Koordynator w Dzielnicy Bemowo - zmiany z 2019-08-27 15:51:27
Powrót do projektu

"W poszukiwaniu strefy komfortu” - warsztaty dekoratorskie oraz warsztaty i pokaz masażu klasycznego dla dorosłych

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Bemowo
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
ul. Powstańców Śląskich 17 oraz Powstańców Śląskich 128a
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
114 Wypożyczalnia dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży oraz

113 Wypożyczalnia dla Dorosłych, Dzieci i Młodzieży.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Sześć warsztatów dekoratorskich przeznaczonych jest dla osób dorosłych - dla każdej grupy wiekowej. Każdy warsztat będzie składał się z wprowadzenie – teorii. W tej części zajęć dowiedzą się m. in. jak dobierać barwy – moodboard – wizualne przedstawienie koncepcji projektowej, formą tablicy inspiracji, a następnie uczestnicy przejdą do zajęć praktycznych – polegającej na wykonaniu wg planu przewidzianych dekoracji i aranżacji. Koszty organizacji dekoratorni to 11 000 zł z przeznaczeniem na: zakupy materiałów m.in. drewno, glina samoutwardzalna, wstążki, siatka metalowa, 3 500 zł; sprzęt pomocniczy m.in. wyrzynarka, nitownice, pistolety do kleju, kombinerki, nożyczki, przecinaki – 1 500 zł, dodatkowe akcesoria i materiały techniczne: farby, papier ścierny ,nity ,wkręty, haczyki, młotki, kable z oprawkami, żarówki, kostki elektryczne, sznury lampek na baterię, sznurek lniano- bawełniany, muliny i igły do haftu, szklane wazoniki itp. 2 000zł; wynagrodzenie prowadzącego: 300zł/h x 2 h – 600 zł tj. 3 600 zł, zakup fachowej literatury – 400 zł. Uczestnicy zajęć dekoratorstwa poznają określenia stylu, trendów, dobierania barw i przedmiotów. Sądzę, że zajęcia będą się cieszyć dużym powodzeniem.

W przypadku ośmiu warsztatów masażu uczestnicy nabędą umiejętności prozdrowotne oraz wiedzę, którą można wykorzystać m.in. pomagając swym najbliższym. Każdy z warsztatów będzie miał część teoretyczną oraz praktyczną. Podczas części teoretycznej uczestnicy dowiedzą się o korzyściach płynących z regularnego masażu, sposobach jakimi go prawidłowo wykonywać oraz czego i dlaczego nie należy robić podczas masażu. Część praktyczna będzie obejmować pokaz wraz z masażu wraz z instrukcją wykonania. Na koszty organizacji warsztatów w wysokości 14 000 zł. składają się zakupy urządzeń i materiałów takich jak m.in. łóżko do masażu, fachowa literatura w kwocie 4 000 oraz wynagrodzenie instruktora prowadzącego 8 warsztatów w wysokości 10 000 zł. Akcesoria takie jak:olejki lub emulsje do masażu, jednorazowe prześcieradła, ręczniki, półwałek pod kolana, lędźwie, stopy, pod kark, środki dezynfekujące, środki higieniczne, świece, piłeczki do masażu , fachowa literatura, w kwocie 10 000 oraz wynagrodzenie instruktora prowadzącego 8 warsztatów w wysokości 4 000 złzapewnia osoba prowadząca warsztaty. Podczas obydwu rodzajów zajęć otrzymają dawkę wiary w siebie i mnóstwo pozytywnej energii. Zapisy będą przyjmowane w obiekcie w którym będą obywały się warsztaty w formie elektronicznej, telefonicznej lub osobiście.

Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Coraz więcej z nas zaczyna poszukiwać sensu, wyzwania ,sposobu na to aby zbalansować tempo zmieniającego się świata. Poszukujemy własnych „stref komfortu” zarówno tych, które chcielibyśmy - dzięki swojej wiedzy i kwalifikacjom - stworzyć w domu, jak i tych które mogą nam przynieść nowe umiejętności. Proponowane zajęcia pozwolą nabyć nowe, odkryć lub udoskonalić umiejętności, pobudzające do kreowania i ulepszania rzeczywistości wokół siebie. Obydwa proponowane warsztaty stawiają jako priorytet komfort i wypoczynek będące m. in. motorem do owocnej pracy zawodowej. Są one wyjątkowe pod kątem unikalności – uzyskana podczas nich wiedza to wiedza niedostępna bez kursów, drogich szkoleń a tu każdy będzie mógł ją uzyskać bezpłatnie i będzie dostępna bez względu na wiek czy płeć. Zajęcia te wspierają kreatywność i potwierdzają zasadę, że „każdy może i potrafi”. Poszerzają horyzonty – każdy uczestnik otrzymuje podstawy do aranżacji własnej przestrzeni (dekoratorstwo), do tworzenia prezentów i prostych przedmiotów codziennego użytku oraz do nabycia nowych przydatnych umiejętności (masaż).

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
  • zdrowie
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
I część projektu-warsztaty dekoratorskie:

zakup materiałów - 3500 zł

sprzęt pomocniczy - 1500 zł

dodatkowe akcesoria - 2000 zł

wynagrodzenie prowadzącego - 3600 zł

literatura - 400 zł

KOSZT CAŁKOWITY: 11 000 złII część projektu - pokaz i warsztaty masażu klasycznego:

zakup łóżka do masażu - 1000 zł

literatura - 500zł

dodatkowe akcesoria - 2500 zł

wynagrodzenie prowadzącego - 10 000 zł

KOSZT CAŁKOWITY: 14 000 zł

RAZEM: 25 000 zł
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
25 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki