Koordynator w Lasach Miejskich - zmiany z 2019-07-24 18:24:24
Powrót do projektu
Plac

Leśny parkour, boisko i plac zabaw przy ul. Mrówczej w Międzylesiu.

status: ZgłoszonyTrwa ocena


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wawer
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Mrówcza - Patriotów
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Nr 7/1 obręb 3-11-44, środkowa i południowa część działki w pobliżu ul. Mrówczej. Lokalizacja z wykorzystaniem istniejących luk w drzewostanie i wzdłuż istniejących przedeptów.

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Budowa nowoczesnego, bezpiecznego, otwartego placu zabaw na wskazanej nieruchomości, która staraniem mieszkańców ma docelowo się stać osiedlowym miejscem wypoczynku, sportu i rekreacji , ma objąć dużą piramidę, trampoliny wbudowane w podłoże, trzy zestawy podwójnych huśtawek, karuzelę i ławki z oparciami w kolejnych latach mieszkańcy będą sukcesywnie decydowali o rozbudowie tego miejscadla młodszych i starszych. Docelowo mają powstać dwie różne strefy rekreacji, wyposażone w elementy rekreacyjne i zabawowe dostosowane dla młodszych i starszych dzieci, w tym urządzenia i elementy o naturalnym charakterze takie jak kłody, pniaki, głazy, równoważnie, ławki z oparciami oraz bez, stoły oraz urządzenia do zabawy i ćwiczeń.W strefie dla młodszych dzieci powinna znaleźć się 1 wiata ze stołem i dwiema ławami, 3 huśtawki w tym jedna z gniazdem oraz jedna z szerszą dwuosobowa ławką, niski labirynt (pionowe i poziome pale drewniane, o zróżnicowanej formie i wysokości, tworzący zakamarki, dla młodszych dzieci), 3 ważki, domek ze zjeżdżalnią, cześć terenu od strony ulicy ma zostać ogrodzona ogrodzeniem drewnianym dwużerdziowym, bez podmurówki.W strefie dla starszych dzieci powinno znaleźć się boisko trawiaste (bez wymiany gruntu) z możliwością zamocowania siatki do siatkówki/badmintona oraz bramkami. Dodatkowo siłownia leśna (parkour) i krótki drewniany pofalowany podest jako tor do jazdy na rowerze lub hulajnodze.Całość zagospodarowania terenu uzupełnią profile zwierząt naturalnej wielkości (łoś, sarna, lis, zając, dzik), 10 ław z oparciami i bez, 10 koszy na śmiecie, dodatkowe dwa stoly z lawami oraz 2 tablice regulaminowe, 2 stojaki na rowery (metalowe kabłąki) oraz nasadzenia - zieleń izolacyjna - krzewy i drzewa od ul. Patriotów i Mrówczej.Elementy rekreacyjne i zabawowe zostaną wykonane z drewna, posadowione bez fundamentów betonowych. Podest-osadzony nisko nad ziemią na drewnianych palach wbitych w grunt, bez fundamentu. Przy zjeżdżalni - wymiana nawierzchni na piaskową.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Budowa placu zabaw w docelowym osiedlowym kompleksie rekreacyjno-sportowym jest wyjściem na przeciw potrzebom dzieci, młodzieży i ich rodziców istnienia bezpiecznego miejsca zabawy i wypoczynku. Doskonale zlokalizowany przy ścieżce rowerowej zapewni dostęp każdemu zainteresowanemu.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • sport
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
- 1 wiata z kompletem dwóch ław i stołem – 10 000,00zł

- dodatkowe dwa stoły z ławami - 7 000 zł

- kłody, pniaki, głazy – 10 000,00 zł

- siłownia plenerowa/ parokur – 6 urządzeń – 50 000,00 zł

- ogrodzenie – 20 000,00 zł

- 2 tablice regulaminowe - 7 000,00 zł

- labirynt - 75 000 zł.

- domek ze zjeżdżalnią - 50 000zł

- 3 ważki - 8 000 zł

- 3 huśtawki - 15 000 zł

- 10 koszy na śmiecie - 7 000zł

- profile zwierząt łoś sarna dzik lis zając – 20 000,00 zł

- dodatkowe ławy z oparciami i bez oparć – 10 szt. – 15 000,00 zł

- boisko trawiaste bez wymiany gruntu do badmintona i piłki nożnej – 10 000,00 zł

- 2 stojaki na rowery – 6 000,00 zł

- projekt wykonawczy, oznakowanie logo Budżetu Obywatelskiego, inspektor nadzoru – 35 000,00 zł

- nasadzenia - 5 tys.Szacunkowy koszt realizacji projektu: 250
350 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki