Autor projektu - zmiany z 2020-01-21 01:57:21
Powrót do projektu

Butelkomaty na Targówku

status: Zgłoszony


Lokalizacja

Poziom zgłaszanego projektu:
dzielnicowy
Dzielnica:
Targówek
Lokalizacja projektu - ulica i nr / rejon ulic w Warszawie:
1.Plac Ratuszowy lub plac ostrej bramy na Zacisze - Wilno ( Elsnerów )

2.Zespół Szkół nr 34 im. Mieszka I

3.koło Szkoły Podstawowej nr 84 im. Waleriana Łukasińskiego lub domu kultury Zacisze

4.przed wejściem do lasku bródnowskiego

Inne istotne informacje dotyczące lokalizacji:
Przed wejściem do lasku bródnowskiego przy bulwarze spacerowym.

[ W razie braku możliwości postawienia projektu w wyznaczonym miejscu przez autora, proszę o alternatywne miejsce w którym mógłby postawić projekt ]

Dane projektu

Skrócony opis projektu:
Projekt ,, Butelkomaty na Targówku '' zakłada postawienie czterech butelkomatów w dzielnicy Targówek w Warszawie. Same butelkomaty zostaną postawione w ruchliwych miejscach aby jak najbardziej były użyteczne, będą one działały każdego dnia przez 24 godziny a każda osoba będzie mogła je używać. Butelkomaty będą wzorowane na tych postawionych w Warszawie w roku bieżącym.
Opis projektu:
Projekt ,, Butelkomaty na Targówku '' zakłada postawienie czterech butelkomatów w dzielnicy Targówek w Warszawie. Butelkomaty będą wzorowane na tych postawionych w Warszawie. Same butelkomaty zostaną postawione w ruchliwych miejscach aby jak najbardziej były użyteczne, będą one działały każdego dnia przez 24 godziny a każda osoba będzie mogła je używać. Butelkomaty będą wzorowane na tych postawionych w Warszawie w roku bieżącym.

Korzyści płynące z posiadania butelkomatów: Jedną z najważniejszych jest promocja i segregacja śmieci która jest bardzo ważna, zużyte butelki znajdą zastosowania i pozbędziemy się śmiecenie nimi na ulicach, lasach, trawnikach, palenia w piecach, przez to będziemy mieli czystsze ulice oraz powietrze.
Projektowanie uniwersalne:
Tak
Uzasadnienie realizacji projektu:
Butelkomaty od lat sprawdzają się w krajach zachodnich, dzięki nim płyną ogromne korzyści dla ludzi jak i środowiska, dzięki nim promujemy segregacje śmieci które jest bardzo ważna w dzisiejszych czasach oraz uczymy tym samym inne osoby. Dzięki butelkomatom zniknie problem z śmieceniem np: na ulicach, w lasach oraz problem częściowym z smogiem ponieważ niektórzy palą butelkami w piecach, a same zużyte butelki znajdą zastosowanie które jest pożyteczne i przyjemne dla tego też znajdą się one w najbardziej ruchliwych miejscach w dzielnicy Targówek.

Charakterystyka

Kategoria tematyczna projektu:
 • edukacja
 • ochrona środowiska
 • przestrzeń publiczna
 • zieleń miejska
Potencjalni odbiorcy projektu:
 • dzieci
 • młodzież
 • dorośli
 • seniorzy
 • osoby z niepełnosprawnością

Kosztorys

Kosztorys realizacji projektu:
Szacunkowy koszt realizacji projektu:
585 000,00 zł

Dokumenty

Załączniki
 • b1.jpg
 • b2.jpg