Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Koordynator w Dzielnicy Ochota - zmiany z 2019-08-09 08:09:09
Powrót do projektu

MURAL Kazimierza Deyny

status: Trwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Ochota
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Korotyńskiego 17 / Korotyńskiego 48
ściana Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr.280 im. Tytusa Chałubińskiego - ulica Gorlicka 3
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Ostateczna lokalizacja zostanie wybrana w późniejszym etapie po konsultacjach z mieszkańcami obu bloków oraz władzami Administracji WSM Ochota, która wyraziła wstępne poparcie i chęć dalszych rozmów w temacie projektu.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Projekt zakłada wykonanie muralu z wizerunkiem Kazimierza Deyny na ścianie budynku jednej z dwóch proponowanych lokalizacji - Korotyńskiego 17 lub Korotyńskiego 48 na warszawskiej Ochocie (ostateczna lokalizacja zostanie wybrana w późniejszym etapie)Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi nr.280 przy ul. Gorlickiej 3 na warszawskiej Ochocie. Do projektu załączam zdjęcia obu lokalizacji, wstępne motywy obrazów , oficjalny list poparcia klubu piłkarskiego LEGII WARSZAWA oraz list intencyjny od WSM Ochota (administratora budynków na którym planowane są prace)i przykładową wizualizację na wskazanej lokalizacji.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Rok 2019 jest rokiem, w którym obchodzimy okrągłą, 30. rocznicę śmierci Kazimierza Deyny – jednej z największych legend polskiego sportu, szczególnie ważnej dla Warszawy, którą dumnie reprezentował będąc filarem Legii Warszawa w latach 1966 – 1978. Jako mieszkańcy Warszawy chcemy w ten sposób uhonorować naszą (L)egendę.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • przestrzeń publiczna
 • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością
 • kibice

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Przygotowanie projektu muralu wraz z przekazaniem majątkowych praw autorskich i praw zależnych do projektu i wykonanego muralu; wykonanie wizualizacji projektu na ścianie; przygotowanie dokumentacji wykonawczej; farby(odporne na warunki atmosferyczne) i artykuły malarskie np. pędzle, wałki, folia, zużywalne artykuły malarskie, kije teleskopowe, kuwety, wiadra, rusztowania, drabiny, podnośnik, wysięgnik służący do manipulacji rzutnikiem podczas wykonywania kontury prac - na czas prac malarskich, wózki transportowe (wszelkie narzędzia, sprzęt, urządzenia, materiały posiadające niezbędne atesty do tego rodzaju działalności); wygrodzenie oraz zabezpieczenie terenu przed malowaniem; przygotowanie powierzchni pod namalowanie muralu (m.in. umycie i zagruntowanie powierzchni) i pomalowanie części budynku pod muralem; wydruk i wykonanie przepróchny do naniesienia konturów muralu na ścianę; energia elektryczna i woda niezbędna do wykonania muralu i pomalowanie części ściany; artystyczne malowanie muralu; każdorazowo sprzątanie terenu, na którym będą wykonywane prace związane z wykonaniem muralu i pomalowaniem części ściany pod muralem, w trakcie prac i po zakończeniu (oddanie terenu w stanie niepogorszonym) oraz zapewnienie każdorazowo wywozu śmieci bezpośrednio po zakończeniu każdego dnia pracy; ew.koszty naprawiania urządzeń, systemów, wyposażenia budynku, ściany budynku i przyległego terenu zajmowanego w związku z wykonywaniem muralu i malowaniem części ściany budynku, który uległ uszkodzeniu; wynagrodzenie artystów; ubezpieczenie osób pracujących przy muralu.
Szacunkowy koszt realizacji projektu: 80
60 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • MURAL Kazimierza Deyny-lokalizacje + poparcie LEGII WARSZAWA i WSM Ochota.pdf
  • 67760058_10214149375115103_1447100500657831936_n.jpg