenia będą okazją do wartościowego spędzenia czasu z rodziną.

Joga, jak potwierdzają liczne badania naukowe, pozytywnie wpływa na profilaktykę zdrowia, uelastyczniając i wzmacniając ciało. Ma to szczególne znaczenie dla zdrowia kręgosłupa w dzisiejszych siedzących czasach.

Spotkajmy się w parku!

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • edukacja
 • kultura
 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zieleń miejska
 • joga
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
22 tygodnie x 8 zajęć jogi x 160 zł= 28 160 zł

Wynajem sal w czasie dni deszczowych= 5 tygodni (orientacyjnie)x 8 zajęć x 150 zł= 6000 zł ( te koszty mogą być wyższe lub niższe, wtedy cześć tej sumy może pokryć niezaplanowane a niezbędne wydatki)

Zbudowanie platformy internetowej rejestracji(obniżającej koszty biurowe)= 4000 zł

Orientacyjny koszt zakupu pomocy do jogi - mata 67,90 zł x 25 osób= 1697,50 zł

Paski do jogi= 17 zł x 25 osób= 425 zł

Klocki Asana Block Bodhi= 33złx 25 osób= 825 zł

Narzędzie do jogi FeetUp= 129 euro x 2= 1096,50 zł

Projekt plakatów i materiały promocyjne z uwzględnieniem oznakowania dedykowanego budżetowi obywatelskiemu= 1500 zł

Wydruk materiałów(plakaty,flagi informacyjne,ułatwiające znalezienie miejsca zajęć,ulotki)= 1500 zł

Odpłatna promocja na portalach społecznościowych = 1500 zł

Koordynacja projektu wraz z kierowaniem promocją oraz zapisami= min. 3000 zł

Inne 296 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 49
50 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • IMG_5467.JPG
 • IMG_4840.jpg
 • IMG_5214.jpg
 • IMG_1311.JPG
 • IMG_4076.jpg