Koordynator w Biurze Sportu i Rekreacji - zmiany z 2019-08-06 09:37:06
Powrót do projektu

Joga w parku

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Proponowane lokalizacje:Park Praski, Park Szczęśliwicki, Park Skaryszewski,Ogród Krasińskich, Skwer 1 Dywizji Pancernej Wojska Polskiego przy Parku Fontann, Park Kultury w Powsinie.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Joga w parkach warszawskich może objąć również inne przyjazne dla tego typu aktywności tereny zielone w Warszawie. W razie deszczowego sezonu budżet musi przewidywać możliwość doraźnego wynajęcia sali na zajęcia, np. w szkołach lub szkołach jogi.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Joga w parku to propozycja zorganizowania regularnych, cotygodniowych spotkań w kilku parkach warszawskich. Zajęcia będą odbywać się w różnych lokalizacjach, więc mieszkańcy będą mogli wybrać najdogodniejszą i najciekawszą. Skorzystajmy z przyjaznych warszawskich terenów zielonych, łącznie z nowootwartym ogrodem na Zamku Królewskim. W tygodniu będzie się odbywać 8 godzinnych spotkań w soboty, w niedziele i wybrane dni robocze, w grupach do 25 osób. Zajęcia będą trwały od początku maja do końca września 2020.Rekrutacja zostanie przeprowadzona za pośrednictwem platformy internetowej, rozpocznie się miesiąc przed rozpoczęciem projektu, czyli 1 kwietnia 2020 r. i zostanie zakończona 30 kwietnia 2020 r. O kwalifikacji na zajęcia decyduje kolejność zgłoszeń i przedłożenie zaświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do praktyki jogi. Zapisywać mogą się dorośli i seniorzy, oraz młodzież za zgodą opiekuna prawnego. Przynajmniej jedna z grup będzie też dedykowana rodzicom z dziećmi. W ten sposób prowadząca/cy zajęcia może dostosować praktykę do potrzeb i możliwości uczestników. Informacja o rejestracji zostanie udostępniona za pomocą mediów społecznościowych i plakatów, jeśli któraś stacja radiowa zgodzi się nieodpłatnie przekazać taką informacje, to również za pośrednictwem radia.Budżet musi przewidywać koszt rejestracji internetowej, organizacji i promocji zajęć, zakupienia kilkunastu zapasowych mat, pasków i klocków do jogi dla uczestników nieposiadających mat i potrzebujących dodatkowych podpór w ćwiczeniach. Tworząc budżet trzeba również wziąć pod uwagę możliwość wynajęcia sali na wypadek bardzo niesprzyjającej pogody.Podobny projekt realizowany w Parku Praskim w 2018 z Budżetu Partycypacyjnego cieszył się ogromnym zainteresowaniem przewyższającym wielokrotnie liczbę przewidzianych zajęć. Niniejszy projekt ma odpowiadać na zwiększające się zainteresowanie jogą mieszkańców Warszawy i jej właściwościami prozdrowotnymi i relaksującymi.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Joga w parku to wyjątkowa inicjatywa. Realizowana z potrzeby mieszkańców dzięki wsparciu Budżetu Obywatelskiego da szansę wszystkim mieszkańcom Warszawy skorzystania z dobrodziejstw jogi nieodpłatnie, a także jest motywacją do korzystania z warszawskich terenów zielonych. Zajęcia jogi przeznaczone są dla początkujących jak i zaawansowanych. Joga w parku skierowana jest do wszystkich, którzy chcą odpuścić codzienne stresy i napięcia, poszukać życia bez bólu pleców, i poprzez sprawdzony ruch jakim jest joga, poprawić swoją kondycje fizyczną i psychiczną. Mieszkańcy Warszawy nauczą się i pogłębią podstawowe techniki pracy z ciałem i oddechem, a przy tym będą się dobrze bawić. Na zajęciach dla młodzieży, dorosłych i seniorów skupią się na dobroczynnych dla zdrowia technikach jogi, gdzie poprzez delikatny ruch zgodny z oddechem zapoznają się lepiej ze swoim ciałem i własnymi potrzebami. Z kolei na zajęciach dla dorosłych z dziećmi nie tylko będą mogli zadbać o zdrowie swoje i swoich dzieci, ale również ćwiczenia będą okazją do wartościowego spędzenia czasu z rodziną.

Joga, jak potwierdzają liczne badania naukowe, pozytywnie wpływa na profilaktykę zdrowia, uelastyczniając i wzmacniając ciało. Ma to szczególne znaczenie dla zdrowia kręgosłupa w dzisiejszych siedzących czasach.

Spotkajmy się w parku!

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • edukacja
 • kultura
 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna
 • sport
 • zieleń miejska
 • joga
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
22 tygodnie x 8 zajęć jogi x 160 zł= 28 160 zł

Wynajem sal w czasie dni deszczowych= 5 tygodni (orientacyjnie)x 8 zajęć x 150 zł= 6000 zł ( te koszty mogą być wyższe lub niższe, wtedy cześć tej sumy może pokryć niezaplanowane a niezbędne wydatki)

Zbudowanie platformy internetowej rejestracji(obniżającej koszty biurowe)= 4000 zł

Orientacyjny koszt zakupu pomocy do jogi - mata 67,90 zł x 25 osób= 1697,50 zł

Paski do jogi= 17 zł x 25 osób= 425 zł

Klocki Asana Block Bodhi= 33złx 25 osób= 825 zł

Narzędzie do jogi FeetUp= 129 euro x 2= 1096,50 zł

Projekt plakatów i materiały promocyjne z uwzględnieniem oznakowania dedykowanego budżetowi obywatelskiemu= 1500 zł

Wydruk materiałów(plakaty,flagi informacyjne,ułatwiające znalezienie miejsca zajęć,ulotki)= 1500 zł

Odpłatna promocja na portalach społecznościowych = 1500 zł

Koordynacja projektu wraz z kierowaniem promocją oraz zapisami= min. 3000 zł

Inne 296 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
50 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • IMG_5467.JPG
 • IMG_4840.jpg
 • IMG_5214.jpg
 • IMG_1311.JPG
 • IMG_4076.jpg