Autor projektu - zmiany z 2020-01-19 21:10:19
Powrót do projektu

Butelkomat na Odolanach

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Wola
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
Wola - Odolany
Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt zakłada ustawienie na terenie Odolan automatu do odbioru plastikowych butelek. Będzie to miejsca ogólnodostępne dla wszystkich. Po zbadaniu warunków technicznych Urząd zaproponuje najlepsze lokalizacje. Butelkomat będzie działał każdego dnia przez 24 godziny a każda osoba będzie mogła go używać. Butelkomat będzie wzorowany na tych postawionych w Warszawie w roku bieżącym.
Opis projektu:
Projekt zakłada ustawienie na terenie Odolan automatu do odbioru plastikowych butelek. Będzie to miejsca ogólnodostępne dla wszystkich. Po zbadaniu warunków technicznych Urząd zaproponuje najlepsze lokalizacje, najlepiej w pobliżu któregoś marketu, gdzie jest największy ruch, jednak o najlepiej preferowaną lokalizację można zapytać mieszkańców w ankiecie.

Działanie - Należy wrzucić niepogniecioną butelkę z kodem kreskowym. Automat za każdą z nich wypłaci pieniądze. Opłata za jedną butelkę to 10 gr lub można wydawać kupony zniżkowe np na jakieś zajęcia kulturalne organizowane przez miasto lub dzielnicę.

Zakładając, że miesięcznie do butelkomatu trafi 5000 butelek - maszyna wypłaci 500 zł razy 12 miesięcy to 6000 zł pierwszy koszt jakim jest zapłata za butelki.

Pozostałe koszty to koszt urządzenia, oprogramowania, serwisu, opróżniania oraz prąd przez 12 miesięcy. Zakup urządzenia to około - 30 000 zł, wykonanie instalacji zasilania elektrycznego w gruncie - 10 000 zł, obsługa odbioru odpadów i system kaucyjny - 60 000 zł.

Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
W warszawie coraz bardziej kładzie się nacisk na segregację śmieci. Butelkomat pomoże w segregacji plastikowych butelek. Korzyści płynące z posiadania butelkomatu to między innym promocja i segregacja śmieci która jest bardzo ważna, zużyte butelki znajdą zastosowania i pozbędziemy się śmiecenie nimi na ulicach, trawnikach, czy lasach, ludziom nie będzie się opłacało palić butelek w piecach, przez to będziemy mieli czystsze ulice oraz powietrze.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
  • edukacja
  • kultura
  • ochrona środowiska
  • przestrzeń publiczna
  • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
  • dzieci
  • młodzież
  • dorośli
  • seniorzy
  • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
106 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki