Ze względu na obowiązujący stan epidemii zmianie uległ harmonogram budżetu obywatelskiego na 2021 r.

Ocena projektów: 22 stycznia - 24 czerwca 2020 r.
Odwołania od wyników oceny: 24 czerwca - 14 sierpnia 2020 r., w tym składanie odwołań przez autorów od 24 do 30 czerwca 2020 r.
Głosowanie: 1 - 15 września 2020 r.
Ogłoszenie wyników głosowania: 30 września 2020 r.

więcej informacji

Koordynator w dzielnicy Rembertów - zmiany z 2019-06-13 09:49:13
Powrót do projektu

Rembertowska Warsztatownia, czyli cykl praktycznych warsztatów dla każdego

status: Trwa ocenaZgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Rembertów
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Al. Komandosów 8, 04-485 Warszawa
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Dom Kultury "Rembertów"

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Opis projektu:
Projekt "Rembertowska Warsztatownia, czyli cykl praktycznych warsztatów dla każdego" polegał będzie na przeprowadzeniu serii 12 warsztatów w Domu Kultury "Rembertów" z : sitodruk, projektowania ubiorów i rysunku żurnalowego, szycia, introligatorstwa, renowacji mebli, wikliniarstwa, ceramiki, lalkarstwa, zielarstwa, stolarki, kowalstwa i napraw rowerowych. Projekt zakończy się Rembertowskim Piknikiem Majsterkowicza.
Projektowanie uniwersalne:
Nie
Projektowanie uniwersalne - uzasadnienie:
Uzasadnienie realizacji projektu:
Projekt "Rembertowska Warsztatownia, czyli cykl praktycznych warsztatów dla każdego" daje możliwość zdobycia praktycznych, potrzebnych w codziennym życiu umiejętności, rozwinięcia swoich pasji artystycznych oraz hobby. Projekt wypełnić ma dotkliwą lukę w edukacji dzieci, dotyczącą zajęć praktycznych. Uczestnicy oprócz zdobytej wiedzy, przedmioty, które wykonają podczas zajęć otrzymają na własność.

Forma i treść warsztatów przeznaczona i dostosowana będzie dla odbiorcy w każdym wieku. Warsztaty dla dzieci z rodzicami i dla kobiet zostaną specjalnie przygotowane przez prowadzących. Warsztaty i piknik odbędą się w czasie wiosny, lata i jesieni 2020 w miejscu aktywności lokalnej "Szopie Dobrych Pomysłów" działającej przy domu kultury oraz na estradzie letniej i terenie domu kultury. Warsztaty z renowacji mebli i stolarki umożliwią nabycie wiedzy o meblarstwie, środkach konsekrujących, dokonywaniu własnych napraw i renowacji, zaprezentują i nauczą jak samodzielnie, szybko i łatwo zbudować własny mebel. Warsztaty szycia, projektowania, rysunku żurnalowego staną się blokiem prezentującym i uczącym szeroko rozumianego krawiectwa. Kolejne warsztaty będą poświęcone tradycyjnemu rzemiosłu i rękodziełu związanemu z kowalstwem, wikliniarstwem, na których każdy z uczestników będzie mógł wykonać własne przedmioty. Kolejny blok warsztatowy poświęcony będzie bezpośrednio domowym naprawom i majsterkowaniu. Warsztaty będą miały na celu rozbudzenie zainteresowań technicznych. Uczestnicy warsztatów będą uczyli się naprawiać popsute domowe rzeczy i konstruować własne. Kolejny blok warsztatowy będzie poświęcony współczesnym trendom praktycznych działań jak: recyclingu, introligatorstwo, sitodruk czy naprawy nowoczesnych rowerów. Cykl warsztatów zakończy się Rembertowskim Piknikiem Majsterkowicza, na którym uczestnicy zaprezentują swoje zdobyte umiejętności i wykonane przedmioty. Piknik służył będzie również celom integracji społeczności lokalnej. Wstęp na wszystkie warsztaty i piknik będzie wolny.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
21 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
  • Kosztorys.pdf
  • kosztorys 2.pdf