Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Koordynator w Biurze Marketingu Miasta - zmiany z 2019-08-27 12:44:27
Powrót do projektu

Nie czekaj, rusz się, Warszawo !- warsztaty ruchowe dla warszawiaków

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
ogólnomiejski
Dzielnica:
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie: tramwaje - wyświetlanie 10 filmów (po 30 sekund) przez 2 tygodnie autobusy - wyświetlanie 10 filmów (po 30 sekund) przez 2 tygodnie Ośrodki Kultury przy 10 dzielnicach Warszawy
Miejskie ośrodki sportu lub sale w ośrodkach kultury we wszystkich 18 dzielnicach m.st. Warszawy.
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
My ludzie współcześni, dodatkowo otoczeni i zneutralizowani powszechnym elektrosmogiem, zatracamy coraz bardziej umiejętność odczuwania własnego ciała i gdy w końcu dopada nas ból, to idziemy po tabletkę, i tym samym nie rozwiązujemy problemu swojego ciała, tylko tuszujemy go. Wiemy już (potwierdzili to nawet Nobliści), że życie to przepływ energii a energia to ruch. Tymczasem okazuje się, że można poprowadzić energię własnego ruchu tam gdzie chcemy, w konkretne miejsce w ciele: do tarczycy, wątroby, … . Są na to proste, dynamiczne ćwiczenia (kilkusekundowe ruchy). I ta świadomość wszystkim nam bardzo by się przydała. Mój pomysł to nakręcenie kilku (np. 10) krótkich 30-sekundowych filmów i prezentacja ich w środkach komunikacji miejskiej. Można by zacząć od bardzo prostych ćwiczeń, które można by wykonywać nawet tam: w autobusie miejskim, tramwaju, a może też w metrze. Cel: zaprosić wszystkich do pobudzania swojego ciała prostymi ćwiczeniami. Kontynuacją tej wiedzy niech będą warsztaty: 1 raz w miesiącu w kilku lub we wszystkich dzielnicachProjekt polega na realizacji warsztatów ruchowych, gimnastycznych, realizowanych w 18 dzielnicach. Projekt ma zachęcić Warszawiaków do wykonywania krótkich, powtarzalnych ćwiczeń, które systematycznie wykonywane mogą przyczyniać się do poprawy kondycji, czy działać profilaktycznie. Badania wskazują, że aktywność niezależnie od jej formy pozwala zachować zdrowie – utrzymać kondycję fizyczną i sprawność ruchową. Zachowanie wysokiej aktywności fizycznej stanowi jeden z czynników prognozujących dłuższe trwanie życia.Rodzaj i czas, intensywność aktywności fizycznej zostanie dostosowana indywidualnie do potrzeb danej grupy. Warsztaty w 18 dzielnicach będą prowadzone przez wykwalifikowany personel medyczny (rehabilitantów, fizjoterapeutów). Organizacja warsztatów odbędzie się w miejskich ośródkach sportu, które mają dostosowane do tego typu działań pomieszczenia lub w salach sportowych miejskich domów kultury.Planuje się przeprowadzić ok 36 warsztatów dla 18 grup po 10 osób w grupie. Warsztaty będą dwu godzinne, na każdą grupę średnio przypadnie 2 warsztaty w miesiącu po 2 godziny. W sumie projekt obejmie 180 osób i 72 godziny warsztatów. Planowana jest również promocja projektu za pośrednictwem środków komunikacji miejskiej (emisja: filmy 10 sekundowe przez 2 tygodnie) Czas trwania projektu: 6 miesięcy. Sprzęt gimnastyczny zakupiony w ramach projektu zostanie przekazany po zakończeniu projektu ośrodkom sportu, w których realizowane były zajęcia. Miesiąc poprzedzający rozpoczęcie zajęć rozpocznie się rekrutacja do projektu, informacja o rekrutacji będzie przekazana za pomocą środków komunikacji miejskiej (7 dni emisji materiału) oraz social mediów a także plakatów rozwieszonych w miejskich ośrodkach sportu lub kultury. Na zajęcia będzie mógł się zapisać każdy pod wskazany adres e-mail. Zostanie utworzona lista uczestników oraz lista rezerwowa. Decydująca będzie kolejność zgłoszeń.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu: Oprócz wartości prozdrowotnej takie filmy pobudziłyby podróżujących trochę do śmiechu i do wzajemnej komunikacji. Chciałabym nadać temu pomysłowi wymiar profilaktyczny. Moim marzeniem jest nauczenie całego społeczeństwa tych prostych „samouzdrawiaczy” ale zacznijmy od Warszawy. Nie czekaj, rusz się , Warszawo!
- poprawa jakości mieszkańców Warszawy poprzez tworzenie warunków do zdrowego i aktywnego stylu życia,

- promocja zdrowego stylu życia

- poprawa kondycji fizycznej , wyrobienie nawyków dbania o sprawność ruchową, fizycznąCharakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • sport
  • profilaktyka zdrowia
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • bez ograniczeń

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
1. wynajem Sali -18 000,00 zł (250 zł/godz x 72 godz)

2. sprzęt gimnastyczny - 18 000,00 zł. (100,00 zł x 180 osób)

3. fizjoterapeuta - 14 400,00 zł. (200 zł./godz x 72 godz.)

4. opracowanie programu ćwiczeń- 1 600,00

5. promocja projektu - komunikacji - 10 000,00 zł. usługa (7 dni emisji w tramwajach i autobusach)

6. obsługa administracyjna/organizacja- 4000,00 zł.

7. grafika projektu - 1 000,00

8. działania marketingowe w Internecie - 1500,00 zł.

9. wydruk 36 plakatów - 1500,00 zł.

Szacunkowy koszt realizacji projektu: 100
70 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • Świadomy Ruch - moje logo.jpg